Ikarus 415

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Dlaczegóż? Niemcy też trochę tego kupili, niewiele, ale kupili.
M.in. dlatego, iż Ikarus z rysunku J-31 jest bardzo podony do Ikarusa, który jeździł w mieście Arad: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-80553.html
Autobus ten co prawda został zakupiony w 1998r., ale nie wykluczone, ze został wyprodukowany wcześniej. Prawdopodobnie posiada 2 pary drzwi, a poza tym kolor także się zgadza :).

Podi

Post autor: Podi »

Spójrzcie na mapę. Czy <b>napewno</b> opłacałoby się jeden autobus sprowadzać z takiego daleka? Skoro pchacz w Tarnowie jest z Niemiec, to ten wóz też może być.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

http://www.przegubowiec.rulez.pl/galeri ... ?pos=-3505 Pojawiło sie już zdjęcie tego autobusu. Jak widać nawet posiada zaprogramowane wyświetlacze :) Arka dużo zyskała w moich oczach bo dotychczas z ich trupiastymi Karosami nie zapewniali zbyt dużego komfortu podrózy :P Mam nadzieje że nie będą mieli problemu z częściami do tego Ikarusa.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czyli to jednak nie jest ten autobus, którego zdjęcie przedstawiłem. Tak więc nadal możliwym jest, iż jest to używka sprowadzona z Niemiec, niemniej jednak zastanawiają mnie światła w tym Ikarusie. Czy tego typu światła były w 415-tkach produkowane seryjnie, czy też zostały wymienione?
Piotrek_2274 pisze:Mam nadzieje że nie będą mieli problemu z częściami do tego Ikarusa.
Prawdę powiedziawszy nie liczyłbym na to. To jedyna 415-tka na Mazowszu i w razie awarii żaden z lokalnych przewoźników nie będzie dysponował częściami do tych Ikarusów. Chociaż zawsze można je sprowadzić ;).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Czyli to jednak nie jest ten autobus, którego zdjęcie przedstawiłem. Tak więc nadal możliwym jest, iż jest to używka sprowadzona z Niemiec
Ufff... czyli to jednak ja nie muszę Ci udowadniać, że się Pomyliłeś.... :mruga:
Adrian_ pisze:niemniej jednak zastanawiają mnie światła w tym Ikarusie
To są zwykłe światła, standardowe dla Ikarusów 4xx z tego okresu produkcyjnego. Tam nie ma nic niezwykłego... :)

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

J-31 pisze:widnieją znaczki ... MAN-a...
To oznacza, chyba, że silnik jest MAN-a.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Turbo94 pisze: To oznacza, chyba, że silnik jest MAN-a.
To oznacza, że ARKA nakleiła je sobie, żeby ludzie nie myśleli, że jadą Ikarusem kojarzącym się z MZA-owskimi heblami, tylko MAN-em kojarzącym się znacznie lepiej :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:To oznacza, że ARKA nakleiła je sobie, żeby ludzie nie myśleli, że jadą Ikarusem kojarzącym się z MZA-owskimi heblami, tylko MAN-em kojarzącym się znacznie lepiej
Niekoniecznie, wszak w Ikarusach montowano niegdyś silniki MAN D0826 LUH, więc ta naklejka może równie dobrze świadczyć o tym, iż autobus ten posiada silnik MAN-a (co jest możliwe) :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Niekoniecznie, wszak w Ikarusach montowano niegdyś silniki MAN D0826 LUH, więc ta naklejka może równie dobrze świadczyć o tym, iż autobus ten posiada silnik MAN-a (co jest możliwe) :) .
Taak. A dużo ludzi lubi MAN-y więc może świadczyć też o tym, że kierowca jest miłośnikiem MAN-ów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Turbo94 pisze:To oznacza, chyba, że silnik jest MAN-a
Adrian_ pisze:Niekoniecznie, wszak w Ikarusach montowano niegdyś silniki MAN D0826 LUH, więc ta naklejka może równie dobrze świadczyć o tym, iż autobus ten posiada silnik MAN-a (co jest możliwe)
Ikarus te autobusy (415, 435) konstruował we współpracy z MANem. I one nawet imitują MAN-y (szczególnie tył). Podejrzewam jednak, że poprzedni właściciel chciał koniecznie ukryć fakt, że ten autobus jest od innego producenta niż niemieckiego. Np. Niemcy tak mają - Patrz pierwsze Solarisy dla BVG Berlin, one nie mają marki :mruga:
plocmaster pisze:To oznacza, że ARKA nakleiła je sobie, żeby ludzie nie myśleli, że jadą Ikarusem kojarzącym się z MZA-owskimi heblami, tylko MAN-em kojarzącym się znacznie lepiej :chytry:
Oczywiście nie do końca jestem pewny i mogę się mylić, jednakże Twoja wypowiedź może być bliska prawdy, tyle tylko, że to nie ARKA przykleiła znaczki MAN (są z przodu i tyłu). I nie chodzi tutaj o mieszkańców Warszawy i okolic. Oni już kupili taki autobus, z tymi znaczkami.... ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Kolejny z prywatnych przewoźników nabył Ikarusa 415 :). Przewoźnikiem tym jest firma Eltrans z Piotrkowa Trybunalskiego. Ikarus ten jest w malowaniu przypominającym malowanie warszawskich Ikarusów 411.08. Z przodu ma natomiast znaczek MAN-a. Oto jego zdjęcie:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-129500.html
Autorem zdjęcia jest Krzychu. Autobus ten posiada nr taborowy 101, który odziedziczył po jednym z busów tego przewoźnika.
Ostatnio zmieniony 2007-01-03, 16:41 przez Adrian_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmmm. Rzeczywiście autobus jest dziwnie podobny do tego, którego kupiła firma "Arka". Aczkolwiek "nasz" jest cały biały. Jednak ten autobus ma naprawdę kilka elementów, które go łączą z naszym.... ciekawy jestem kto pozbywa się tych autobusów :roll:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Właśnie nie wiem skąd tyle Ik415 się wzieło, czy to jakiś duży przewoźnik likwiduje flotę tych autobusów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

