Linia tramwajowa na Psie Pole

Torowiska, pętle i przystanki, buspasy, Park & Ride
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5115
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Linia tramwajowa na Psie Pole

Post autor: Przemek » 2018-03-28, 23:35

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35 ... rects=true
Kiedy tramwaj na Psie Pole? Pod uwagę brane są trzy trasy

Urząd miejski zaczyna prace nad budową tramwaju na wrocławskie Psie Pole. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy zostaną zorganizowane zapowiadane konsultacje społeczne w tej sprawie.

O potrzebie budowy tramwaju na Psie Pole mówi się od wielu lat, a w 2013?r. „Wyborcza” prowadziła kampanię społeczną w tej sprawie. Był zapisany w licznych miejskich programach, ale do tej pory nie było nawet wiadomo, którędy pobiegnie.
Obrazek

Teraz urzędnicy chcą to zmienić. – W tym roku będziemy przygotowywać się do prac analitycznych nad ustaleniem najkorzystniejszego korytarza trasy tramwajowej na Psie Pole. Na początek planujemy analizę możliwości lokalizacyjnych pętli tramwajowej na Psim Polu. Na podstawie wyników analizy oraz ustaleń studium zagospodarowania będzie możliwe przeprowadzenie dalszych prac, w tym przede wszystkim konsultacje społeczne z mieszkańcami – mówi Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu.

Szafran: – Nie wiadomo, kiedy takie konsultacje mogłyby być zorganizowane. Przygotowanie się do prac analitycznych będzie polegać właśnie m.in. na opracowaniu propozycji harmonogramu, sposobu podejścia do tematu i wskazaniu, na jakim etapie optymalne będzie prowadzenie konsultacji społecznych.

Możliwe są co najmniej trzy warianty zapisane w uchwalonym w tym roku studium zagospodarowania Wrocławia:

* wzdłuż ul. Brücknera i Krzywoustego do rynku Psiego Pola, obok centrum handlowego Korona,

* z ul. Toruńskiej przez pola na Kowalach do okolic mostu Krzywoustego,

* z mostów Chrobrego przez ul. Mydlaną i Zgorzelisko do ul. Litewskiej.

W każdym przypadku konieczna będzie budowa nowego mostu na Widawie.
Mieszkańcy czekają na rozpoczęcie prac i konsultacje społeczne. – Uważamy, że nowa trasa powinna być poprowadzona zarówno do osiedla przy ul. Litewskiej, jak i w okolice osiedla Sobieskiego. To dwa duże skupiska ludności na Psim Polu – uważa Marcin Gliński, radny osiedla Psie Pole-Zawidawie z organizacji Zmieniaj Zakrzów.

Jak przypominają mieszkańcy, dyrektor Marek Żabiński z zielonego departamentu magistratu na spotkaniu z radnymi osiedla zapowiadał, że w styczniu – lutym miały być zorganizowane konsultacje społeczne.
Czekajcie dłużej... 😠

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29293
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tramwaj na Psie Pole

Post autor: J-31 » 2018-03-29, 21:51

Im dłużej będą zwlekać z tą inwestycją, to tym trudniej ją będzie zrealizować... a pewnie po drodze, na przeszkodzie mogą stanąć właściciele działek - czy lepiej ich wartość ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5115
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Tramwaj na Psie Pole

Post autor: Przemek » 2018-03-29, 22:28

Wybrany powinien zostać wariant nr 1 z torowiskiem koło Korony i wariant nr 2 przebiegający przez Nowogorlicką. Absurdem byłoby realizować nr 2 w całości prowadząc tory przez pole, skoro można zapewnić dojazd do centrum handlowego, gdzie jest zapotrzebowanie na transport.
Druga sprawa, że zawijas przez pole do Kwidzyńskiej, w porównaniu do tras obecnych linii na PP, to niezłe marnowanie czasu podróży.

Przy okazji możnaby zbudować brakujące przejście naziemne i przystanek koło Korony w kierunku PP, tak żeby nie trzeba było dźwigać zakupów po wiadukcie.

ODPOWIEDZ