Volvo 7000 / 7700

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

ikarus5326: A z której strony zajezdni one stały? I czy wiesz może czy wyglądają one z zewnątrz tak jak te poprzednie czy jak te co były zaprezentowane w Kortijiku?
Te Volvo stały od strony takiej górki... Po lewo od wejścia od Grabiszyńskiej...
A co do wyglądu, to myślę że mogą różnić się detalami od tych poprzednich, bo z przodu wyglądały tak samo...

Witam po krótkiej przerwie związanej z awarią komputera... :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Mac pisze:A po drugie co za dużo to nie zdrowo
Z przysłowiem jak najbardziej się zgadzam, jednak nijak ma się ono w odniesieniu do tematu, czego za dużo, Volvo? Wolne żarty...
Mac pisze:ile tych Volv po tym Wrocku ma jezdzić?
Oby jak najwięcej i jeszcze więcej :)
Mac pisze:A jak się to wszystko masowo zacznie sypać to co ?
To wtedy Mac się będzie cieszył z nieszczęścia. Jednak nigdy nie przyjdzie mu ta radość, gdyż prędzej koniec świata nastąpi :)
A tak na poważnie sypać to się może przyprawę do zupy, w odniesieniu do tematu, sypać to się mogą Jelcze, które jakoś się nieźle trzymają, więc o Volvo głowa spokojna.
Mac pisze:IMHO sensowniejszym zakupem było by np 14 LC bądz U12
IMHO sensowniejszym rozwiązaniem byłoby nie wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia oraz rozmawiać o autobusach którymi się nigdy nie jechało.
Mac pisze:Do mnie bardziej przemawiają opinię o tym wozie osób z poza Wrocławia - a dlaczego ? Tą odp zostawię dla siebie.
Proponowałbym rozmawiać samym ze sobą poza forum, nie nabijając z tego powodu niepotrzebnie postów.
Mac pisze:I tak nie mam żadnych szans w starciu z fanatykami tej super, hiper, bomba marki...
A widzisz gdzieś tu takowych?
Mac pisze:To czemu Volvo wygrywa przetargi tylko we Wrocławiu ?
O tym już gdzieś chyba było...
Mac pisze:Śnieg z nieba pada a sypią się autobusy
Zarówno jedno stwierdzenie jak i drugie jest poprawnym stwierdzeniem w odniesieniu do pogody. Mac, tak dobrze się orientujesz we współczesnej muzyce, nie znasz nawet takiej piosenki o treści "Pada śnieg, niech zasypie nas..." ? Może ja też zacznę kopiować jak ty fragmenty utworów i skopiuję ją tu? Ale chyba to jest zbędne ;)
Wilchelm pisze:A wracając do tematu nie odp, mi na moje pytania jechałeś Wrocławskimi Volvo 7700???
Również i ja chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie. Jednak ona chyba jest oczywista a zarazem przerażająca, jak i to, ze człowiek wdaje się w dyskusje o czymś, czym nawet nie jechał, w tym przypadku chodzi o autobus.


Serdecznie pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2005-12-23, 23:42 przez Inspektor, łącznie zmieniany 1 raz.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Inspektor pisze:Jednak nigdy nie przyjdzie mu ta radość, gdyż prędzej koniec świata nastąpi :smile:
Spokojnie. Nie znacie dnia ani godziny, Nic nie jest wieczne..
Inspektor pisze:IMHO sensowniejszym rozwiązaniem byłoby nie wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia oraz rozmawiać o autobusach którymi się nigdy nie jechało.
Spoko, słyszałem duuuuużo opinii o tym wehikule, nie tylko osób z forum i mam wyrobione zdanie..
Proponowałbym rozmawiać samym ze sobą poza forum, nie nabijając z tego powodu niepotrzebnie postów.
Kto tu sobie posty nabija - wyraziłem swoje zdanie :)
Inspektor pisze: A widzisz gdzieś tu takowych?
Widzę.
Inspektor pisze:Mac, tak dobrze się orientujesz we współczesnej muzyce, nie znasz nawet takiej piosenki o treści "Pada śnieg, niec zasypie nas..." ?
Takich pierdół to ja nie słucham. ;)
No jak nie jechał to co ma Ci odpowiedzieć? ¯e wdaje się w dyskusję o czymś, czym nawet nie jechał?
Nie bądź taki cfany, ten się śmieje kto się śmieje ostatni
A i co ci przeszkadza jedna negatywna opinia jakiegoś tam Hannibala Smitha ? Przecież Volvo rlz! Volvo zawsze i wszędzie!
Serdecznie pozdrawiam.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Historia z Łodzi polegała na tym, że tamtejsze MPK miało nie małe długi i nie miało na części zamienne do tych Volv więc, któreś z nich musiały właśnie za dawce robić.
Mac skoro widzisz no to pokaż ich. No nie no dla mnie rotfl wszechczasów "Spoko, słyszałem duuuuużo opinii o tym wehikule, nie tylko osób z forum i mam wyrobione zdanie.. " Nie znasz takiej zasady, że jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam? Bo jeżeli nie to już wiesz. A jestem ciekaw czemu tak namiętnie nie piszecie, że psują się Solarisy. Many bo one też sie psują i z pewnością nie rzadziej.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Mac pisze:Spokojnie. Nie znacie dnia ani godziny, Nic nie jest wieczne..
Czego? Końca świata owszem, ale to chyba nie o tym jest temat...
Mac pisze:Spoko, słyszałem duuuuużo opinii o tym wehikule, nie tylko osób z forum i mam wyrobione zdanie..
Skoro Twoje opinie opierają się tylko na cudzych opiniach, i na tej podstawie wyrabiasz własne zdanie to gratuluję pomysłowości.
Mac pisze:Widzę.
Możesz sprecyzować? Bo zarówno ja, jak i Wilchelm do takowych się nie zaliczamy...

