Solaris Urbino 15

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Solaris...
drentwy

Post autor: drentwy »

^ Dla mnie to wiocha i tyle, już kiedyś o tym pisałem. I tak powyższy przykład to pół biedy bo zrobione jest to w miarę estetycznie ale na niektórych wozach ilość taśm, pasków i naklejek przyprawia o mdłości. Ja rozumiem że słońce razi ale do ch....y, nie można by wprowadzić jakiegoś ujednoliconego i w miarę bezinwazyjnego (ciemnoszarego np) paska chroniącego przed słońcem a nie uprawiać samowolkę? :wall:

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

W wielu Ikarusach jest brązowe oklejenie górnej częsci szyby. Jak dla mnie to jest dość estetyczne, ale chyba schodzimy z tematu :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W ostani piątek, tj. 8 wrzesnia, warszawski SU 15 #8725 (MZA) wziął udział w... pokazie kaskaderskim. :mruga:

Taki pokaz wymyślili i zorganizowali dziennikarze czasopism motoryzacyjnych dla 350 młodzieży ze szkół w powiecie nowodworskim. Jest to akcja "bezpieczna szkoła przy drodze".

Oglądając Telewizyjny Kurier Mazowiecki (TVP3) można było zobaczyć jak rozpędzony SU 15 przejeżdża slalomem pomiędzy słupkami. Trzeba przyznać, że autobus przechylał się mocno, ale znakomicie trzymał się drogi i ani na chwilę nie stracił przyczepności. Widok był piękny. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ma ktoś może linka do tego?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Ma ktoś może linka do tego?
To było w TV regionalnej, tak więc nie wiem czy uda Wam się odnaleźć :/

Hannibal

Post autor: Hannibal »

plocmaster pisze:Ma ktoś może linka do tego
Mówisz - > Masz :P
http://ww2.tvp.pl/6724,20060908392535.strona
Całe wydanie Kuriera ma 7 minut - reportaż na temat w/w akcji zaczyna się gdzieś około 3 minuty.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Trzeba przyznać, że autobus przechylał się mocno
Trudno, zeby się nie przechylał, wszak każdy autobus robiąc slalom przy dużej prędkości osiąga przechył. Mimo wszystko należy jednak pogratulowac kierowcy zwinności i perfekcji w prowadzeniu Solarisa Urbino 15. Widać, że kierowca znał sie na rzeczy i na pewno od dłuższego czasu prowadzi autobusy, bo nie sądzę, by w ten sposób przy pełnej prędkosci umiał omijać przeszkody ktoś, kto dopiero zdał ;).
J-31 pisze:znakomicie trzymał się drogi i ani na chwilę nie stracił przyczepności
W sumie nic dziwnego, Solarisy w tym względzie nie są Jelczami, czy innymi starszymi wozami, które tracą przyczepnośc przy mocniejszym podmuchu wiatru. A tak BTW MZA zawsze mogło wypożyczyć do celu pokazów szkoleniowego Urbina 15, przynajmniej kursanci mogli by zobaczyć, ile da sie wyciągnąć ze szkoleniowego wozu :mruga:.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:tak BTW MZA zawsze mogło wypożyczyć do celu pokazów szkoleniowego Urbina 15, przynajmniej kursanci mogli by zobaczyć, ile da sie wyciągnąć ze szkoleniowego wozu :mruga: .
Jeśli chodzi ci o to, co jest na tym filmie — tam jest U15.
Jeśli chodzi ci o OSK — tam też mają szkoleniowego U15.
Hannibal: dzięki. :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:warszawski SU 15 #8725 (MZA) wziął udział w... pokazie kaskaderskim.
A za sterem siedział Tadek z filmu Sloow :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:A za sterem siedział Tadek z filmu Sloow :rotfl:
Tego nie wiem, ale wiem, że sobie świetnie poradził xD

