Nowe miejskie Autosany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Natomiast czarna atrapa z przodu niezbyt pasuje do czerwonego
Właśnie taka fajna. Dodaje autobusowi takiej masywności i ciekawego wyglądu. ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Ja muszę pochwalić Autosana za to, że odważył się skonstruować nową rodzinę autobusów miejskich. Wydaje się mi, że stylistyka jest ciekawa, a podobieństwa, które wszyscy zauważają w stosunku do Solbusa- cóż, producent z Solca także w pewnym zakresie bazował na designu Solarisa. Tak naprawdę jedynie Hiszpanie konstruują odmienne stylistycznie pojazdy. Cała pozostała część Europy produkuje pojzady coraz bardziej ze sobą zunifikowane zarówno technicznie jak i pod względem wyglądu. Musimy się do tego przyzwyczaić. Nie oceniajmy Autosanów zanim nie zobaczymy ich na żywo. W koncu chodzi o to, aby autobusy spełniały przede wszystkim w sposób prawidłowy swoją funkcję- przewożenie pasażerów. Nie powinniśmy o tym zapominać.

Lopez

Post autor: Lopez »

marekJG pisze:Cała pozostała część Europy produkuje pojzady coraz bardziej ze sobą zunifikowane zarówno technicznie jak i pod względem wyglądu.
To fakt, dlatego właśnie kluczowe znaczenie dla oceny i rozpoznawalności ma "morda".
Z ocenami najlepiej jednak poczekać do czasu aż wyjedzie przynajmniej sancity LE.

imarcin

Post autor: imarcin »

Na tej wizualizacji prezentuje się całkiem przyzwoicie.

Nie przesadzajmy z tym podobieństwem. To, że ma czarny pas z przodu nie znaczy że jest zgapiony od Solbusa moim zdaniem.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Wygląda całkiem fajnie. Podoba mi się właśnie tył autobusu. Jeżeli nie będzie to autobus awaryjny to myślę, że skusi się trochę przewoźników na niego ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Bardziej niż Solbusa to ten Autosan przypomina AMZ Boomerang. Obrazek

radzio1912

Post autor: radzio1912 »

To raczej na pewno jest AMZ Boomerang. identyczny jest w galerii Marcinbula :) :

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok, dosyć już zdjęć tego AMZ. Wracamy do tematu :chytry:

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

To ja zacznę. Obawiam się, że ten M12LE, to może być lekko (albo w ogóle nie) zmodernizowana konstrukcja M121... :confused:

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Coffee pisze:To ja zacznę. Obawiam się, że ten M12LE, to może być lekko (albo w ogóle nie) zmodernizowana konstrukcja M121... :confused:
No to jakby tak miało być to i konstrukcje M101 też by "wsadzili" pod tego 10-metrowca ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KB pisze:
No to jakby tak miało być to i konstrukcje M101 też by "wsadzili" pod tego 10-metrowca ;)
Nie wsadziliby, bo tylko wersja 12M ma być LE

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Coffee pisze:Obawiam się, że ten M12LE, to może być lekko (albo w ogóle nie) zmodernizowana konstrukcja M121
Bezsensowna teza. Nie da się zrobić inaczej wyglądającego autobusu na istniejącej konstrukcji.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Konstruktorzy Berlieta tak samo by pomyśleli o M121. A jednak :mruga:

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

maly_miki pisze:
Coffee pisze:Obawiam się, że ten M12LE, to może być lekko (albo w ogóle nie) zmodernizowana konstrukcja M121
Bezsensowna teza. Nie da się zrobić inaczej wyglądającego autobusu na istniejącej konstrukcji.
A co ta za problem przyspawać zupełnie nowy przód, tył, i wstawić wklejane szyby?

maly_miki

Post autor: maly_miki »

MADE IN HUNGARY pisze:A co ta za problem przyspawać zupełnie nowy przód, tył, i wstawić wklejane szyby?
Nie - w tym problemu nie ma. Problem jest raczej w tym, że się kompletnie na konstrukcji autobusów nie znasz.... :]

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W takim razie sporo osób nieznających się na konstrukcji autobusów je robi :P

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Chyba z kartonu.... :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No nie wiem. Przeczytaj jeszcze raz, co Amalio pisał. Polak potrafi :P

maly_miki

Post autor: maly_miki »

KKS pisze:Przeczytaj jeszcze raz, co Amalio pisał.
Oczywiście ;-) Tyle, że w rzeczonym wypadku zaszło przerabianie autobusu w kupę (stali :chytry: ). W tej chwili trzeba by przerabiać kupę w kupę, a na to chyba nikt pieniędzy nie wyda i to jest raz.
Dwa - już z samych wizualizacji widać, że ten nowy SanCity ma inne proporcje, więc przespawać ściany przedniej i tylnej nie da rady.
A trzy, że w którymś z wywiadów z Prezesem Wyżyckim wyraźnie wynikało, że zlecili projekt jakimś firmom zewnętrznym. Czy sądzicie, że wydawaliby pieniądze na coś co może zrobić pan Heniek z panem Ziutkiem w jakimś przyzajezdniowym warsztaciku?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ja ujmę to inaczej. Teoria jest bezsensu, bo oprócz wspomnianego LE ma powstać LF który ma być z LE zunifikowany. I to właśnie dlatego, to nie może być zmodyfikowane M121.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”