.
Mac pisze:Nie bądź taki cfany
Słucham? Cfa...co? Co to znaczy? Ja znam tylko słowo cwany :o:
Mac pisze:ten się śmieje kto się śmieje ostatni
Jak przysłowie twierdzi. Ale znowu nie widzę tutaj odniesienia do tematu :o:
Mac pisze:A i co ci przeszkadza jedna negatywna opinia jakiegoś tam Hannibala Smitha ?
Jakiego Hannibala Smitha? Gdzie tu taki jest?

Mac pisze:Volvo zawsze i wszędzie!
...we Wrocławiu tak :)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

A ja się wcale nie cieszę, że MPK kupiło nowe Volvo. Nie to, że nie lubię tych autobusów, że są złe czy coś, bo lubię je nawet bardzo i uważam że to świetne wozy, ale:
1.Przydało by się jakieś urozmaicenie taboru. np. Many, albo Solarisy.
2.Oglądanie tylko i wyłącznie Volvo już mi się zaczyna nudzić.
3.Zaczną kasować stare autobusy: Jelcze i resztę Ikarusów, a ja je po prostu uwielbiam! Stare rzeczy były solidniejsze. Wystarczy spojrzeć na moją ok. 10-letnią butelkę, która służy do podlewania kwiatków...
Mac pisze:Spokojnie. Nie znacie dnia ani godziny, Nic nie jest wieczne..
Właśnie. Na każdy autobus prędzej czy później przyjdzie czas, czy to będzie Volvo czy Man. Jak to uczą w szkole: "Vanitas vanitatum, et omnia vanitas" czy jakoś tak.
Przeminęły Ikarusy i przeminą Volvo, wszystko przeminie, i to jest smutna prawda, niestety... i my też przeminiemy :cry:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

ikarus9587 pisze:1.Przydało by się jakieś urozmaicenie taboru. np. Many, albo Solarisy.
2.Oglądanie tylko i wyłącznie Volvo już mi się zaczyna nudzić.
I o to chodzi - Bingo!

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No, ale Ci producenci nie złożyli odpowiednio ciekawych ofert. Ciekawy jestem czy w ogóle złożyli. A poza tym Volva nie stanowią nawet 50% taboru we Wrocławiu mamy Jelcze, Ikarusy, Mana, a kiedyś i był Solaris.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

ikarus9587 pisze:A ja się wcale nie cieszę, że MPK kupiło nowe Volvo.
Wiesz, ja neutralny jestem w tej sprawie. Ale na oszczercze wypowiedzi w stosunku do nich musiałem odpowiedzieć.
ikarus9587 pisze:Nie to, że nie lubię tych autobusów, że są złe czy coś, bo lubię je nawet bardzo i uważam że to świetne wozy, ale:
1.Przydało by się jakieś urozmaicenie taboru. np. Many, albo Solarisy.
2.Oglądanie tylko i wyłącznie Volvo już mi się zaczyna nudzić.
Tak, święta prawda. Też chciałbym zobaczyć inne pojazdy na wroclawskich drogach, niż tylko Volvo.
ikarus9587 pisze:Właśnie. Na każdy autobus prędzej czy później przyjdzie czas, czy to będzie Volvo czy Man
Owszem, zobacz tylko ze Mac napisał nie o pojedynczych takich przypadkach, a jakoby to wszystko "masowo" miało się zacząć nagle sypać, niczym koniec świata - bo takie też było porównanie.
Mac pisze:I o to chodzi - Bingo!
A czy ja mówię, że nie? Czy KTOŚ mówi że nie?

