H9-2x

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...

Jak Oceniasz Autosana H9-20?

Super
5
13%
Bardzo fajny
7
18%
Fajny
10
25%
Ujdzie w tłumie
8
20%
Beznadziejny
3
8%
Zezłomować
7
18%
 
Liczba głosów: 40

Tommy

H9-2x

Post autor: Tommy »

Owy model można już od dawna spotkać na polskich drogach. Od paru ładnych lat kursuje pomiędzy miastami, pokonując dziurawe drogi i próbę czasu. Jak widać dobrze mu to wychodzi, ponieważ nadal się trzyma, a w PKS-ie pojazdów tego typu jest naprawdę dużo. Pomimo, że PKS inwestuje w coraz to nowsze modele, te autobusy są wpisane w historię tej firmy i pozostana w niej na długo.

Co Sądzicie o tych pojazdach :?:

Poznaniak

Re: Autosan H9-20

Post autor: Poznaniak »

Tommy pisze:Owy model można już od dawna spotkać na polskich drogach.


Ta juz bardzo mało ich jest, i dobrze..

Tommy

Post autor: Tommy »

Czy ja wiem, chyba właśnie dość dużo :chytry:

voy

Post autor: voy »

Mało jest H9-20, bardzo mało. Natomiast mnóstwo jest H9-21 a w miastach jest miejski H9-35.

DAB

Post autor: DAB »

A właśnie czym się różni H9 - 20 od H9 - 21 :?:

voy

Post autor: voy »

Oknami, H9-20 ma duże odsuwane okna (80% wysokości okna jest do przesunięcia).

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Tommy pisze:Czy ja wiem, chyba właśnie dość dużo :chytry:
Tak jak voy napisał, najwiecej jest H9-21, H9-20 jest juz bardzo bardzo mało.....

voy pisze:Oknami, H9-20 ma duże odsuwane okna (80% wysokości okna jest do przesunięcia).
Nie wszystkie.....

Tommy

Post autor: Tommy »

Rzeczywiście, przepraszam, mój błąd. Pomyliły mi się modele :D

Michał

Re: Autosan H9-20

Post autor: Michał »

Tommy pisze:Owy model można już od dawna spotkać na polskich drogach. Od paru ładnych lat kursuje pomiędzy miastami, pokonując dziurawe drogi i próbę czasu. Jak widać dobrze mu to wychodzi, ponieważ nadal się trzyma, a w PKS-ie pojazdów tego typu jest naprawdę dużo. Pomimo, że PKS inwestuje w coraz to nowsze modele, te autobusy są wpisane w historię tej firmy i pozostana w niej na długo.

Co Sądzicie o tych pojazdach :?:
No właśnie H9-21 chyba :) To bardzo fajne autobusy ale tylko na trasy podmiejskie PKS'u np. z Sieradza do Łodzi (60km) jeszcze niedawno jeździły (obecnie zastąpiły je H10-xx i A10-xx) i gdy jedzie sie 1,5h tym sprzętem to ma sie dosyć :| Ale fajnie w nim śmierdzi i w ogóle autobus jest :mruga: super :lol:

voy

Post autor: voy »

Śmierdzi czym? Bo czasem wsią śmierdzi ;) i nie jest to szczególnie mił zapach.

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Ło! Już tak niech sie miastowe nie puszom, bo jok sie wsiondzie do miastowego czyrwonego to dopiro zajzajer czasym... :mruga: Śmierdzi w H9-21 często spalinami, jak sie trafi jakiś stary grat. Ale np. zawieszenie jest ok i komfort jazdy jako taki...

Inspektor

Post autor: Inspektor »

To może ja podam link z ich zdjęciem żeby już wszystko jasne było.To jest H9-20:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=4758
a to H9-21:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=19619
Osobiscie nie przepadam za tego typu autobusami...ale też nic do nich nie mam :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Inspektor pisze:To może ja podam link z ich zdjęciem żeby już wszystko jasne było.To jest H9-20:
O a to jest akurat rasowy H9-20.32 z układem drzwi 1-1-0 :).

