N 8012

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Neoplan...

Co sądzisz o tym autobusie?

Super
3
12%
Bardzo fajny
7
28%
Może być
8
32%
Ujdzie w tłumie
5
20%
Beznadziejny
2
8%
 
Liczba głosów: 25

Tommy

N 8012

Post autor: Tommy »

We Wrocławiu jeździ pojazd tego typu na bezpłatnej linii do jakiegoś hipermarketu. Czy w waszych miastach również kursują takie pojazdy i jakie linie obsługują? Co o nich sądzicie?

Mnie osobiście bardzo sie podoba, muszę się kiedyś nim przejechać, ponieważ do tej pory miałem okazję tylko napawać się jego pięknem :D

Jeśli ktos nie wie co to za model to jego zdjęcie znajduje się pod adresem http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=1095

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Troche śmieszny, ale może być :):):)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Nie wiem jak jest w środku,ale z zawnątrz mi sie nie podoba... :( Również go często widze.Ale może być :)

Tommy

Post autor: Tommy »

Nie wiem czemu, ale patrząc na niego widzę go jako autobus na lotnisku, taki trochę lotniskowy co nie :?: :D

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Takiego Neoplana posiada też PKS Jelenia Góra. Zdarzyło mi się jechać takim ze Szklarskiej Poręby do Karpacza. Całkiem przyjemny. Oto jego zdjęcie
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=1299

voy

Post autor: voy »

Taki trochę dziwny, ale całkiem fajny pojazd się wydaje.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Niepodoba mi się wole już N 4021

Tommy

Post autor: Tommy »

Nie podoba, nie podoba ... :D Taki już jest, nowoczesny i tyle, ale rzeczywiście ma kontrowersyjny design, który bardzo przypadł mi do gustu :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Brzydkie autobus. Takowego ma jeszcze PKS Gniezno, wyklorzystuje go do obsługi linii miesjkich we Wrześni.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ten dziwny styl jego niepodoba mi sie, z resztą jak cały inny styl Neoplana, ale N 4021 czy N4021TD może być.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Super autobus. Super wygląda. Ale czy naprawdę jest on odpowiedni do naszej komunikacji ? ;)

Pamiętam, że Neoplan - z 5-8 lat temu - stworzył serię takich autobusów również z napędem - nie jestem pewny - ale chyba elektrycznym... :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

gdzieś w internecie widziałem projekty Neoplana, że ma z przodu i z tyłu pulpit kierowcy. Coś jak kolejka SKM albo inaczej mówiąc EN 57 czy EW 58

Tommy

Post autor: Tommy »

Mam nadzieję, że taki pojazd nigdy nie wejdzie do uzytku :D

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja też. chocia<font color=red><b>rz</b></font> niektóre projekty były ciekawe. Jak np. przebubowy autokar.

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Pocieszę Was, że ten autobus w okresie od września do grudnia 2001 znajdował się na stanie zajezdni Biura Podróży AGA-TUR w Legnicy. Kursował po mieście jako darmobus na kampanii wyborczej od 13.09 do 12.10.2001. Później właściciel przedsiębiorstwa (kandydat na prezydenta Legnicy) sprzedał go do Rzeszowa albo Wrocławia...

Moim zdaniem jeden z fajniejszych autobusów - ja bym go w Legnicy na liniach zamiejskich widział.

PS. To prawda, że miała wyjść w Niemczech seria N8012 z silnikiem elektrycznym. Więcej na ten temat możecie poczytać na:
http://www.zdik.wroc.pl/publikacje/repo ... Id=7&Nr=21

Tommy

Post autor: Tommy »

Z tym silnikiem elektrycznym to by był niewypał. Chyba, że to by był napęd chybrydowy, ale i tak wole diesel-a :D

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Dlaczego od razu niewypał? Może w mniejszych miastach by się sprawdził.

PS. A tak poza tym to chyba ten wrocławski N8012 jeździ już w reklamie Centrum Bielany.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Całkiem mozliwe,ale dosyć dawno już go nie widziałem.

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Gdy przejeżdżałem w ubiegłą niedzielę przez Wrocław widziałem go chyba w czerwono - granatowej reklamie Centrum.

Tommy

Post autor: Tommy »

Morpheo pisze:Dlaczego od razu niewypał? Może w mniejszych miastach by się sprawdził.

PS. A tak poza tym to chyba ten wrocławski N8012 jeździ już w reklamie Centrum Bielany.
Niewypał, ponieważ taki silnik ma "potężną" moc :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Neoplan”