Wkrótce następca Lidera

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
Adam_pl
Posty: 115
Rejestracja: 2007-12-03, 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Adam_pl »

No OK, może nie cała przednia ściana, ale obudowy (?) przednich reflektorów. :retard: Co nie zmienia faktu, że to jakiś potwór...

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ale pocisneli :diabeł: Ciekawe kiedy doczekamy się dalszych wersji Eurolidera :?: Ja czekam cały czas na miejskie Autosany Sancity.

Bartek

Post autor: Bartek »

Wygląda jak łódź podwodna :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy czasami to nie jest odpowiedź Autosana na Irisbusa Crossway LE ? ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

A czy czasami to nie jest odpowiedź Autosana na Irisbusa Crossway LE
Jeżeli tak, to wg mnie bardzo nietrafiona ;)

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Rzeczywiście, przynajmniej na tym zdjęciu, autobus nie wygląda najlepiej. Ale mam wrażenie, że on nie jest jeszcze kompletny (brakuje parę elementów) i będzie jeszcze wykańczany. Pozostaje zaczekać do oficjalnej prezentacji, która zapewne będzie miała miejsce na targach w Sosnowcu.

Eurolider LE to model przeznaczony wybitnie na rynek szwedzki (dł. 13,2 m), więc raczej nie jest konkurentem dla Crosswaya LE. Crossway pretenduje do roli autobusu miejskiego, więc dla niego konkurentem będzie raczej Sancity LE.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Eurolider LE to model przeznaczony wybitnie na rynek szwedzki (dł. 13,2 m), więc raczej nie jest konkurentem dla Crosswaya LE. Crossway pretenduje do roli autobusu miejskiego, więc dla niego konkurentem będzie raczej Sancity LE.
A cóż to za problem przerobić nieco konstrukcję - przynajmniej na tyle, by zamontować podwójne szerokie drzwi i zrobić z tego autobus miejski - na takiej zasadzie jak Crossway LE... o ile tylko jest taka wola producenta ;)

Tylko nie wiem, czy takie są plany w Autosanie - z tego co pamiętam oni jednak chcą stworzyć miejską rodzinę autobusów ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Wygląda pokracznie, ale jeśli Szwedzi chcą coś takiego kupować to nie widzę przeszkód.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Tak po prawdzie, to większość szwedzkich autobusów (poza Volvo i Scanią - nowszymi) są pokraczne i dziwnie wyglądają...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:Tak po prawdzie, to większość szwedzkich autobusów (poza Volvo i Scanią - nowszymi) są pokraczne i dziwnie wyglądają...
Zatem, im to najwyraźniej pasuje... do szwedzkich pokracznych autobusów, dołączy trochę polskich pokracznych autobusów :lol:

przemty

Post autor: przemty »

tantus pisze:Rzeczywiście, przynajmniej na tym zdjęciu, autobus nie wygląda najlepiej. Ale mam wrażenie, że on nie jest jeszcze kompletny (brakuje parę elementów) i będzie jeszcze wykańczany.
dokładnie, to co jest widoczne to są zdjęcia pierwszej sztuki czyli prototypu a jak wiadomo na prototypie wszystko wychodzi co zmienić itd. oczywiście wszystkie zmiany zazwyczaj robione sa pod klienta... ;)
A że szwedom ten autobus sie podoba to trochę ich tam będzie jeździć :D
Szkoda tylko że szwedzi chca miec autobusy w takim kolorze, bo w innym malowaniu na pewno wygladałby on lepiej...
Na szczescie M12LE juz inaczej jest pomalowany... :chytry:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Narzekacie. Po prostu wygląda inaczej. I na pewno lepiej niż SOR. Oczywiście ściana czołowa Eurolidera jest nieudana i wobec modułowości całej konstrukcji wymiana jej to nic trudnego. Ale takie detale jak obniżenie dolnej linii okien w tylnej części autobusu (pozorując jego nieskopodłogowość) z pewnością by mu pomogło.
przemty pisze:Na szczescie M12LE juz inaczej jest pomalowany...
M12LE w ogóle jest zgrabny, ale malowanie bardziej mu pasuje tradycyjne niż nowatorskie projekty. Mam nadzieję, że wreszcie ujrzymy to tajemnicze cudo

Lopez

Post autor: Lopez »

TLG pisze:Mam nadzieję, że wreszcie ujrzymy to tajemnicze cudo
Ja też.
Ktoś się orientuje, czy Autosan zrobił Lidera LE pod konkretnego klienta, czy ogólnie na życzenie swojego szwedzkiego dystrybutora? Nawiasem mówić mięli duże szczęście co do wyboru partnera na tym rynku biorąc pod uwagę wyniki.

przemty

Post autor: przemty »

TLG pisze:Mam nadzieję, że wreszcie ujrzymy to tajemnicze cudo
no to jeszcze troszke bedziecie musieli poczekac...ale powoli nabiera juz kształtów... :chytry:

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Podobno szkielet już jest. Czy to prawda?

przemty

Post autor: przemty »

nie potwierdzam i nie zaprzeczam... :D a moze cos wiecej juz jest a moze mniej... :mruga:
jakbym chcial to nie moge nic wiecej powiedziec :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

przemty pisze:jakbym chcial to nie moge nic wiecej powiedziec :chytry:
Ojej, a to jest aż taka wielka tajemnica ? :cool:

przemty

Post autor: przemty »

moze nie jest to jakas tajemnica ale jak nie ma zadnych oficjalnych informacvji to czemu ja mam być "wtyczka" wyprowadzajaca informacje na zewnatrz :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

przemty pisze:moze nie jest to jakas tajemnica ale jak nie ma zadnych oficjalnych informacvji to czemu ja mam być "wtyczka" wyprowadzajaca informacje na zewnatrz :rotfl:
Ktoś musi być pierwszy. I właśnie Masz szansę :mruga:

przemty

Post autor: przemty »

Nie dziekuję, może innym razem :diabeł:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”