Autosan A0808MN / Sancity 9LE

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Coffee pisze:Też mają te "jelczańske" przyciski do otwierania drzwi przez kierowcę?
Te miały 3 przyciski. Dwa otwierały pojedynczo drzwi i zamykały, a trzeci otwierał parę drzwi od razu i również zamykał.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Tak w ogóle, to nasze M09LE już wyjechały na linię...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Coffee pisze:Tak w ogóle, to nasze M09LE już wyjechały na linię...
Wiemy już o tym. M_Szymkowiak już to napisał w jednym z tematów poświęconych k.m. w Krakowie ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Amalio pisze:nie widzę powodu dla którego Libera miały by być wrzucone pod Autosana.
Ale już A0808MN może być przecież połączone z M09LE w jednej serii "A0808MN/M09LE". Tym bardziej, że tak samo są zrobione Volvo 7000/7700. A też między nimi, pomimo pewnych różnic - inna oś napędowa, nieco inny wystrój wnętrza, itp. - nadal to jedna i ta sama konstrukcja ;)

Tak w nawiasie - są już jakieś lepsze foty od tego co jest na TWB? W temacie moich rysunków, Coffee mnie zbił z tropu, a stwierdziłem, że żadnych większych różnic między Libero, a M09LE krakowskimi nie ma.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Potwierdzam... Różnic szczególnych nie ma. Jedyną różnicą, są inne otwory wentylacyjne, niż w Libero, oraz na zderzaku są wloty powietrza...

BF201

Post autor: BF201 »

J-31 pisze:
Coffee pisze:Tak w ogóle, to nasze M09LE już wyjechały na linię...
Wiemy już o tym. M_Szymkowiak już to napisał w jednym z tematów poświęconych k.m. w Krakowie ;)
Dwa już zrobiły kurs Kraków-Sanok...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Kędzior pisze:
Tak w nawiasie - są już jakieś lepsze foty od tego co jest na TWB? W temacie moich rysunków, Coffee mnie zbił z tropu, a stwierdziłem, że żadnych większych różnic między Libero, a M09LE krakowskimi nie ma.
http://phototrans.eu/14,353222,0,Autosa ... BA110.html

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »


Dziwny

Post autor: Dziwny »

Coffee pisze:Potwierdzam... Różnic szczególnych nie ma. Jedyną różnicą, są inne otwory wentylacyjne, niż w Libero, oraz na zderzaku są wloty powietrza...
Różnią się jeszcze tym, że za oknem kierowcy w Autosanach jest małe okienko a w Jelczu było takie duuuże.

marekJG

Post autor: marekJG »

A co z pulpitem, podobno Autosan miał zamontować nową deskę kierowcy?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

marekJG pisze:A co z pulpitem, podobno Autosan miał zamontować nową deskę kierowcy?
Z tego co pamiętam. Pulpit jest w sumie bez zmian ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

PMKS Tarnobrzeg obecnie testuje Autosana SanCity.

BF201

Post autor: BF201 »

marekJG pisze:A co z pulpitem, podobno Autosan miał zamontować nową deskę kierowcy?

Pulpit stary, lewarek nowy (a właściwie joystick) ale chodzi ciężko i zapewne też się będzie psuł. Jakby nie mogli nasi zamówić Allisonów, wszak to nie jest tak wielka róznica w spalaniu, a zwróci się, jak po gwarancji trzebabędzie to g**** naprawiać.

Wycieczkę z Krakowa do Sanoka zaliczyły już cztery z siedmiu.

marekJG

Post autor: marekJG »

Oj to niedobrze. Jak zwykle konstruktorzy mieli dobre pomysł na mały autobus, stylistyka także nie najgorsza ale jakość finalnego produktu woła o pomstę. Jak takie podejście Autosan będzie miał do nowej rodziny LF to niech od razu dają sobie spokój.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Pojawiło się zdjęcie Autosana Sancity M09LE barwach taki jak Sancity 12:

http://historia.autosan.pl/historia/historia16.html

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »


Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

9507 pisze:Kolejny nabywca.
ZKM Sochaczew kupił 1 Sancity M09LE

http://www.infobus.pl/text.php?id=27923&from=main

----------------------------------------------------------------

Autosan sprzedał 1-szy autobus na rynek włoski jest to model Autosan M09LE Sancity 9. Autosan trafił do mediolańskiego przewożnika.

wiecej: http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=29180

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Dzisiaj przed godziną 15 przybył na testy do MKSu Autosan Sancity, testy potrwają najprawdopodobniej do 16 lutego. Fotka: http://img704.imageshack.us/img704/7139/p1030067p.jpg

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Ten sam co był u mnie. Jestem ciekaw Twojej opinii co do niego.

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Jechałem dzisiaj testowym sancity i powiem wam jestem trochę zawiedziony. Okropnie wibruje na postoju ( jak stoi w korku, na światłach) i przy tym plastiki również. Jest tylko o dwa miejsca więcej niż w Alpino, źle rozplanowane wnętrze. Jednak ma kilka plusów bardzo dobrze startuje ma niezłego kopa, dobre ogrzewanie (klimatyzacji nie miałem okazji przetestować ze względu na pogodę :D ) Mało tego głupotą ze strony MKSu było wypuszczenie tak małego autobusu na najbardziej obleganą linie w mieście :nuts: Nawet sami ludzie narzekali i mówili żę niektórzy nie wsiedli bo już tyle osób jechało. Wygląd mi się podoba, od biedy mógłby jeździć w naszym MKSie. Taka jest opinia moja o tym wozie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”