Ikarus 280E(na licencji węgierskiej)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach marki i opartych na bazie autobusów Ikarus...

Czy widziałeś zdjęcie Ikarusa 280E i czy Ci się podoba?

widziałem zdjęcie i mi się podoba
20
59%
widziałem zdjęcie lecz mi się nie podoba
3
9%
nie widziałem zdjęcia
2
6%
jechałem nim i mi się podoba
9
26%
 
Liczba głosów: 34

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Ikarus 280E(na licencji węgierskiej)

Post autor: rupak9 »

Jak wam się podoba ten polski trolejbus na licencji węgierskiej. Został on przerobiony w Słupskiej kapenie. Osobiście nim jechałem kilka razy, ale od czasu do czasu strasznie hałasował. Mimo to wolałem nim jechać niż innymi Ikarusami(w tym wypadku autobusami) czy trolejbusami. Tutaj macie jego historie ze strony ZKMu
Ikarus 280E (1990-2001)

Z dniem 1 maja 1989 roku WPK GG podzielone zostało na cztery komunalne przedsiębiorstwa komunikacyjne. W Gdyni utworzono Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Kolejnym etap w restrukturyzacji stanowiło przekształcenie MPK w komunalne spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Trakcja trolejbusowa znalazła się w Spółce o nazwie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej (PKM), natomiast na części warsztatowo-produkcyjnej dawnego MPK utworzono Przedsiębiorstwo Naprawy Taboru Komunikacji Miejskiej (PNTKM). Z dniem 1 stycznia 1998 roku tabor trolejbusowy wraz z siecią został wyodrębniony z PKM i na jego podstawie utworzono Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. Koordynacja i organizacja całości przewozów na terenie Gdyni oraz przyległych gmin przypadła zakładowi budżetowemu miasta Gdyni Zarządowi Komunikacji Miejskiej. Stale wdrażane wżycie nowe pomysły na usprawnienie komunikacji trolejbusowej doprowadziły w 1990 roku do skonstruowania pierwszego polskiego trolejbusu przegubowego. Bazę do jego budowy stanowiło wyremontowane w słupskiej "Kapenie" nadwozie autobusu Ikarus 280. W następnych latach wykonano jeszcze kilka sztuk tych pojazdów, które obsługiwały najbardziej zatłoczone linie. Ostatni "łamaniec" miał zostać wycofany pod koniec 2000 roku, ale z braku innych pojazdów został on nieco odmłodzony i nadal (koniec 2001 roku) kursuje po Gdyni.

Michał

Re: Ikarus 280E(na licencji węgierskiej)

Post autor: Michał »

Ładny :) A jest chociaż cichy ? ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ikarus jak Ikarus,tyle że trolejbus.Podaje link z jego zdjeciem dla tych którzy nie widzieli:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=9991

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ciekawie wygląda ten Ikarus z tymi "pająkami" :)
A jakie są wrażenia z jazdy i jak się sprawują ?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Cichy jest gdy się nie "ładuje" bo wtedy jest głośny

[ Dodano: 2005-01-22, 18:34 ]
warto dodać, że w nim tak nie było czyć smrodu palonej gumy. To "ładowanie" było rzadkie więc aż tak nieczuło się bulu głowy. Dziwne były też fotele niby takie same, a się dziwnie w nich czułem. Pamiętam do dzisiaj jak coś nawaliło i jak przez całą droge hałasował("ładował") i po tym miałem straszny ból głowy. Naj częściej jeździł na lini 25(Cisowa SKM- Pl. Kaszubski), ale miał też kurs czy dwa, że jeździł na 30(Dw. Gł. PKP(wybranymi kursami z bazy PKT- Cisowa Sibeliusa), a dopiero potem na 25(Cisowa SKM- Pl. Kaszubski)

Jacek Pudło

Post autor: Jacek Pudło »

rupak pisze:Cichy jest gdy się nie "ładuje" bo wtedy jest głośny

[ Dodano: 2005-01-22, 18:34 ]
warto dodać, że w nim tak nie było czyć smrodu palonej gumy. To "ładowanie" było rzadkie więc aż tak nieczuło się bulu głowy. Dziwne były też fotele niby takie same, a się dziwnie w nich czułem. Pamiętam do dzisiaj jak coś nawaliło i jak przez całą droge hałasował("ładował") i po tym miałem straszny ból głowy. Naj częściej jeździł na lini 25(Cisowa SKM- Pl. Kaszubski), ale miał też kurs czy dwa, że jeździł na 30(Dw. Gł. PKP(wybranymi kursami z bazy PKT- Cisowa Sibeliusa), a dopiero potem na 25(Cisowa SKM- Pl. Kaszubski)
Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Wiem, a co? W Lublinie może jeżdziły inne. Gdy się "nieładuje" to nie słychać go prawie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Są w Gdyni jeszcze te Ikarusy. Bo ile mnie pamięć nie myli to chyba jakies pojedyńcze sztuki widziałem tylko nie wiem czy w ostatnie wakcje czy wcześniej.

voy

Post autor: voy »

Widziałem takiego osobiście w Gdyni :) ale nie jechałem bo to było w 1998 roku...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W gdyni jest kilka tych autobusów, a taich trolejbusów już nie ma :(

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:W gdyni jest kilka tych autobusów, a taich trolejbusów już nie ma :(
Jak nie ma :?: A co stoi na bazie PKT w krzakach :?: Jest tylko, że juz nie jeździ i mało prawdopodobne, żeby kiedykolwiek wyjechał.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

A mi się zdwało, że go zezłomowali. Gdzieś tam przeczytałem. Jakie głupoty piszą w tych gazetach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie tylko Ty się Zawiodłeś na gazetach lokalnych... ;)
Musisz częściej zaglądać w krzaki :mruga:

voy

Post autor: voy »

Tak, gazety lokalne wypisują czasem bzdury.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nie trzeba nawet tak mocno zaglądać w krzaki. Jadąc al. Zwycięstwa wystarczy spojżeć na baze PKT i od razu widac Ikarusa. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Ja sam chętnie zaglądam przez płot zajezdni...Czasami warto... :)

IKARUS280E

Post autor: IKARUS280E »

Jechalem pare razy takim ikarusem :) Jest super, nie wiem czemu go wycofali... :cry:
W Gdyni ostal sie jeden egzeplarz, niedawno bylem go zobaczyc i zrobic fotki z bliska. Odzyły wspomnienia :cool:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

A jak dostałeś pozwolenie od PKT na wejście. Ja tylko dostałem od PKM, a od PKT nie :(

IKARUS280E

Post autor: IKARUS280E »

Spytalem sie w sobote dyspozytora czy moge zrobic zdjecia Ikarusowi i sie zgodzil, a kierowcy to nas nawet oprowadzili po zajezdni :) :) :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Chciał bym się nim kiedyś jeszcze przyjechać :(:(:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”