Tramwaje podmiejskie we Wrocławiu?

Przewoźnicy, bilety, pasażerowie, problemy i codzienność KM
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4252
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Tramwaje podmiejskie we Wrocławiu?

Post autor: Przemek » 2018-09-10, 22:49

https://gazetawroclawska.pl/sutryk-obie ... r/13481074
Politycy obiecują też budowę linii tramwajowych do podwrocławskich miejscowości. Jacek Sutryk przekonuje, że pierwszą taką inwestycją mógłby być tramwaj do gminy Kobierzyce. O tej inwestycji już rozmawiają oba samorządy. Linia tramwajowa Wrocław Ołtaszyn mogłaby zostać przedłużona do sąsiadującej z Wrocławiem miejscowością Wysoka. Następne w kolejce miałyby być Radwanice.
Te obiecanki to sobie wsadźcie w buty, najpierw wypadałoby zbudować linie tramwajowe na odległe dzielnice Wrocławia. Potem można zacząć myśleć nad ich wydłużaniem poza miasto. Nie udawajmy, że nagle całe tabuny wrocławian chcą dojeżdżać tramwajem do Radwanic.

Ktoś też pytał włodarzy gmin: Siechnice i Kobierzyce, czy są zainteresowani tramwajem?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 28962
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tramwaje podmiejskie we Wrocławiu?

Post autor: J-31 » 2018-09-11, 21:45

Nic nowego. Wszędzie gdzie się rozglądam jest tak samo. "Kiełbasa wyborcza" i z przerażeniem widzę ludzi, którzy po prostu w to wierzą. :]

W Warszawie mamy kandydata na urząd prezydenta, który najpierw kredkami maluje cztery linie metra po mapie miasta, a teraz skopiował 85% planów inwestycyjnych TW na rozbudowę sieci tramwajowej... zapominając, że te plany już kilka lat temu zostały nakreślone, a TW otrzymały na ich realizacji środki z UE.

I znów ze zdziwieniem czytam w komentarzach jednego z portali, post jakiegoś nawiedzonego człowieka, który udowadnia mi, że ten kandydat "przynajmniej nie obiecuje gruszek na wierzbie". :nuts:

Sam nie wiem. Śmiać się, czy płakać :]
Obrazek

ODPOWIEDZ