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ale jak pokasują Jelcze i Ikarusy to zostaną same Volvo! Man jest tylko jeden. A Solaris jak mówisz był ale już go nie ma! I jak już do tego dojdzie to Volvo będzie stanowiło 90%, a nie 50.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Inspektor pisze:zobacz tylko ze Mac napisał nie o pojedynczych takich przypadkach, a jakoby to wszystko "masowo" miało się zacząć nagle sypać, niczym koniec świata - bo takie też było porównanie.
Eh, napisałem przecież, że lepiej było by kupić coś innego niż Volvo bo to kiedyś może zacząć się spypać i co wtedy ? O urozmaicenie także mi chodziło :]
Inspektor pisze:A czy ja mówię, że nie? Czy KTOŚ mówi że nie?
Przed chwilą pisałeś, że tylko Volvo, więc zdecyduj się :mruga:

[ Dodano: 2005-12-23, 23:19 ]
ikarus9587 pisze:le jak pokasują Jelcze i Ikarusy to zostaną same Volvo! Man jest tylko jeden. A Solaris jak mówisz był ale już go nie ma! I jak już do tego dojdzie to Volvo będzie stanowiło 90%, a nie 50.
Po raz kolejny masz rację :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Chyba co po nie którzy po prostu źle zadają pytanie. Nie, dlaczego Volvo wygrywa przetargi dla Wrocławia tylko pytanie powinno brzmieć dlaczego inni producenci nie wygywają przetargów na dostawę autobusów miejskich dla miasta Wrocław? Ten kto będzie w stanie sensownie to wytłumaczyć ma u mnie piwo (jeżeli masz skończone 18 lat).
Ostatnio zmieniony 2005-12-24, 00:23 przez Wilchelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Mac pisze:Przed chwilą pisałeś, że tylko Volvo, więc zdecyduj się
Gdzie ja napisałem "tylko Volvo" ?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Inspektor pisze:Oby jak najwięcej i jeszcze więcej :smile:
Inspektor pisze:Mac napisał:
Volvo zawsze i wszędzie!

...we Wrocławiu tak :smile:
I bardzo cię proszę nie zmieniaj nagle swojego "zdania"..
Wilchelm pisze:inni producenci nie wygywają przetargów na dostawę autobusów miejskich dla miasta Wrocław?
Fabryka w mieście + układy. :devil:
Ostatnio zmieniony 2005-12-24, 00:26 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Wilchelm pisze:Ten kto będzie w stanie sensownie to wytłumaczyć ma u mnie piwo (jeżeli masz skończone 18 lat).
Nie wygrywają przetargów dla tego, iż ich oferty (niestety!) nie spełniają wszystkich wymogów przetargu, a (niestety!) oferta Volvo takowe spełnia i zawsze wygrywa przetargi (niestety!).

PS. Piwo pozostawiam dla Ciebie.

[ Dodano: 2005-12-23, 23:26 ]
I bardzo cię proszę nie zmieniaj nagle swojego "zdania"..
Alez tutaj nigdzie nie pisze "tylko Volvo" ! Ludu kochany, matko przenajświętsza, gdybym mógł podesłałbym Ci okulary.

//Swoje ? Nie, dzięki. Mam dobry wzrok.
Nie pisze tylko Volvo, ale po w/w przeze mnie zdaniach można odnieść takie wrażenie..\\

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Wilchelm pisze:dlaczego inni producenci nie wygywają przetargów na dostawę autobusów miejskich dla miasta Wrocław?
Ja myślę, że po prostu MPK zrobiło jeden przetarg i skoro Volvo go wygralo to już tylko je kupują, bo uznali że są najlepsze i że tanio im wyjdzie. Przecież nie będą robili nowego przetargu za każdym razem gdy zechcą kupić nowy autobus, kiedy wszystkie firmy są na razie mniej więcej na tym samym poziomie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No tak tylko, że na przegubowce był oddzielny przetarg i na każdą serię solówek również. Więc 3 okazję i co? Czemu tylko Volvo. No cóż na to odp, nie dostaniemy bo to w umowach i tajne nie dla nas.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Tylko dlaczego tajne, jeśli my chcemy wiedzieć? Może oni spiskują?

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Umowy handlowe są zazwyczaj tajne. Wtedy by konkurencja wiedziała jaką ceną dysponuje konkurent, a tak może się tylko domyślać. A co do spiskowanie to już tu był taki jeden ze swoją teorią spiskową, której nie do wiódł więc ostrożnie.

Jessi

Post autor: Jessi »

Kiedy był przetarg na pierwsze 14 solówek to startowały w nim: Volvo, Man, Jelcz, Mercedes i Solaris. Wygrało Volvo, bo była oferta najciekawsza. A teraz. Volvo ma wyłączność na dostawy autobusów do MPK do 2006. Nie ma przetargów, są negocjacje z Volvo.

Po zatym piszecie o urozmaiceniu.

Jaka firma przewoźnicza dba o to aby były zróżnicowane pojazdy i żeby pasażerom się nie nudziły. Pożądna fima zwraca uwagę na JAKOŚć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”