Volvo 7000 / 7700

ppln

Post autor: ppln »

@Jessi: poRZądna
2. MPK Łódź a jedną zajezdnię wypełnioną Volvami, drugą jelczami i merc(s)edesami (literkę z nawiasu wstawić przy rozmowie o shitaro), a trzecia powinna być pełna Manów i Solarisów, ale nakupią do niej złomów typu shitaro,conecto,gniot.

Więc mamy zróżnicowany tabor, ale w jakość to nie idzie (jelcze, mercsedesy)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Tak, ale komuś mogłoby się znudzić jeżdżenie Volvo...

Zawsze pozostaje mieć nadzieję, że pojedzie się naszym jedynym MANem...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

ikarus5326 pisze:Zawsze pozostaje mieć nadzieję, że pojedzie się naszym jedynym MANem...
Tak, tylko jak nim chcieliśmy wczoraj pojechać to jechał w przeciwnym kierunku i w dodatku zjeżdżał już do zajezdni bo się zmęczył... I naprawdę trudno go znaleźć.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Panowie tylko patrząc z punktu widzenia pasażera to mało, którego interesuje czy jedzie Volvo, Jelczem, Ikarusem czy Porsche (tramwaje tej firmy kursują po Wiedniu) dla niech najważniejsze jest aby dojechać szybko i wygodnie do miejsca swojej podróży. A poza tym ujednolicenie parku technologicznego w jednego producenta jest z ekonomicznego punktu widzenia wręcz pożądane. Jeżeli Ci się znudzą to zawsze można pojechać do innego miasta.

DAB

Post autor: DAB »

Wilchelm pisze:Panowie tylko patrząc z punktu widzenia pasażera to mało, którego interesuje czy jedzie Volvo, Jelczem, Ikarusem czy Porsche
Niektórzy wolą iśc wiecej (w sensie dojscia do domu np.) ale jechac niskopodłogowcem niz jechac starym gratem ale byc prosto pod domem. Tak robią moje kolezanki z klasy ... zupełnie nie związane z KM

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Wilchelm pisze:Jeżeli Ci się znudzą to zawsze można pojechać do innego miasta.
Jakoś w moim przypadku nie można... :|

A różnorodność taboru jest pożądana przez MKMów i niektórych kierowców, którym jazda Volvo się nie podoba tak jak np. MANem... :mruga:

A pasażerowie zwracają uwagę jedynie na to gdzie jadą i czy jadą "nowym" czy "starym, "krótkim" czy "długim".

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tylko zdanie MK-ów nie jest brane pod uwagę, a aspekt, że Ci się znudzi -to chyba sam musisz przyznać jest płytki. A tak na marginesie Man nie jest taki doskonały jak niektórym się wydaje. Oczywiście mówię o tym Wrocławskim.

Jessi

Post autor: Jessi »

Dokładnie. POnoć jest drogi w utrzymaniu. Pozaty trzęsie w nim okropnie. Volvo tak płynie i nie telepie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Tak narzekano na silniki w Volvo, a musze powiedzieć, że jadąc ostatnio właśnie Manem to mnie zawiódł. W porównaniu do Volvo bez werwy i takiej iskierki uciekania z przystanku. Ja mam takie właśnie odczucia.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:Tylko zdanie MK-ów nie jest brane pod uwagę, a aspekt, że Ci się znudzi -to chyba sam musisz przyznać jest płytki.
Chyba nie Tobie jest dane o tym decydować, każdy może mieć swój pogląd i podejście do tej sprawy...
Jessi pisze:Dokładnie. POnoć jest drogi w utrzymaniu. Pozaty trzęsie w nim okropnie. Volvo tak płynie i nie telepie.
Jeżeli się ma jeden taki wóz na stanie to utrzymanie zawsze jest droższe od utrzymania pojazdu który występuje w mnogiej ilości...

Wilchelm pisze:Tak narzekano na silniki w Volvo, a musze powiedzieć, że jadąc ostatnio właśnie Manem to mnie zawiódł. W porównaniu do Volvo bez werwy i takiej iskierki uciekania z przystanku. Ja mam takie właśnie odczucia.
Taa... tyle, że MAN ma silnik 310 konny, a jego słaba kondycja może zależeć od zaplecza technicznego, które jest ustawione pod kątem Volvo...:P

A ogólnie na temat Volvo nie będe się na razie wypowiadał, bo szkoda gadać... Zobaczymy co będzie się działo gdy cena ropy jeszcze wzrośnie :retard:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jessi pisze:Volvo tak płynie i nie telepie.
To chyba nie jechałeś moją ulicą. Koło mnie telepie każdym autobusem bez wyjątku, bo to zależy przede wszystkim od nawierzchni. A jeżeli chciałbyś pojazd, którym nie telepie to polecam poduszkowiec ;)
B.A. Baracus pisze:Jeżeli się ma jeden taki wóz na stanie to utrzymanie zawsze jest droższe od utrzymania pojazdu który występuje w mnogiej ilości...
Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Uważam, że w ogóle nie powinniśmy rozmawiać o Volvo, bo w tych tematach powstaje najwięcej sprzeczek.

