[Śląskie] Kolej Aglomeracyjna w Subregionie Zachodnim

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5102
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Śląskie] Kolej Aglomeracyjna w Subregionie Zachodnim

Post autor: Przemek » 2018-06-06, 13:31

http://rybnik.transportnews.eu/aktualno ... -slaskiego
W czwartek 7 czerwca na trasie Rybnik – Wodzisław Śląski uruchomione zostaną dodatkowe połączenia współfinansowane przez oba miasta. Łącznie między Rybnikiem a Wodzisławiem Śląskim będzie kursować 27 par pociągów w ciągu doby.

Przez projekt kolei aglomeracyjnej, władze Rybnika i Wodzisławia Śląskiego chcą walczyć z korkami, zachęcając podróżnych do korzystania z transportu publicznego.

Jak zapowiada samorząd województwa śląskiego, przedsięwzięcie zostanie zainaugurowane w czwartek rano. W pociągu relacji Rybnik – Wodzisław Śląski – Rybnik podpisana zostanie umowa dotycząca współpracy trzech samorządów: województwa śląskiego, oraz ww. miast dotyczących zwiększenia ilości połączeń. Rybnik i Wodzisław będą udzielały Urzędowi Marszałkowskiemu dotacji, która pokryje część kosztów uruchamiania pociągów. Wg wstępnych szacunków, będzie ona wynosić dla każdego z miast ok. 300 tys. zł.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29289
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Śląskie] Kolej Aglomeracyjna w Subregionie Zachodnim

Post autor: J-31 » 2018-06-08, 21:50

Rybnik remontuje teraz swój dworzec - właśnie dzisiaj przejeżdżałem przez Rybnik EC130 "Varsovia". Generalnie w rejonie Rybnika jest niezły bałagan, PKP PLK ostro remontuje tą linię i dworce. Sporo już zrobili, ale jeszcze dużo przed nimi. Na linii są utrudnienia i na stacji w Rybniku też ;)

ODPOWIEDZ