W sumie pocieszam sie tym, ze za 10 lat tych Autosanów już nie powinno być ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Autosan H9-20

Post autor: J-31 »

Michal pisze:No właśnie H9-21 chyba :) To bardzo fajne autobusy ale tylko na trasy podmiejskie PKS'u np. z Sieradza do Łodzi (60km) jeszcze niedawno jeździły (obecnie zastąpiły je H10-xx i A10-xx) i gdy jedzie sie 1,5h tym sprzętem to ma sie dosyć :| Ale fajnie w nim śmierdzi i w ogóle autobus jest :mruga: super :lol:
Ja je często widuję na trasach PKS-owskich i to nawet tych dalekich. Wydaje się, że to jest wciąż najlepszy autobus na nasze okropne drogi. Zresztą "Autosan" nadal produkuje te pojazdy, tyle, że już w zmodernizowanej wersji...

Natomiast mnie się zdarzyło wielokrotnie nimi przejechać, a raz nawet spory kawałek (z Warszawy przez Kielce, Częstochowę do Opola i z powrotem tyle że z dłuższym postojem w Częstochowie). Było to w czasie kiedy ja byłem żołnierzem Wojska Polskiego i zdarzyło się, że nawet w nim spałem... :D Mam fajne wspomnienia z tego okresu... Najfaniejsze było to Webasto mruczące (huczące) w nocy.... :lol:

I naprawdę uważam, że H9-21 jest to suuuuper autobus. Nawet jadąc taki szmat drogi nie przypominam sobie, żebym wtedy miał dosyć.... :)

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Dla mnie jak pks to i ten bus. Bądź co bądź długo się trzyma może nie jest najlepszym autobusem na długie trasy ale takie typowe pksowskie kursy jak najbardziej :)

RadziuGW

Post autor: RadziuGW »

kiedys byla taka linia obslugiwana przez PSK Gorzów: Gorzów Wlkp - Gdańsk. Autobus pospieszny, jadacy okolo 7 godzin. Zawsze pokonywalem ta trase pociagiem, ale raz skusilem sie na ten autobus. Stoje na dworcu, i co widzE? H9-21 podjezdza... no po blisko 8 godzinach w nim spedzonych doszedlem do wniosku ze to byl moj 1 i ostatni raz PKSem taki kawal, i chyba eni tlyko ja, bo za pare miesiecy zlikwidowano ten kurs.

Co do autosanow H9-20, sa takowe na stanie MZK Chojnice o ile sie nie myle :)

Kozik

Post autor: Kozik »

Ja na Autosanie H9-21 odbywałem kurs na prawko i jednocześnie na tym samym egzemplarzu zdawałem egzamin. Doskonale wspominam czas spędzony z tym modelem. Rzeczywiście doskonałe zawieszenie - to niepowtarzalne skrzypienie resorów.. Do tego to łagodne pomrukiwanie silnika..
Szczerze mówiąc wolę podróżować Autosanami niż kilkunastoletnimi nabytkami z za zachodniej granicy. Jak za dzieciaka jeździłem na kolonie to do pewnego momentu podróżowało się tylko autosanami, a potem zaczęli nas wozić jakimiś rozsypującymi się Setrami, etc. Teraz już kładzie się większy nacisk na stan techniczny więc już tak się nie praktykuje zachodnich rzęchów, które uciekły spod palnika.
Autosany H9 sprawiają bardzo dobre wrażenie po remontach polegających na wymianie przodu i tyłu. Naprawdę patrząc na takiego wyremontowanego Autosana wcale nie widać tego, ile lat ma ta kontrukcja.. :wink:

RadziuGW

Post autor: RadziuGW »

o dokladnie, ostatnio zaczeli to praktykowac w wielu PKSach, poza tylem i przodem wymieniaja tez szyby boczne, ktore maja wieksza czesc otrwierana, a nie tlyko takei lufciki przez ktore ledwo reke sie wlozy :)

Kozik

Post autor: Kozik »

No i przy okazji autobus jest wydłużany. Za tylnymi drzwiami dodawane jest jeszcze okienko. W zależności od egzemplarza jest ono fikuśnie wyprofilowane lub po prostu prostokątne. Ze względu na zmianę długości nie można wykorzystywać takich autosanów po remoncie do nauki jazdy, gdyż specyfika wykonywania niektórych manewrów na placyku jest całkiem inna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że sposób egzminowania wymaga nauki "na pamięć" i "na centymetry". I tu się rysuje pytanie - jakie autobus zastąpi autosana H9 w misji edukowania nowych kierowców? No te służące obecnie niedługo całkowicie skonsumuje korozja.. A w dzisiejszych czasach bardzo trudno będzie narzucić jednolity standard bo jest zbyt duży wybór pojazdów autobusowych..

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Nie on raczej nie jest wydłużany tylko po prostu okienko jest wstawiane tak gdzie jest zazwyczaj blacha.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”