[ Dodano: 2006-09-12, 09:13 ]
Hannibal pisze:Mówisz - > Masz
Hehe. A to mnie Hannibal Zaskoczyłeś. Przyznam, że nawet nie wiedziałem, że TVP gdzieś na stronie gromadzą swoje główne wydania Kuriera :P
Adrian_ pisze:W sumie nic dziwnego, Solarisy w tym względzie nie są Jelczami, czy innymi starszymi wozami, które tracą przyczepnośc przy mocniejszym podmuchu wiatru. A tak BTW MZA zawsze mogło wypożyczyć do celu pokazów szkoleniowego Urbina 15, przynajmniej kursanci mogli by zobaczyć, ile da sie wyciągnąć ze szkoleniowego wozu :mruga:
A Wiesz, że rzeczywiście to trochę dziwne, iż wypożyczono autobus liniowy a nie szkoleniowy. No, ale swoją drogą to w zasadzie one się nie różnią, tak więc to obojętne. :P

TJ

Post autor: TJ »

J-31 pisze: A Wiesz, że rzeczywiście to trochę dziwne, iż wypożyczono autobus liniowy a nie szkoleniowy. No, ale swoją drogą to w zasadzie one się nie różnią, tak więc to obojętne. :P
Autobus szkoleniowy podlega tylko i wyłącznie pod OSK, a wynajmy załatwiane są przez biuro sprzedaży i marketingu.
Poza tym jeżeli autobus jest dla kursantów to niech tak zostanie, bo w przeciwnym razie jeździłby on po dyspozycjach a nie z kursantami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TJ pisze:Poza tym jeżeli autobus jest dla kursantów to niech tak zostanie, bo w przeciwnym razie jeździłby on po dyspozycjach a nie z kursantami.
TJ, a czy Orientujesz się może, czy ten szkoleniowy SU 15 jest już wykorzystywany, czy dalej stoi i czeka ? ;)

TJ

Post autor: TJ »

J-31 pisze:TJ, a czy Orientujesz się może, czy ten szkoleniowy SU 15 jest już wykorzystywany, czy dalej stoi i czeka ? ;)
Pierwszy raz był używany 31.08 na przeszkoleniu kierowców w zakresie obsługi pasażerów o specjalnych potrzebach w ramach kursu WORD na przewóz osób.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pisaliśmy tutaj wspólnie z kolegą TJ o SU 15 # 9001"Nauka Jazdy". Miałem go w końcu okazję zobaczyć w czasie DTP. Jedyną zmianą jaką odnalazłem w 9001 był dodatkowy fotel dla instruktora z pedałem hamowania. Ustawiono go na specjalnym podeście ;)

A teraz fotki :mruga:
Obrazek Obrazek Obrazek

Z zewnątrz w zasadzie koła mu się tylko nieco zażółciły :cool:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Te wyświetlacze mogliby mu zdjąć — i tak na wiele się nie przydadzą. To samo z częścią foteli ze środka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mogliby, ale.. zostawili. Co będzie potem zobaczymy ;)

Próbowałem się dowiedzieć, skąd wzięli ten dodatkowy fotel. Kierowca nie protrafił mi odpowiedzieć. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Próbowałem się dowiedzieć, skąd wzięli ten dodatkowy fotel. Kierowca nie protrafił mi odpowiedzieć. ;)
Jak dla mnie to kiedyś był fotel kierowcy Neoplana.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

My tu sobie gadu-gadu, a tymczasem 9001 właśnie przejechał obok mnie. Z kursantem.... :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:My tu sobie gadu-gadu, a tymczasem 9001 właśnie przejechał obok mnie. Z kursantem....
I jak w/w wymieniony kursant radził sobie z longerem? bo dla laika w dziedzinie prowadzenia tego typu pojazdu pewnie nie było mu łatwo :mruga:.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:I jak w/w wymieniony kursant radził sobie z longerem?
Jechał powoli i miał oczy jak pięciozłotówki. :devil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Solaris”