H6

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Hannibal

H6

Post autor: Hannibal »

Chciałbym poznać wasze opinie na temat Autosana H6. W Nowym Sączu możemy spotkać 7 sztuk popularnych "melonów" . W MPK pojawiały się stopniowo - pierwsze dotarły bodajże w 1996r :)
Ostatnio MPK przemalowuje H6 na nowe barwy firmowe - żółte. 4-5 Melonów już takowe posiada.
Sądze, iż jest to znakomity autobusy na linie o małej frekwencji, aczkolwiek największym mankamentem jest trzęsienie podczas jazdy.
Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2006-07-07, 21:43 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Orange

Post autor: Orange »

Mnie osobiście się nie podoba autobus :twisted:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Osobiście nie jechałem,ale z wyglądu taki duzy bus przypomina.Jeśli o mnie chodzi to wolałbym juz Solarisa U10 badź Jelcza Salusa

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Taki sobie melon... Ale lepszy od Jelcza M070, to dopiero dziwadło...
http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=39505

voy

Post autor: voy »

Hehehe no :D ciekawe dlaczego nie ma go w seryjnej produkcji :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Osobiście nie jechałem,ale z wyglądu taki duzy bus przypomina.Jeśli o mnie chodzi to wolałbym juz Solarisa U10 badź Jelcza Salusa
No cóż każdy by wolał coś ładniejszego, nowocześniejszego. A H6, to znakomity, tani autobusik na linie o małej frekwencji....

A tak przy okazji, to jak one się sprawdzają w Nowym Sączu.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Całkiem dobrze ;) Jak wyżej pisałem kilka sztuk przeszło facelifting. :P
Obsługują one kilka linii, dla przykładu - 44 - [ tylko H6, jak coś większego puszczą to jest święto :D ]
35 [ melon zwykle w towarzystwie czegoś większego - Jelcza L100 lub Solbusa ] 9 -[ kiepsko z frekwencją, nie ma sensu puszczać 10metrowca]

Jedna sztuka posiada siedzenia ze skaju, reszta tradycyjne, zielone automety.
Ostatnio zmieniony 2006-07-07, 21:50 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Tommy

Post autor: Tommy »

Co to ma być !? Ja nie lubię takich małych "autobusów". To fakt, że takim jeszcze nigdy nie jechałem, ale to pewnie dlatego, że ich wygląd <b>poprostu</b> odstrasza.

Policzan

Post autor: Policzan »

W Szczecinie mamy ich 5 ale już chcą sprzedac te 2 busy.
Myślano że będą dobre na linie nocne.Ale duzo osób jeżdziło i jedna linia była z małą frekfencją no to stały.Nie jeżdzą na żadnych liniach i wybrażcie sobie że był jako autobus rezerwowy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To rzeczywiście szkoda, że w Szczecinie nie są wykorzystane. Ale ich sprzedaż to pewnie szansa dla małych przewoźników.
A w jakim są stanie te dwa autobusy ?

Tommy

Post autor: Tommy »

"Ale ich sprzedaż to pewnie szansa dla małych przewoźników. "

Rzeczywiście, firma Dla wykorzystuje takie małe autobusiki (ale chyba nie ma tam omawianego Autosana). :cool:

Ksebki

Post autor: Ksebki »

Kiedyś miałem okazję obejrzeć na dworcu pks H6 w wersji podmiejskiej. Wrażenie raczek kiepskie. Jak odpalił silnik to było jeszcze gorzej. Wydaje mi się autobusem mało przyjaznym dla pasażerów ze względu na mały rozstaw osi a co za tym idzie pewnie nie najlepszy komfort resorowania oraz niezbyt ergonomicznym dla kierowcy.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Jak odpalił silnik to było jeszcze gorzej.
Nic dziwnego...
Wydaje mi się autobusem mało przyjaznym dla pasażerów ze względu na mały rozstaw osi a co za tym idzie pewnie nie najlepszy komfort resorowania oraz niezbyt ergonomicznym dla kierowcy.
Nie lepiej Salusa było kupic?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Inspektor pisze:
Jak odpalił silnik to było jeszcze gorzej.
Nic dziwnego...
Wydaje mi się autobusem mało przyjaznym dla pasażerów ze względu na mały rozstaw osi a co za tym idzie pewnie nie najlepszy komfort resorowania oraz niezbyt ergonomicznym dla kierowcy.
Nie lepiej Salusa było kupic?
Salus ma 10m, a to 6.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Na linie o małej frekwencji też jest dobry.W ogóle kupowanie 6-metorwych autobusów uważam za bezsens.

Ksebki

Post autor: Ksebki »

W Łomży w PKS poszli po rozum do głowy i kupili ostatnio dwa rózne modele mikrobusów mercedes. Jeden z nicj jeździ na linii którą przedtem obsługiwał 12-metrowy jelcz a mimo wszystko nie widać przepełnienia :_)

Policzan

Post autor: Policzan »

Są w stanie dobrym
jak cos wejdż na stronę tam pisze o tym.
http://www.spak.pl/komunik.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Policzan pisze:Są w stanie dobrym
jak cos wejdż na stronę tam pisze o tym.
http://www.spak.pl/komunik.html
Te zdjęcia są świetne...
A tak a propo, to nie wiesz za ile chcą je sprzedać :?:

Policzan

Post autor: Policzan »

Niestety ,nie wiem za ile :(

wocash

Post autor: wocash »

No w Szczecinie nie są one już bezużyteczne gdyż od niedawna uruchomiona została nowa linia 70 (Dworzec Gł. PKP - Urząd Miejski) i na tą linie przeznaczone są właśnie "melony"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”