Remont linii kolejowej Warszawa Wschodnia - Dorohusk

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o Metrze i kolei...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 4816
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Remont linii kolejowej Warszawa Wschodnia - Dorohusk

Post autor: Przemek » 2018-10-22, 14:36

http://inforail.pl/rok-opoznien-na-remo ... 09315.html
Opóźnienie na trasie kolejowej Warszawa - Lublin, której remont realizowała spółka Astaldi sięga roku, ale nie powinno się już zwiększać. Wartość roszczeń wobec podwykonawców szacowana jest na 115 mln zł - poinformował w piątek dziennikarzy wiceprezes PKP PLK Arnold Bresch.

"W tej chwili mamy już rok opóźnienia. Na pewno będzie nam trudno nadgonić to opóźnienie, ale nie będziemy generować kolejnych opóźnień" - powiedział Bresch.

Wiceprezes powiedział, że na przełomie października i listopada na kontrakt lubelski wprowadzony zostanie nowy wykonawca, którym będzie jedna ze spółek zależnych PKP PLK.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29214
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Remont linii kolejowej Warszawa Wschodnia - Dorohusk

Post autor: J-31 » 2018-10-22, 17:04

Astaldi jako główny wykonawca rozstał się z PKP PLK - rozwiązano umowę. PKP PLK obiecał, że na bieżąco wypłaca podwykonawcom ich należności, tymczasem ci zostali bez pieniędzy i protestowali w Warszawie, blokowali nawet budowę zachodniego odcinka II linii metra... tyle tylko, że nikt im nie powiedział, że ten blokowany odcinek buduje Gulermack, Astaldi działa na Targówku. Obie firmy - jako konsorcjum chce budować dalsze odcinki II linii po zachodniej stronie - aż do STP Mory. Warszawscy urzędnicy mają kłopot, bo Astaldi jest na skraju bankructwa. Niektórzy specjaliści twierdzą, że oni już zbankrutowali ;)

Tymczasem Astaldi, prócz II linii metra, w najlepsze buduje tunel Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) - czyli u mnie pod domem. I roboty trwają w najlepsze ;)

ODPOWIEDZ