Bombardier Flexity Outlook -"Cityrunner"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
aleksej

Post autor: aleksej »

Poznańczyk pisze:Ogólnie Cityrunner nawet ten w Łodzi wygląda jak "kret", zatem Combinerce do łożysk nie dorasta...
ROTFL.

Ja rozumiem ze kazdy lubi tramwaje ze swojego miasta, ale takie stwierdzenie jest po prostu zalosne.

Aleksej

danio

Post autor: danio »

Poznańczyk pisze:Ogólnie Cityrunner nawet ten w Łodzi wygląda jak "kret", zatem Combinerce do łożysk nie dorasta...
Cóż... Są gusta i guściki. Mnie osobiście Citek się bardzo podoba. Dlaczego? Bo ma ładną stylistykę, poza tym jest taki... miły dla oka. Nie za kontrowersyjny, ani nie za mdły. Taki w sam raz ;) .

PS. Combino jest dla mnie zbyt kanciate :/

Co do tego nowego Cityrunnera - zbyt kontrowersyjny i za wysoki. Blee... :nuts: Mam nadzieję, że na ŁTR'ze będzie podobny do tego w Genewie : http://www.railfaneurope.net/pix/ch/tra ... Cityrunner
Ostatnio zmieniony 2006-03-12, 21:37 przez danio, łącznie zmieniany 1 raz.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

aleksej pisze:Ja rozumiem ze kazdy lubi tramwaje ze swojego miasta, ale takie stwierdzenie jest po prostu zalosne.
Niekoniecznie bo Citek wyglada lepiej, niż Tatra, poza tym jest dość brzydki... Jak dla mnie za wąski... :retard:

Podi

Post autor: Podi »

danio pisze:Niekoniecznie bo Citek wyglada lepiej, niż Tatra, poza tym jest dość brzydki... Jak dla mnie za wąski... :retard:
Bo tam jest 1000mm a u nas 1435...

Robson

Post autor: Robson »

Swoje plusy i minusy ma Citek jak i Combino. Citek wygląda tak poważnie, dostojnie za to Combino drapieżnie choć oby dwa wytwory mi się podobają.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:http://s134260722.online....a419fc0057557e2
Możecie go sobie krytykować - w końcu każdemu wolno mieć własne zdanie :D

A tymczasem ja chciałbym to ufo jednak zobaczyć liniowo w Warszawie :P
Ostatnio zmieniony 2006-03-13, 18:45 przez J-31, łącznie zmieniany 2 razy.

voy

Post autor: voy »

Podczas wyjazdu miałem możliwość na gorąco porównać Combino z Cityrunnerem. I wole jednak tego drugiego. Układ siedzeń nie jest tak dobry jak w Combino - na taki dzień jak 1 maja to i może zdaje egzamin, jednak w dzień powszedni w poranek albo po południu za wesoło pewnie nie jest - mała ilość rzeźni i dużo miejsc siedzących. Ale to tylko w łódzkich egzemplarzach, układ siedzeń zawsze można dostosować w bardzo łatwy sposób. Wagon chodzi bardzo cicho, dużo ciszej niż Combino. Tłucze się 3 wózek - ale tutaj zaczyna się temat zaniedbania łódzkich torów tramwajowych. Cityrunner jednak całkiem dobrze znosi warunki łódzkie.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:Wagon chodzi bardzo cicho, dużo ciszej niż Combino.
To prawda :) W Walencji także podkreślają tę zaletę Cityrunnerów.

aleksej

Post autor: aleksej »

Tak troszke z innej beczki, 29 kwietnia na miasto wyjechal po bardzo dlugiej przerwie (spowodowanej wypadkiem z autobusem) wagon 1201.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-90645.html

Pozdrawiam,
Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

aleksej pisze:Tak troszke z innej beczki, 29 kwietnia na miasto wyjechal po bardzo dlugiej przerwie (spowodowanej wypadkiem z autobusem) wagon 1201.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-90645.html
To jest ważna i ciekawa wiadomość. Mam nadzieję, że teraz 1201 będzie już kursował bez większych przygód :)