7370 pisze:Właśnie nie wiem skąd tyle Ik415 się wzieło, czy to jakiś duży przewoźnik likwiduje flotę tych autobusów.
Chyba tak, ale co to za przewoźnik i ile jeszcze posiada takich autobusów ? :]

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Mam bardzo złą wiadomość właśnie dowiedziałem sie z tego arytkułu że oprocz kasacji Jelczy M-11, PR110M i Mercedesów mają dołączyć Ikarusy 415. :( Więcej można się dowiedzieć w artykule oto link:
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=724

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:Mam bardzo złą wiadomość właśnie dowiedziałem sie z tego arytkułu że oprocz kasacji Jelczy M-11, PR110M i Mercedesów mają dołączyć Ikarusy 415 :(
Rzeczywiście szkoda, ale one nigdy nie grzeszyły jakością. A zatem nie dziwię sie, że po dostawach nowych autobusów, MZK BB chce zlikwidować Ikarusy 415 :/

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

J-31 pisze: Rzeczywiście szkoda, ale one nigdy nie grzeszyły jakością. A zatem nie dziwię sie, że po dostawach nowych autobusów, MZK BB chce zlikwidować Ikarusy 415 :/
Sparawa ma się tak że na pewno nie wszystkie bo nie ma czym ich zastąpić ale prawdopodobnie będzie tak że przy następnym przetargu można sie spodziewadz pierwszych kasacji albo sprzedaży chciasz nie wolałbym ani tego pierwszego ani tego drugiego ponieważ wole te Ikarusy niż Solarisy, Many itp. :/

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Razor 688 pisze:ponieważ wole te Ikarusy niż Solarisy, Many itp. :/
Wolisz jako MKM. Nie wiem, czy ktoś Ci to kiedyś mówił, ale "zwykłych" pasażerów jest znacznie więcej niż MKM-ów :D

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

KKS pisze:ale "zwykłych" pasażerów jest znacznie więcej niż MKM-ów :D
To wiadomo ale MKM-ów też nie jest mało :D .
Wystarczy że w ferie ktoś zrobi jakąś imprezę i raczej pojazd nie będzie jechał pusty :mruga: . A Ikarus, szkoda że średniopodłogowy bo niskaczem Gdynia by się zaopiekowała i by jeździł (nieważne czy normalnie czy jako trajtek).
A tak to zezłomują :( .

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

ep40 pisze:
KKS pisze:ale "zwykłych" pasażerów jest znacznie więcej niż MKM-ów :D
To wiadomo ale MKM-ów też nie jest mało :D .
Wystarczy że w ferie ktoś zrobi jakąś imprezę i raczej pojazd nie będzie jechał pusty :mruga: . A Ikarus, szkoda że średniopodłogowy bo niskaczem Gdynia by się zaopiekowała i by jeździł (nieważne czy normalnie czy jako trajtek).
A tak to zezłomują :( .
Tak oczywisćie wolałbym żeby po Gdyni jeżdziły ale MZK Bielsko Biała nie sprzedaje autobusów oficjalnie a tak poza marginesem zastanawiam się skąd się wziął Ikarus Zemun w PPKS Zywiec. :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”