Kapena City 7,5

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Kapena...

czy podoba Ci sie Kapena?

tak
13
39%
nie
20
61%
 
Liczba głosów: 33

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Kapena City 7,5

Post autor: rupak9 »

Jak wam ta Kapena sie podoba?
Prosze o opinie :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Mógłbys bardziej przyblizyć nam ten pojazd,napisać coś o nim,dać jego zdjecie czy choćby link?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

A prosze bardzo :diabeł:
Śmiesznie wygląda , nadaje się do małych miast , gdzie komunikacja miejska nie odgrywa poważnej roli. To jest 7 ,5 metrowa Kapena City :)
Zapraszam do dyskusji :)
Kapena City 7,5
Ostatnio zmieniony 2005-01-16, 11:03 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

ŁP

Post autor: ŁP »

Inspektor pisze:Mógłbys bardziej przyblizyć nam ten pojazd,napisać coś o nim,dać jego zdjecie czy choćby link?
Coś takiego ;)

Z tego co wyszperałem w necie (głównie na stronie infobusa), to produkcję rozpoczęto w roku 1997, na podwoziu Iveco Turbo Daily A59.12. Silnik spełnia normę Euro2.
Podczas II Wystawy Komunikacji Miejskiej w Łodzi otrzymał nagrodę "Złote Koła 1997".

W roku 1998 wprowadzono wersję międzymiastową - Intercity 7,5, a także zaprezentowano wersję będącą autobusem szkolnym :)


Co do samych wrażeń z jazdy to niewiele mogę powiedzieć, bo jeszcze nie miałem okazji tym jechać, chociaz w Lublinie można je spotkać ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ok.Dzięki. :) Ja osobiscie nie przepadam za takimi małymi busikami,być może dla tego że nie mam z nimi do czynienia na codzień.Jest to autobus o bardzo małej pojemności,więc jaśli o mnie chodzi to co najmniej bym wolał widzieć zamiast niej autobusy 10-metrowe.We Wrocławiu podobne autobusy,z tym że Autosany ma przedsiebiorstwo DLA.Obsługują one kursy do podliskich wsi i wiosek z obrzeży Wrocławia.

voy

Post autor: voy »

A idź... Kapeny podobno są fatalne, nie wiem jak te ale na Thesi City są narzekania duże.

spider

Post autor: spider »

Coś mi się to nie bardzo podoba... lecz na liniach o małych potokach pasażerskich mogłyby się sprawdzić ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W tym autobusie najśmieszniejsze jest to, że z przodu jest wysokapodłoga(stopień), a z tyłu niska. W sieci ZKMu jest zaliczany do niskopodłogowych. Troche dziwne.

voy

Post autor: voy »

Thesi City są o tyle głupie że mają z tyłu 2 fotele w części niskopodłogowej i nie sposób wjechać wózkiem, a przednie drzwi są za ciasne. Natomiast ten problem nie dotyczy 7.5.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

voy pisze:Thesi City są o tyle głupie że mają z tyłu 2 fotele w części niskopodłogowej i nie sposób wjechać wózkiem, a przednie drzwi są za ciasne. Natomiast ten problem nie dotyczy 7.5.
Tak się zastanawiam,jak autobus może być głupi...A propo mają trochę dziwny układ,z tą podłogą.Ale że je zaliczyli do niskopodłogowych,a nie do niskowejściowych to już mnie całkiem dziwi...

ŁP

Post autor: ŁP »

voy pisze:Thesi City są o tyle głupie że mają z tyłu 2 fotele w części niskopodłogowej i nie sposób wjechać wózkiem, a przednie drzwi są za ciasne. Natomiast ten problem nie dotyczy 7.5.
Wjechać sposób. Ale wtedy nie da się tyłem wysiąść :cool:
Za ciasne przednie drzwi to tylko jeden z wielu mankamentów.
Drzwi ogólnie za wolno się otwierają, a skrzypią przy tym niemiłosiernie. Zresztą wszystko skrzypi..
Co do wózków.. Tuż za kabiną kierowcy jest.. rzeźnia :o: Przynajmniej w niektórych lubelskich.. Mała ona jest, więc żaden wózek tam nie wejdzie, zreszta nie ma którędy się tam dostać.. Także nie wiem, czemu ona służy, może zwiekszeiu pojemności? :mruga:
No i w zasadzie nie ma połączenia tylnej części niskopodłogowej z wysokopodłogową - tzn jest to jeden wielki schodek.

Ale ogólnie, z zewnątrz Thesi City mi sie podoba :shocked: :D

[ Dodano: 2005-01-16, 14:14 ]
mac pisze:A prosze bardzo :diabeł:
[ciach]
Kapena City 7,5
No nie wiem, ja bym tego linka umieścił w postaci takiej, w końcu jego autor nie jest anonimem ;)

voy

Post autor: voy »

Inspektor pisze:Ale że je zaliczyli do niskopodłogowych,a nie do niskowejściowych to już mnie całkiem dziwi...
Oni to wszystko liczą jako niskopodłogowy, u nich jest taki podział: wysokopodłogowy, średniopodłogowy, niskopodłogowy.

ŁP

Post autor: ŁP »

voy pisze:Oni to wszystko liczą jako niskopodłogowy, u nich jest taki podział: wysokopodłogowy, średniopodłogowy, niskopodłogowy.
No to kapenę powinni zaliczyć do średniopodłogowych ;)
Chyba, że u nich ta kategoria jest martwa ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Gorszych wozów nież Kapena na Świecie nie ma...........

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Oj,są są.Te nasze wrocławskieAutosany A6 nie są wcale lepsze...Na szczęście MPK Wrocław ich nie ma,tylko DLA...

spider

Post autor: spider »

Inspektor pisze:Oj,są są.Te nasze wrocławskieAutosany A6 nie są wcale lepsze...Na szczęście MPK Wrocław ich nie ma,tylko DLA...
że takie coś jeszcze jeździ;-)

Michał

Post autor: Michał »

W Sieradzu mamy Kapeny i są nie dość że w fatalnym stanie to jeszcze mają coś z zawieszeniem bo na każdej dziurze autobus wyrzuca kilka metrów nad ziemie :P :D
Po prostu tym autobusom mówimy NIE :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mimo wszystko wciąż są przewoźnicy, którzy chętnie eksploatują Kapeny zarówno 7,5 jak również te najnowsze...
Czyli nie są takie najgorsze autobusiki...:)

voy

Post autor: voy »

:P
Tylko droga przetargu jest taka, że nie wyklucza Kapen. Czy ktoś może podać liczbę tych małych Kapen które jeszcze nie były w Słupsku po naprawę? :twisted:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm.... Trudne pytania zadajesz :)

Voy.
To ja mam dla Ciebie małą propozycję :mruga:

1) Napisz ile tych autobusików sprzedano polskim przewoźnikom
2) Teraz Napisz ile z nich trafiło do naprawy, do serwisu
3) Potem odejmij tą ostatnią ilość od ilości sprzedanych autobusików
4) Przyrównaj do skali ogólnokrajowej
5) Zrób z tego średnią - lub średnio-ważoną, Możesz użyć całki

I jak już przez to Przejdziesz i jeszcze Będziesz żył, to Napisz Proszę jaki jest wynik :lol: Będę wdzięczny :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kapena”