Wszystko o Autosanie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

solaris150 pisze:a tam więżę że Autosan podoła, wierzę w nich, wierzyłem że solbus się podniesie i pomału się to udaje.
Autosan to nie Solbus. Po prostu na rynku może nie być na nich miejsca.
solaris150 pisze:Teraz tak każde przedsiębiorstwo by mogło zamówić po 2 sztuki minimum
A czemu akurat przedsiębiorstwa mają zrzucać się na Autosana? Tak tobie zależy, to sam kup. Najlepiej nie 2, tylko 300 — to będzie mocny impuls do dalszego rozwoju, za parę miesięcy czynność powtórz

solaris150

Post autor: solaris150 »

Wierz mi że jakbym miał gdzie obsługiwać autobusy, to na pewno bym zakupił Autosana. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja po cichu również liczę na to, że dzięki syndykowi uda się tą fabrykę uratować. Tutaj nie chodzi przecież tylko o zabudowania i maszyny, ale o ludzi. Wykwalifikowanych fachowców (pomijam ludzi z administracji, bo oni nie uczestniczyli bezpośrednio w produkcji, a byli jedynie obciążeniem dla firmy). I właśnie dla tychże ludzi, powalczyć o fabrykę. Może się uda, pożyjemy, zobaczymy ;)

nevander13

Post autor: nevander13 »

autosanem stało się to samo co starem, co rok gorzej i gorzej i upada, za kilka lat pewnie w fabryce autosana będą klepać Many lub chinszczyzne

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

nevander13 pisze:autosanem stało się to samo co starem, co rok gorzej i gorzej i upada, za kilka lat pewnie w fabryce autosana będą klepać Many lub chinszczyzne
Lepiej klepać cokolwiek niż biedę

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

nevander13 pisze:autosanem stało się to samo co starem, co rok gorzej i gorzej i upada
No nie no, Stara akurat zjadł MAN i w dodatku nie mieli popytu na swoje sprzęty.


Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Pan syndyk chce zatrudnić ludzi z byłego zarządu Autosana :shocked: Więc będzie wszystko po staremu :| A już myślałem, że coś się zmieni...


Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Super, wszystko fajnie, ruszy produkcja ... ale czego? Autosan zgarnął w przeciągu kilku ostatnich tygodni jakieś większe zamówienia? Czy tak jak swego czasu w FSO będą produkować klocki, czy inne tego typu głupoty przedłużające tylko agonię zakładu?

marekJG

Post autor: marekJG »

faja_k pisze:Myślisz, że kto inny by to przejął to by było lepiej?
A dlaczego nie ? Patrząc na jego działania, szczególnie w polityce kadrowej Autosana ( marketing, obsługa prawna), brak jakichkolwiek działań restrukturyzacyjnych, można stwierdzić, że model biznesowy opierał się na zasadzie "jakoś to będzie się turlać". Grupa Zasada tak naprawdę nie wykazywała żadnego zainteresowania swoimi spółkami. Zresztą nieudolność dotyczy nie tylko branży motoryzacyjnej. Spółka z Grupy, zarządzająca koleją gondolową na Stóg Izerski szantażuje władze Świeradowa Zdroju zamknięciem działalności, jeżeli burmistrz nie będzie jej dotował. Firma ma prezesa i dwóch w-ce, zatrudniając przy tym kilkanaście osób. Dziwne te działania Zasady.


Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

przemty pisze:(...)
Robi się coraz ciekawiej...

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Na razie to tylko ktoś kupuje udziały od kogoś, żeby je sprzedać komuś, żeby ten mógł produkować "coś" kiedyś nie wiadomo dla kogo za ile i jak długo. Faktycznie ciekawie.

polsmol

Post autor: polsmol »

Tylko co im po udziałach skoro spółka jest w stanie upadłości?

marekJG

Post autor: marekJG »

Wniosek o upadłość można wycofać. Mnie bardziej zastanawia co z produkcją wozów strażackich dla ISS Wawrzaszek. Jakiś czas temu informowano, że fabryka miałaby właśnie takie zlecenia. To już nieaktualne.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

marekJG pisze:Wniosek o upadłość można wycofać.
Wniosek jak najbardziej można wycofać. Ale z już ogłoszoną przez sąd upadłością może być problem.


Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Leszek Sobik i Krzysztof Moska - no nie jest to idealny inwestor strategiczny, o jakim myślałem, ale lepszy rydz, niż nic. Może chociaż tymczasowo pomogą przetrwać firmie.
Też się zastanawiałem jaki sens ma przejmowanie udziałów w spółce, która jest w upadłości. Ale inwestorzy coś wspominali, że rozważają zamianę upadłości likwidacyjnej na układową - może więc o to chodzi?


ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”