[Katowice] Przetargi PKM

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: [Katowice] Przetargi PKM

Post autor: J-31 » 2017-10-31, 22:49

Sorry, rzeczywiście "zjadłem" jedynkę. Chodziło o 13,837 mln - już poprawiłem. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2017-12-12, 22:18

Ciąg dalszy przetargu PKM-u Katowice na autobusy elektryczne. Przypomnę, PKM podzielił przetarg na dwie części:

- zakup 12m autobusów elektrycznych - w ilości 5 szt.
- zakup 18m autobusów elektrycznych - w ilości 5 szt.

PKM zdecydowało się na wybór SU18Electric, jednocześnie podwyższa budżet na ten cel. Natomiast nie podjęli jeszcze decyzji co do zakupu solówek ;)

Link
:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 57130.html
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2018-01-10, 18:10

No to chyba mamy finisz najnowszego przetargu PKMu Katowice na autobusy elektryczne. PKM chciało kupić w sumie 10 takich autobusów, ale przetarg podzielono na dwie części.

I zacznę od końca
- bo jak pisałem już wyżej PKM już w grudniu ubiegłego roku, zdecydowało się na ofertę SU18 Electric - 5 szt.

- a dzisiaj zapadła decyzja co do oferty na 5 szt. autobusów 12-metrowych - PKM zdecydował się na ofertę ...

.... firmy Ursus. A zatem witamy w Katowicach Ursusy CS12LFE ;)

Producenci mają teraz 310 dni na realizację, czyli pewnie Solaris do końca roku zdąży a Ursus... jak się uda ;)

PKM Powinien teraz zrobić dwie rzeczy
1. po pierwszy dogadać się producentami i zunifikować końcówki na pantografach. To bardzo ważne, bo Ursus założy sobie co będzie chciał, a Solaris - założy to co zwykle zakłada i będzie potem problem z ładowaniem na mieście ;)

2. a po drugie PKM powinien teraz ustalić z KZK gdzie miałyby jeździć te autobusy i kupić ładowarki kolumnowe + przyłącze energetyczne - im szybciej tym lepiej, bo zamówić urządzenia - to pikuś, ale dogadać się z firmą energetyczną to wcale nie jest taka łatwa sprawa, no chyba, że w Katowicach to załatwia się sprawniej ;)

Link do artykułu
:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 57357.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: Auper » 2018-01-13, 14:56

A jest gdzieś jeszcze dostępne SIWZ do tych przetargów? Może już są określone przyłącza do ładowania na jego etapie?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: J-31 » 2018-01-13, 19:32

Niestety nigdzie nie widziałem linku do SIWZ-u, znalazłem na Transporcie Publicznym artykuł z września zeszłego roku o rozpisaniu przetargu

:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 56261.html

Więcej szczegółów znalazłem również w Infobusie i jakieś szczegóły SIWZ-u
:strzałka: http://infobus.pl/jakie-elektryki-dla-p ... 99060.html

I jest tylko mowa o pojazdach - brak wzmianki o ładowarkach. To od początku mnie zdziwiło
Obrazek

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: Auper » 2018-01-14, 06:54

Niestety na ich BIPie jest tylko wersja SIWZ w formacie Wordowskim, a żeby było śmieszniej na komputerze z Windowsem nie mam żadnego Wordo-otwieracza... Pod wieczór siądę na laptopie tam dam radę to odpalić to dowiem się czegoś więcej.

A tutaj nie chodzi raczej o kwestię ładowarki, bo tak na dobrą sprawą to samym procesem ładowania zarządza autobus, tutaj mówimy raczej o zasilaczu, a to co mnie konkretnie interesuje to rodzaj przyłącza ;)

ODPOWIEDZ