O305 -"Dziadek"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Mercedes i Setra...
aleksej

Post autor: aleksej »

W Lodzi za duzo 305tek juz nie ma, chyba jeden (moze wiecej) O305 ma Bursiak, czesto jezdzi na liniach hipermarketowych z Carrefoura na Aleksandrowskie. Jest tez jeden O305G (ale widzialem go tylko raz ostatnio) ex.LOTowski. Pamietam jak te busiki podwozily pasazerow pod samoloty na Okeciu (poczatek lat 90tych). Dwa trafily do Lodzi, jeden albo skasowali albo sprzedali, jeden jeszcze czasami jezdzi.

Pozdrawiam,
Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

aleksej pisze:(...) Jest tez jeden O305G (ale widzialem go tylko raz ostatnio) ex.LOTowski. Pamietam jak te busiki podwozily pasazerow pod samoloty na Okeciu (poczatek lat 90tych). Dwa trafily do Lodzi, jeden albo skasowali albo sprzedali, jeden jeszcze czasami jezdzi.
Tak ja też takim jechałem w latach 80-tych - dokładnej daty nie pamiętam. Wiózł mnie do samolotu. Pamiętam, że na początku lat 90-tych kiedy już latały samoloty amerykańskie Boeing 767-300 ER (269 pasażerów), te autobusy obsługiwały płytę lotniska. I do takiego samolotu podjeżdżało jednorazowo kilka przegubowych MB O305G. Wyglądało to niesamowicie. :)

Podi

Post autor: Podi »

B.A. Baracus pisze:choć takie wechikuły jeżdżą głównie po Gruzji
W Chorwacji też takie jeżdzą wraz z Manami SU240 :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:...jak na zatramwaj, który ma pojeździć jakiś czas i iść na złom, nawet nie taki zły.
I już pojawiają się pierwsze problemy. Jeśli ktoś chce się dostać do niego, dajmy na to z wózkiem - może zapomnieć :(

Milenium

Post autor: Milenium »

Ten Mercedes da się z czymś porównać,np. z Ikarusem?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Jasne, porównywać zawsze można :retard:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Np. z dźwiękiem silnika :diabeł:.

ppln

Post autor: ppln »

@U2w: Ale lepszy taki autobus, do którego się nie można dostać z wózkiem i zostanie skasowany za kilka miesięcy niż nowy autobus, do którego nie można się dostać wózkiem ale będzie jeździł kilka(naście :( ) lat.

To jest ostatnie upomnienie. Stękania na temat Conecto już się nie da słuchać :!: Aleksej już raz tłumaczył jak zostanie w Conecto rozwiązany problem niepełnosprawnych, więc skończ z marudzeniem o nich w każdym temacie :!:
B.A. Baracus


Tylko, że nie ma 100% pewności, że ten system zostanie zamontowany i do tego (co sam Aleksej mówił) za cenę 30 sztuk tego 'autobusu' i 7 Citaro można kupić 33 Solarki (niskopodłogowe, nowoczesne, ekonomiczne)
Ostatnio zmieniony 2006-03-09, 16:54 przez ppln, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:I już pojawiają się pierwsze problemy. Jeśli ktoś chce się dostać do niego, dajmy na to z wózkiem - może zapomnieć :(
Tak, a do tramwaju na pewno wsiadłoby się z wózkiem :retard: (zakładając, że ta nieliczna grupa niskaczy gdańskich tam nie jeździ, co jest wg mnie bardzo prawdopodne).
Co do tego zielonego na górze — popieram, mam już dość pplnowskiego jęczenia o polityce taborowej MPK Łódź.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zdaję sobię sprawę z tego, że MB O305 jest autobusem wybitnie wysokopodłogowym, ale czy one nie mają lekko obniżonej podłogi. Czy to tylko kwestia odpowiedniego ułożenia stopni w wejściach do pojazdu ?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Zdaję sobię sprawę z tego, że MB O305 jest autobusem wybitnie wysokopodłogowym, ale czy one nie mają lekko obniżonej podłogi. Czy to tylko kwestia odpowiedniego ułożenia stopni w wejściach do pojazdu ?
Zacznijmy od tego, że O305G jest pojazdem średniopodłogowym xD

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:Zacznijmy od tego, że O305G jest pojazdem średniopodłogowym xD
A jaka jest wysokość podłogi od poziomu jezdni ? :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:A jaka jest wysokość podłogi od poziomu jezdni ?
Na to pytanie nie mam odpowiedzi w swoim notesie ;)

Ale zapewniam Cię, że jest niższy od Ikarusa ;)

jacool

Post autor: jacool »

plocmaster pisze:zakładając, że ta nieliczna grupa niskaczy gdańskich tam nie jeździ, co jest wg mnie bardzo prawdopodne
Niskacze nie jeździły nigdy w tamte rejony (liniowo) były oczywiście objazdy, kiedy pojawiały się w okolicach Zielonego Trójkąta, ale były tam spore problemy. Na przykład Citki lubiły się wykolejać :) Ale one już tak po prostu mają.
Niska podłoga jest liniowo na:
L. 12 - 2 * 114na
L. 2 - 4 * NGd99
Dość często jednak przytrafia się, że niskacze stoją zepsute, a zamiast nich mamy 105na.

Kuba

Post autor: Kuba »

Mercedes O305 ma duzo nizsza podloge niz w Ikarze, 2 schodki male :mruga:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:Tak, a do tramwaju na pewno wsiadłoby się z wózkiem
Nie chodzi o wysokość a o poręcze na środku drzwi.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Nie chodzi o wysokość a o poręcze na środku drzwi.
A są jakieś w tym Merolu?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

No ponoć to jest właśnie główny powód niemożności wprowadzenia wózka

ppln

Post autor: ppln »

Polak potrafi (wymontować) ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Na szczęście w Gdyni te autobusy już znikają, a w ich miejsce jak na razie wchodzą średniopodłogowe przegubowe Setry, które już niedługo zostaną zastąpione niskopodłogowcami :D

W mojej ocenie pomimo tego, że O305 jest średniopodłogowa to i tak przegrywa z Ikarusem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mercedes/Setra”