Jelcz M121M/MB

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Jelcz M121M/MB

Post autor: Nikki »

Jeśli chodzi o wrocławskie m121m to zaczynają się sypać. Najczęstsze awarie to strzelające poduszki w zawieszeniu. Jeździ się nimi fatalnie. To już lepiej trzymają się 120MM, ale one są po remontach... pierwszym Gniotem którego kasują jest 9510. Stoi na placu kasacyjnym obok Migów i Ikarusów i oddaje "organy" innym gniotom... :roll:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus9587 pisze:(...) pierwszym Gniotem którego kasują jest 9510. Stoi na placu kasacyjnym obok Migów i Ikarusów i oddaje "organy" innym gniotom... :roll:
Nie ¯artuj :shocked: - to MPK Wrocław już zaczyna kasować pierwsze M121 ? :shocked:

voy

Post autor: voy »

Hm a ja coś słyszałem że jednak nie zostanie zezłomowany ten gniot.
J-31 nie ma co się dziwić że krążą takie myśli - ta konstrukcja do trwałych nie należy..

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:J-31 nie ma co się dziwić że krążą takie myśli - ta konstrukcja do trwałych nie należy..
To prawda. Nawet to widać na codzień w Warszawie. M121M z okresu produkcyjnego 1997-1998 wyglądają makabrycznie, ale mimo to, nawet warszawskie MZA wcale nie zamierza ich kasować - przechodzą naprawy, remonty... i jeżdżą nadal. ;)

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Nie ¯artuj :shocked: - to MPK Wrocław już zaczyna kasować pierwsze M121 ? :shocked:
Co w tym dziwnego,te autobusy mają swoje lata i jak się teraz dowiadujemy taką sobie trwałość...Tego naszego teżbyśmy wszyscy chętnie wywalili...

Bartek

Post autor: Bartek »

ikarus9587 pisze:
voy pisze:Hm a ja coś słyszałem że jednak nie zostanie zezłomowany ten gniot.
Były plotki że ma jechać na naprawę do Bralina, ale w efekcie nigdzie nie pojechał tylko stoi w zajezdni rozebrany już do połowy i oddeje części innym Gniotom. przedni zderzak i jedne drzwi już oddał.
Są gdzieś zdjęcia tego gniota??

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Na TWB poszukaj...

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Jest pod adresem http://156.17.233.249/transport/autobus ... 4&nr=81079 A co do Gniotów myślę,że 9501 też się sypie... Oddał wyświetlacz i w ogóle stracił klimat :( :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A może po prostu MPK ma nadwyżki taborowe, i żeby przyoszczędzić na częściach do gniotów postanowiła najgorszego złoma odstawić do rozkręcenia?
Potem pewnie sprzedadzą truchło za kilkaset złotych, zrobią mu remoncik i pójdzie do GOP-u albo na wschód ;-)

Kozik

Post autor: Kozik »

ikarus9587 pisze:przedni zderzak i jedne drzwi już oddał.
U nas też autobusy stały długo w zajezdniowej strefie śmierci, oddawały nawet silniki a potem jak przyszły części to składali je do kupy i i chodzą jak złoto. Tak, że zdjęcie przodu czy drzwi to jeszcze dla takiego autobusu żadna krzywda. Jedno popołudnie i może być kompletny i wyjechać na miasto. U nas swego czasu już nawet SU12 stał na części z pół roku. Ale jego szczęśliwie od strony wizualnej nie dekompletowali..
Na tym zdjęciu z linka fajnie wygląda z boku ten rozbity ikarus.. Chociaż ja bym go jeszcze złożył i na miasto wypuścił.. ;)

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Dowiedziałem się wczoraj,że 9510 pojechał do Bralina na remont!! ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:Tego naszego teżbyśmy wszyscy chętnie wywalili...
Nie Opowiadaj - co prawda nim nie jechałem, ale z tego co widziałem na fotkach poznański (MPK) M121M wygląda super. :cool:

voy

Post autor: voy »

Wrocław - gnioty są w okropnym stanie. Miałem okazje przejechac się jednym, pracę skrzyni biegów pominę milczeniem. Poza tym pod oknami były poodrywane listwy, a jeden z gniotów pod dworcem PKP musiał awaryjnie zjechać przez awarie zawieszenia.
Warszawa - mimo że nie jechałem, to parę sztuk widziałem. No i jest jeszcze gorzej. W Warszawie to w ogóle nikt o to nie dba.

Stefko

Post autor: Stefko »

:) We Wrocławiu tylko 3 gnioty mają wyświetlacze. :) 9512, 9514 i 9532(testuje :) )

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Stefko pisze: We Wrocławiu tylko 3 gnioty mają wyświetlacze. 9512, 9514 i 9532(testuje )
Niegdyś jeszcze prototypowy 9501 posiadał wyświetlacze, ale z tego, co wiem zastąpiono je filmami, a wyświetlacze z 9501 powędrowały właśnie do 9514 :).

Stefko

Post autor: Stefko »

Tak, masz racje :) Ale na tym wyświetlaczu nic nie widac, nawet jak sie przez lornetke patrzy. :)

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Adrian_ pisze:Niegdyś jeszcze prototypowy 9501 posiadał wyświetlacze, ale z tego, co wiem zastąpiono je filmami, a wyświetlacze z 9501 powędrowały właśnie do 9514 :) .
Do zimy tego roku jeszcze miał. Potem je zastąpiono filmami, z których wystawało takie okropne kremowe cóś, już to znikło, ale 9501 był szpetny...
Stefko pisze:Tak, masz racje :) Ale na tym wyświetlaczu nic nie widac, nawet jak sie przez lornetke patrzy. :)
E, nie jest tak źle...

Stefko

Post autor: Stefko »

Turbo94 pisze:ale 9501 był szpetny...
jak to był?? jest jak juz, i jak dla mnie, to on jest za****sty :) i jeszcze jedno, ten wózjest prototypem[b/] i będzie prototypem :D

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2006-11-05, 20:11 ]
Nie używamy wulgaryzmów - nawet za gwiazdkami!

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Stefko pisze:i jak dla mnie, to on jest za****sty
Popieram! Po prostu brzydko z tymi roletami wyglądał, to go szpeciło.

[ Dodano: 2006-11-05, 20:27 ]
A teraz jeszcze ta reklama Skody Roomster... Porażka!

Stefko

Post autor: Stefko »

Nie jest tak źle, ale to może zwiastować... remont! :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autobusy”