Naprawa głowna Ikarusów z Bielska Białej.

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Ikarus...
Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Naprawa głowna Ikarusów z Bielska Białej.

Post autor: Razor 688 »

Założyłem ten temat, bo chciałbym poznać wasze opinie na temat remontów Ikarusów 280 w Bielsku Białej :) . Otóż MZK Bielsko Biała ogłosiło przetarg na naprawę Główną 8 sztuk przegubowców a co dziwne, że 6 sztuk przegubowców było naprawianych w Bielsku w Motorenie. W trakcie remontu mają być montowane klimatyzacje dla kierowców szkoda że nie pomyślano o takim czymś wcześniej. :roll: Ciekawi mnie kto wygra była już Kapena ze Słupska, Zakład Napraw Autobusów z Biskupic a teraz może KZNS. :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:W trakcie remontu mają być montowane klimatyzacje dla kierowców szkoda że nie pomyślano o takim czymś wcześniej :roll:
Po prostu dopiero teraz uznano, że trzeba poprawić warunki pracy kierowcy ;)
Razor 688 pisze:Ciekawi mnie kto wygra była już Kapena ze Słupska, Zakład Napraw Autobusów z Biskupic a teraz może KZNS.
Gdzieś wcześniej czytałem, że MZK BB już od pewnego czasu nosiło się z chęcią remontu swoich Ikarusów przez jakąś firmę. Ciekawy jestem, czy po tak wielu remontach w tak wielu różnycjh firmach, te autobusy będą się mocno różniły :roll:

PS. Wg. mnie ten przetarg to szansa dla MZA Wwa. MZA na Włościańskiej również odbudowuje Ikarusy. Nie wiem tylko czy mają możliwość wykonania pełnej NG :retard:

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Oj tak trochę się róznia może przedstawie to na zdjęciach oto link: :roll:
A więc jak remontowali w Kapenie to dawano protrezy takie jak na zdjęciu.
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-90818.html ( na tym zdjęciu jako pierwszy jest Ikarus który tą proteze stracił po wypadku za trzymując się na nowiutkim Solarisie ). ;)
A jak remontowali w Biskupicach autobusy wyglądaja tak:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-90297.html

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Te z Kapeny o niebo lepsze - mam nadzieję, że tym razem, obojętnie, kto wygra, nie zrobi takich świateł jak te z Biskupic :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Razor 688 pisze:Oj tak trochę się róznia może przedstawie to na zdjęciach oto link :roll:
A jak jest z jakością wykonania remontu ? Czy też są jakieś różnice ? :)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Różnice są takie że w jednych autobusach remontowany w Kapenie są np. czarne rurki, paski od gnotów przymocowane do górnych rurek, inna boazeria zasłaniająca krate i wiele innych by się znalazłio. :retard:
A w autobusach remontowanych w Biskupicach są np.: żółte rurki, paski skórzane, inny rodzaj błoazeri zasłaniającej kratownice. :retard:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A co z awaryjnością :?: Które się częściej psują :?: :P :P

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Hmm raczej zadne. :retard: Jedyna ciekawostka to jak remontowali w Kapenie jeden z Ikarusów 280.26 wrócił do Bielska z rekordową liczbą usterek aż 34 usterki wykryto podczas przyjęcia a podobno nie które były bardzo poważne. I teraz pytanie co to była za naprawa główna skoro wykryto tyle usterek. :devil:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No ale jeździ jeszcze :?: Czy już mu te usterki naprawili :?:
Skoro wszystkie są tak samo (nie)awaryjne, a Kapenowe ładniejsze, to ja bym właśnie za tą firmą był :P

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

KKS pisze:No ale jeździ jeszcze :?: Czy już mu te usterki naprawili :?:
Skoro wszystkie są tak samo (nie)awaryjne, a Kapenowe ładniejsze, to ja bym właśnie za tą firmą był :P
Tak tak oczywiście jeżdzi dalej i ma się dobrze ma wszystko naprawione ja też tak sądze że są ładniejsze. :D

[ Dodano: 15 Mar 2007 21:19 ]
No wiec wiadomo już, jaka firma będzie od remontowywac Bielskie Ikarusy 280 na nieszczęście jest to firma Modertrans ( dawna ZNA Biskupice). Jedną ciekawostką jest to, jakie klapy będą otrzymywać. :confused:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ikarus”