A1010M

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Wiśnia

A1010M

Post autor: Wiśnia »

Dzisiaj jechałem tym autobusem, z PKS Katowice na linii 292, jest z 2000r, ale w PKS od 2001. Ogólnie sprawił na mnie dobre wrażenie. Silnik jest dość głośny, porównywalny głośnością z MANem D0826, ale do przyjęcia. Wykończenie jest średnie, autobus trochę trzeszczy i w niektórych miejscach coś się odlepia. Według mnie największą wadą tego autobusu są siedzenia Automet, takie jak można zobaczyć w niektórych Ikarusach po NG np. z PKM Gliwice. Co wy o nim myślicie?

voy

Post autor: voy »

Prywaciarz w Rzeszowie wozi tym ludzi, muszę kiedyś wpaść na przejażdżkę :)

wocash

Post autor: wocash »

PKS Gryfice ma w posiadaniu 2 sztuki. Jeden jeździ na linii 712 a drugi na 708. Według mnie to dobry autobus. Rzeczywiście troche trzeszczy ale jeśli chodzi o silnik to nie jest taki głośny. Minusem tego busa są siedzenia. Są bardzo twarde, <b>poprostu</b> sam plastik.

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Najeździłem się tym... Przyznam, że nie jest zły ten autosanik. Trochę trzeszczy - jak każdy Jelcz/Autosan. Siedzenia twarde, ale najczęściej jak ja jeździłem to i tak wsyztskie był zajęte :] Wkurzały mnie te tylne drzwiczki :<

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Stosunkowo mały autobus. Jechałem nim w Warszawie. Jeszcze Connex go eksploatuje, jest cały niebieski. Mały, przyjemny autobus, doskonały na linie lokalne, gdzie jeździ niewiele osób. Faktycznie te fotele nie są najciekawsze. Ostatnie drzwi - pojedyncze, wydaje mi sie nie są najlepszym pomysłem... ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Luboń ma jednego w kolor- zielony metalik :P. Nie miałem przyjemności nim jechać, ponieważ rzadko pojawia sie na linii. Z zewnątrz wyglada ładnie, idealny na "wiejske" linie :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze: Ostatnie drzwi - pojedyncze, wydaje mi sie nie są najlepszym pomysłem... ;)
Jak na 10-metrowca wystarczą. Poza tym nie wiem czy dałoby się, ponieważ z tyłu jest coś w rodzaju amfiteatru, który kończy się wraz z ostatnimi drzwiami. Gdyby drzwi tylne były podwójne, wejście byłoby nierówne, z lewej jeden schodek, z prawej dwa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To prawda. Mały autobus, to i mało miejsca, dlatego Masz rację :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ogólnie autobus może być , w Nowy Sączu podobno był{nie wiem czy nadal jest} ten autobus , nigdy go niewidziałem , a ni na stronie PPKS nie ma o nim żadnej informacji , najprawdopodobniej został sprzedany :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Był, ale w KM, czy PKS-ie ?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Na pisałem wyżej ,miał go PPKS Nowy Sącz ,

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki. Sorry, nie zauważyłem ... :)

Michał

Post autor: Michał »

Autosan A1010M to najnowszy nabytek MPK Sieradz :) Jego zaletą jest cichy silnik ale ma badziewne wykończenie wnętrza z zewnątrz jest nawet ładny ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

U nas w Tczewie też jeżdzi taki Autosan. Ogólnie ten model mi się podoba, tylko te siedzenia są złe. Również w autosanach H-7. Także te ostatnie drzwi nie podobają mi się
Ostatnio zmieniony 2005-07-09, 20:12 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Michał

Post autor: Michał »

U nas siedzenia są nawet wygodne. Zauważyłem, że w A1010M oprócz ilości drzwi można zamówić albo odskokowo-przesuwane albo zwykłe. U nas są zwykłe i chyba szybsze :cool:

voy

Post autor: voy »

Jestem po przejażdżce tym autobusem. Egzemplarz PKS Straszydle był cichy i wydawał się całkiem przyjemny. Jechałem również A1010M z MKS Mielec - był dość głośny, skrzypiał ale miał fotele z Neoplana :o
Całkiem całkiem są Mediumy.

voy

Post autor: voy »

Oba miały wyświetlacze, ten od PKS Straszydle ma jednak większy przedni. Nie ma Mediuma z trzema parami drzwi. Jest A1010M z dwoma lub trzema wejściami (tylne drzwi są pojedyncze). Drzwi w tych były odskokowe, ale dostępne są również otwierane normalnie. W Mielcu oczywiście są kremowo-czerwone. Ładnie się prezentują, a najładniejsze są ich Jelcze M121MB.

PROKOM

Post autor: PROKOM »

osobiście nie przepadam za tym Autosanem obserwuje jedynego,_którego mamy w Tczewie i wprawdzie jest pojemny ma dużo zalet ,ale nie podobają mi się te rurki (mam skojarzenia z M11) plastykowe zderzaki ,które pękają

emes133

Post autor: emes133 »

Panewniczanin pisze:Pytania do voya dot. A1010M, którymi jechałeś:
- czy miały wyświetlacze?
- miały dwie czy trzy pary drzwi?
- drzwi były odskokowe czy otwierane do środka?
Mieleckie Mediumki mają drzwi w układzie 2-2-1 - odskokowo przesuwne ( i takie były montowane wcześniej obecnie już ich się nie montuje ze względu na awaryjność) , wyświetlacze R&G oczywiście. Malowanie oczywiście że kremowo-czerwone. Poza tym siedzenia rzeczywiście z Neoplana , silniki Mercedesa oraz automatyczne skrzynie. Oba wozy są z 1998 roku ale niestety prawdopodobnie w 2006 roku zostaną sprzedane :(

[ Dodano: 2006-05-21, 09:42 ]
voy pisze:Ładnie się prezentują, a najładniejsze są ich Jelcze M121MB.
Oj niestety obecnie już żaden z gniotków nie jeździ w oryginalnym malowaniu - wszystkie mają badziewne reklamy , w tym dwa całopojazdowe :(

Michał

Post autor: Michał »

Sieradzki A1010M ma normalne drzwi nie odskokowe. Posiada badziewne (strasznie twarde) niebieskie siedzenia Astromala ale lepszy Astromal niż Automet :retard:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”