7000

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Volvo...
muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

7000

Post autor: muszyx »

Witam. :) Do Olsztyna przyjechały 5 z 11 Volv 7000. Są aż z Wiednia, układ drzwi: 2+2+0;
32 miejsca siedzące (łącznie 90 pasażerów ;) ). Pierwsze 5 sztuk wyjedzie już na początku sierpnia. :)

Zdjęcia: Na razie główna strona MPK
Oraz zdjęcie z Wiednia ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Z jakiego są rocznika? ;) Aż dziwne, ze Wiedeń pozbywa się tak nowoczesnych autobusów.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Ciekawe ile kosztowały.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podejrzewam, że jak na używki musiały kosztowac bardzo drogo. Przecież są to w miarę młode wiekiem wozy, więc nie sprzedawano by ich za powiedzmy 50 tys. zł ;). Mam tylko nadzieję, ze olsztyńskie MPK przemaluje w swoim czasie te wozy, gdyż teraz ich barwy na tle malowania pozostałych autobusów wyglądają dosyć dziwnie ;).

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Damhan pisze:Z jakiego są rocznika? ;) Aż dziwne, ze Wiedeń pozbywa się tak nowoczesnych autobusów.
Autobusy są z 2001 roku. :)
Adrian_ pisze:Podejrzewam, że jak na używki musiały kosztowac bardzo drogo. Przecież są to w miarę młode wiekiem wozy, więc nie sprzedawano by ich za powiedzmy 50 tys. zł ;) . Mam tylko nadzieję, ze olsztyńskie MPK przemaluje w swoim czasie te wozy, gdyż teraz ich barwy na tle malowania pozostałych autobusów wyglądają dosyć dziwnie ;) .
Ja jednak coś czuję, że nie. :P Powód? MPK kupując nowe nabytki z zagranicy nie przemalowuje autobusów na swoje barwy (chyba, że kilka sztuk). :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dlaczego? przecież dzięki przemalowaniu w MPK pozostaną w miare jednolite barwy, a tak powstanie mały obornik. A tak BTW czy tego typu Volva ze względu na układ drzwi będą też jeździły na liniach podmiejskich, czy też nie? a tak BTW to chyba pierwsze tego typu Volva w Polsce (z układem drzwi 2-2-0).

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Adrian_ pisze:Dlaczego? przecież dzięki przemalowaniu w MPK pozostaną w miare jednolite barwy, a tak powstanie mały obornik. A tak BTW czy tego typu Volva ze względu na układ drzwi będą też jeździły na liniach podmiejskich, czy też nie? a tak BTW to chyba pierwsze tego typu Volva w Polsce (z układem drzwi 2-2-0).
O te barwy to trzeba się spytać naszego rzecznika, choć długo nie odpowiada. :devil:
Na liniach podmiejskich na pewno nie puszczą tych autobusów (szczególnie na 14, gdyż chuligani z Barczewa mogą zniszczyć nam autobusy, jak stało się z jednym Ikarusem. :) ). Na tego typu linie są puszczane zazwyczaj Jelcze 120M. ;).

marekJG

Post autor: marekJG »

Takie autobusy używane to można kupić. Swoją drogą Wiedeń musi być bogaty, że sprzedaje takie nówki. Ciekawe jak poradzą sobie w Olsztynie. Mają tylko 2 drzwi, a to za mało jak na warunki polskie.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W Gdyni jakoś sobie dajemy rade ;).

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Za mało? przy takim spadku potoków pasażerskich w niektórych miastach taki układ drzwi jest przewoźnikom nawet na rękę, gdyż ludzie rzadko korzystają z 3 drzwi (ale jakbyście zaproponowali usunięcie 3-cich drzwi w sanockich Mediumach to ludzie chyba by Was śmiechem zlinczowali). Poza tym wrocławskie Solariony LE także mają układ 2-2-0, a na miejskich śmigają i ludzie jakoś się w nich mieszczą. Mnie zastanawia tylko edno: skąd MPK Olsztyn będzie brało części do tych Volv? będziecie części do nich przekładać ze starszych tego typu pojazdów, czy też sprowadzać z Wrocławia ? ;).

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Wroclawska fabryka nie produkuje czesci zamiennych.

ppln

Post autor: ppln »

Adrian_ pisze:Poza tym wrocławskie Solariony LE
We Wrocławiu nie ma Solarek LE -są tylko 2-drzwiowe z wieżą (swoją drogą to mogli zamówić wersję z amfiteatrem, ale trudno)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swoją drogą jestem zdziwiony, że firma Blaguss w Wiedniu pozbywa się prawie fabrycznie nowych autobusów (rocznik 2001, toż to przecież mają dopiero po około 5 lat). Ciekawe co było powodem sprzedaży ? :roll:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Pewnie nie sprawdziły sie za granicą, albo też ten przewoźnik chciał zakupić jakieś lepsze wozy, dlatego się ich pozbył :).

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Swoją drogą jestem zdziwiony, że firma Blaguss w Wiedniu pozbywa się prawie fabrycznie nowych autobusów (rocznik 2001, toż to przecież mają dopiero po około 5 lat). Ciekawe co było powodem sprzedaży ? :roll:
Adrian_ pisze:Pewnie nie sprawdziły sie za granicą, albo też ten przewoźnik chciał zakupić jakieś lepsze wozy, dlatego się ich pozbył :) .
Można też zauważyć, że Blaguss ma w swojej firmie prawie same turystyki. Tak więc może pozbył się ich, gdyż np. nieopłacalne było wiezienie ludzi po mieście. :)

A tak poza tym, Volva otrzymają nr taborowe 914-924. ;)

EDYTOWANE: 1.09.2006r

Dzisiaj puścili na linie kilka czerwonych Volvo. No i nie przegapiłem okazji i się jednym przejechałem. Linia 25, autobus nr 915. Wnętrze w sam raz, miejsc siedzących jest nie za dużo i nie za mało :P , wygodne siedziska. Kierowca lekko kręcił kierownicą (dobre wspomaganie ;) ). Pulpit VDO. Jedyną wadą jest właśnie układ drzwi 2-2-0. W godzinach szczytu jest on nieprzystosowany do Olsztyna. Ale autobus oceniam na 4+. ;)

A poza 25 jeździły także na 7, 21 i na liniach podmiejskich 8, 14 i 19 (z 19 się bardzo zdziwiłem :retard: ).

ppln

Post autor: ppln »

Volva to niezłe wozy, ale z beznadziejną elektroniką. Ale w waszych z racji deski VDO zastosowano chyba CAN-Busa więc nie powinno być tak źle :)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

ppln pisze:Ale w waszych z racji deski VDO zastosowano chyba CAN-Busa więc nie powinno być tak źle :)
Dowiem się w najbliższym czasie, czy jest tam CAN-Bus. ;)

A co do autobusów, to są wzięte w leasing, tablice rejestracyjne zaczynające się WL (chyba Legionowo :D ).

Edytowane: 2 września 2006r

Z elektryką już jeden ma problem, do zajezdni wczoraj zjechały 3 Volva (nr taborowe w ustalaniu :P ). Dwa z powodu niedoboru paliwa i jeden z elektryką. :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volvo”