Nowe miejskie Autosany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Nie, ale podłoga w tylnej części już jest praktycznie gotowa, więc mniej-więcej widać, jak będzie zabudowany silnik :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

tantus pisze:A ja się pochwalę, że byłem parę dni temu w Autosanie i widziałem nowego Sancity, oczywiście nie gotowego, jest dopiero wykańczany :) Powiem tak, prezentuje się naprawdę bardzo dobrze.
No to Narobiłeś - przynajmniej mnie - smaku. Aż się nie mogę doczekać nowego Sancity. :P

Aczkolwiek, Autosan powinien był się pospieszyć z Sancity, bo Irisbus co raz częściej zbiera zamówienia na Crossway'a LE - i to chyba poważny konkurent dla Sancity ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Irisbus co raz częściej zbiera zamówienia na Crossway'a LE - i to chyba poważny konkurent dla Sancity
Jeżeli rzeczywiście Sancity będzie tak funkcjonalny jak pisze Tantus to jednak wejdzie do gry jako poważny konkurent. Crossway LE pod tym kontem bardzo kuleje.

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sancity M12LE

Post autor: MADE IN HUNGARY »

tantus pisze:Powiem tak, prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Oprócz układu stopni 0-0-2 nie ma nic wspólnego z Jelczem M121
Hehe, czyli dalej klepiemy berliecika. Brawo! Mogli robić coś na podwoziu Vecto, a nie klepać dalej gniota...

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Lepszy gniot niż nic...

ppln

Post autor: ppln »

Oprócz układu stopni 0-0-2 nie ma nic wspólnego z Jelczem M121
MADE IN HUNGARY pisze: Hehe, czyli dalej klepiemy berliecika.
Czy tylko ja tutaj widzę jakąś małą sprzeczność? Widocznie Autsan uznał że na rynku jest nisza i z tego co pisze Tantus zaprojektował nową konstrukcję LE.

Bartek

Re: Sancity M12LE

Post autor: Bartek »

MADE IN HUNGARY pisze:
tantus pisze:Powiem tak, prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Oprócz układu stopni 0-0-2 nie ma nic wspólnego z Jelczem M121
Hehe, czyli dalej klepiemy berliecika. Brawo! Mogli robić coś na podwoziu Vecto, a nie klepać dalej gniota...
:?: Skoro nie ma nic wspólnego z M121 to jaki berliet? Wersja LE jako pierwsza zostanie zaprezentowana, bo w tym segmencie autobusów wbrew pozorom popyt jest - ilość Crosswayów ciągle się zwiększa. A SanCity LE z założenia będzie lepszy niż Crossway - wiem bo miałem (nie)przyjemność podróżować irisbusem w Tarnowie, większej tandety już odstawić się nie da.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

MADE IN HUNGARY pisze:Hehe, czyli dalej klepiemy berliecika. Brawo! Mogli robić coś na podwoziu Vecto, a nie klepać dalej gniota..
Czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Może czas się nauczyć, uchroni Cię to od wypisywania pierdołów.
pr110 pisze:ilość Crosswayów ciągle się zwiększa. A SanCity LE z założenia będzie lepszy niż Crossway
Otóż to. Z resztą mimo, że niektórzy nie dowierzają niezmiennie jestem zdania, że także wersja low entry artic miałaby branie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Sancity M12LE

Post autor: Amalio »

MADE IN HUNGARY pisze: Hehe, czyli dalej klepiemy berliecika. Brawo! Mogli robić coś na podwoziu Vecto, a nie klepać dalej gniota...
Brawa dla Ciebie :] Będzie wersja LE, a potem LF :]

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Widocznie "MADE IN HUNGARY" uważa, że wszystkie konstrukcje typu LE bazują na Berliecie, w tym Scania OmniLink, Citaro LE i Urbino LE... ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

tantus pisze:Widocznie "MADE IN HUNGARY" uważa, że wszystkie konstrukcje typu LE bazują na Berliecie, w tym Scania OmniLink, Citaro LE i Urbino LE...
No bez przesady, że ktoś tak może myśleć :P
MADE IN HUNGARY pisze:Hehe, czyli dalej klepiemy berliecika.
Spokojnie, Autosan zapewnia, że będzie to nowa konstrukcja- oto się nie martw ;)

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

Ciekawe czy Autosan sam projektuje ten autobus?

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Sancity

Post autor: tantus »

@timtheenchanter: właśnie nie. Zarówno stylizacją, jak i konstrukcją techniczną zajmują się zewnętrzne firmy.

timtheenchanter

Post autor: timtheenchanter »

Autosan ujawnił komu zlecili te prace?

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Co do stylizacji to wiem, ale nie wiem czy mogę zdradzić ;) W każdym razie nie jest to polska firma. A co do projektu technicznego, to nie mam takiej wiedzy.

vanquisz

Post autor: vanquisz »

Nie polska, to lepiej - ukraińska? :D
Czy on nie jest podobny do ukraińskiego Bogdana z Elbud'u Jaworzno?
http://www.phototrans.eu/14,333661,0.html

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Może trochę. W każdym razie <b>napewno</b> bardziej przypomina tego Bogdana, niż Solbusa ;) Tyle, że Bogdana robili chyba ci sami ludzie, co wcześniej LAZa.

Ale to nie ten kierunek. Próbuj dalej ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jak widać Solbus przygotowuje też wersje Solbusa SM12 w wersji LE. Ciekawe czy Autosan ma już gotowego Autosana Sancity 12LE :?: Bo wrzesień już blisko :)

przemty

Post autor: przemty »

Marcin_558 pisze:Ciekawe czy Autosan ma już gotowego Autosana Sancity 12LE Bo wrzesień już blisko
"...nie bój żaby, nie bój żaby cycu..." :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swoją drogą to zaczynam się zastanawiać jak będzie wyglądać zbyt zarówno Autosana Sancity 12LE jak również Solbusa w wersji LE... skoro obecnie i w zasadzie od dawna, nie ma aż tylu chętnych co kiedyś.

Szczególnie, że jeszcze kilkanaście lat temu przewoźnicy komunikacji miejskiej zamawiali sporo autobusów w wersji LE (głównie Jelcze M121M i M181M). A teraz przewoźnicy w dużych miastach stawiają głównie na LF-y, natomiast LE-y kupują głównie ci przewoźnicy, których stać na zakup nowego taboru, ale dodatkowo są to firmy obsługujące małe miasta lub miejscowości ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”