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Mam zastrzeżenie:
Cicho może i jest... ale dźwięk plastiku jest naprawdę denerwujący...

ppln

Post autor: ppln »

barthezz_13 pisze:Cicho może i jest... ale dźwięk plastiku jest naprawdę denerwujący...
Bo tory są beznadziejne. Przejedź się z krańcówki na Wyszyńskiego na Kaliski to zobaczysz co potrafią te wagony. Ewentualnie na tym krótkim odcinku między budynkiem Toyi(?), a Kaliskim.

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

ppln pisze:Bo tory są beznadziejne. Przejedź się z krańcówki na Wyszyńskiego na Kaliski to zobaczysz co potrafią te wagony. Ewentualnie na tym krótkim odcinku między budynkiem Toyi(?), a Kaliskim.
Jechałem.
Wyszyńskiego - Augustów i Augustów - Wyszyńskiego. Rzeczywiście na Retkinii dużo lepiej się jeździ :) Ogólnie lubię te tramwaje...

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Sory za odgrzebanie tematu ale mnie to intryguje - dlaczego 7 z 15 Łódzkich wagonów od paru lat nie ma zdjęć (mam na myśli zdjęcia na TWB) :?:

Czy te wagony:

1204 ostatnia fota 2007 rok
1205 ostatnia fota 2008 rok
1208 ostatnia fota 2008 rok
1209 ostatnia fota 2005 rok
1211 ostatnia fota 2007 rok
1214 ostatnia fota 2008 rok
1215 ostatnia fota 2008 rok

są odstawione, a jeśli tak to z jakiego powodu :?:

ppln

Post autor: ppln »

#1209 jest odstawiony, reszta jeździ z mniejszymi albo większymi przerwami.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Poza tym, jak niektórzy pewnie uważają, Łodź należy do miast "bardziej obfoconych" i niby nie należy wstawiać zbyt dużych ilości zdjęć stamtąd, by nie obniżać poziomu; skutkiem takiego działania są m. in. takie właśnie przerwy w datach zdjęć...

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Trochę OT, ale dla mnie to zupełny debilizm. Przecież co to znaczy że w wielu miastach nie należy w ogóle focić (Warszawa, Wrocław, Trójmiasto)?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

zanzar pisze:Sory za odgrzebanie tematu ale mnie to intryguje - dlaczego 7 z 15 Łódzkich wagonów od paru lat nie ma zdjęć (mam na myśli zdjęcia na TWB) :?:
W poszukiwaniu nowych zdjęć tramwajów łódzkiego MPK, polecam również stronę :strzałka: http://gtlodz.eu/

:strzałka: http://gtlodz.eu/cat10.htm

A jeśli uda mi się zrealizować wiosenną wyprawę do Łodzi, to pewnie i w naszej, forumowej galerii powinny pojawić się jakieś nowe zdjęcia łódzkich Bombardierów. Ponieważ tym razem chciałbym podążyć - m.in. -śladem linii 10 ;)

W zeszłym roku byłem w Łodzi (w kwietniu) i kilka razy natknąłem się na Cityrunnery zarówno na linii 10 jak i na 11-stce (ŁTR), chociaż ta, wtedy, tego dnia była opanowana głównie przez PES-y ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Filip7370 pisze:Trochę OT, ale dla mnie to zupełny debilizm. Przecież co to znaczy że w wielu miastach nie należy w ogóle focić (Warszawa, Wrocław, Trójmiasto)?
Bo jest za dużo fot stamtąd i powtarzają się motywy, proste.

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

J-31 pisze:jak i na 11-stce (ŁTR), chociaż ta, wtedy, tego dnia była opanowana głównie przez PES-y
Bo 11-tka jest obsługiwana przez wszystkie PESY, jakie mamy. A że i tak jest ich za mało, to do obsługi "dokładane" są Cityrunnery.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”