voy

Post autor: voy »

Dajcie wszyscy na luz najlepiej. Może warto zachować zdrowy rozsądek - nie krytykujmy tak tego Volva 7700 jakie by ono nie było, a wrocławianie przestańcie traktować Volvo jako autobus idealny, nie wychwalajcie i nie brońcie z taką przesadą jak do tej pory - i nie rzucajcie się jak piranie na każdego, kto powie coś niepozytywnego. Wtedy wszystko będzie w porządku. To by było tyle ode mnie.

Jessi

Post autor: Jessi »

ikarus9587 pisze:
Jessi pisze:Volvo tak płynie i nie telepie.
To chyba nie jechałeś moją ulicą. Koło mnie telepie każdym autobusem bez wyjątku, bo to zależy przede wszystkim od nawierzchni. A jeżeli chciałbyś pojazd, którym nie telepie to polecam poduszkowiec ;)

A jechałaś Maślicką? Ja tą ulicą jechałem: Manem, Gniotem, Pregniotem, Ikarusem, Odkurzaczem, B10MA, M180. No i oczywiście Volvo (wszystkie podtypy). Najwygodniej jechało mi się Volvo.

Ul Maślicka jest właśnie cła wyłożona kostką i jest nierówna.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Nie wiem czy wiecie, ale w ten sposób, tylko się kłócimy. Wiadomo, że każdy ma inne zdanie np. ja, i nie macie po co przekonywać ludzi którzy woleliby np. MANa do swojego zdania, bo z tego wynikają kłótnie i niepotrzebnie ją wszczynamy. Są osoby które swojego zdania nie zmienią i tyle. Poza tym chciałbym zauważyć, że to temat o Volvo a nie temat z serii "Wasze opinie" i chodzi o informacje o nowych wrocławskich Volvo. I o takie informacje uprzejmie proszę i sam postaram się dowiedzieć coś o nich.
Jessi pisze:Ul Maślicka jest właśnie cła wyłożona kostką i jest nierówna.
A ul. Karmelkowa jest w złym stanie. Takie rzezcy piszemy w temacie "Stan infrastruktury drogowej". Mam wrażenie że zapanuje tu śmietnik, a o pogodzie niektórzy zaczną pisać w temacie o Autosanach itp.

P.S. Szanuję zdanie innych, ale proszę się nie kłócić.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dziś widziałem jednego z tych Volv na linii 135 i żadnych zmian poza panelem kierowcy od poprzedniej dostawy się nie różni. A autobus miał nr chyba 7028 bądź 7029 ciemno już było :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

A ja widziałem dzisiaj na A #7032 i wydawało mi się że ma żółty wyświetlacz... :shocked:

Może Ty Wilchelmie zwróciłeś na to uwagę? Bo ja odnoszę już wrażenie, że jestem daltonistą... Ale czekam na dalsze informacje. (na temat wyświetlacza też :diabeł: )

Jessi

Post autor: Jessi »

Solówka na 135? Przecież to chore.

A może ktoś jechał nim? Podzielcie się wrażeniami. Ja może jutro się przejadę jak jeżdżą na 135.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Też się zdziwiłem ,że na 135 swka, ale cóz. A wyświetlacze takie ajkie byłu pomarańczowe hheeh :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Ja też jutro sobie "zapoluję" na te Volvo i na Migi...

Wracając do tematu, to zapomniałem wczoraj napisać pewną oczywistą rzecz. Te Volvo to Volvo 7700! :diabeł:

Jessi pisze:A może ktoś jechał nim? Podzielcie się wrażeniami. Ja może jutro się przejadę jak jeżdżą na 135.
Właśnie o to chodzi że nikt nie jechał...

DAB

Post autor: DAB »

ikarus5326 pisze: Bo ja odnoszę już wrażenie, że jestem daltonistą...
No cóż ... Nikt nie jest idealny ... Jednemu brakuje odpowiednich czopków w oku, drugiemu brakuje włosów na głowie, jeszcze innemu brakuje mózgu ... :mruga:
Jessi pisze:Solówka na 135? Przecież to chore.
Prędzej widziałbym solówkę na 126 co też jest chore ...
ikarus5326 pisze:Wracając do tematu, to zapomniałem wczoraj napisać pewną oczywistą rzecz. Te Volvo to Volvo 7700!
No patrz ... A myśmy myśleli że B10BLE albo B10L :)

Nie wiadomo czy do Wrocka przyjdą te Volvo po face liftingu ? Był gdzieś temat o nich ( o takie właśnie mi chodzi )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”