Kradzież zdjęć.

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
Kolins

Kradzież zdjęć.

Post autor: Kolins »

W galerii pojawiły się fotki:

galeria/details.php?image_id=2540
galeria/details.php?image_id=2539
galeria/details.php?image_id=2524
galeria/details.php?image_id=2525
galeria/details.php?image_id=2508

Tak się składa, że jestem ich autorem i nie wyraziłem nigdy zgody na ich wykorzystanie. Użytkownik " tramy_89 " po prostu je UKRADŁ.

Forum tutejsze darzę wielką sympatią, dość długo byłem (i będę) czynnym użytkownikiem. Adminów proszę o odpowiedią reakcję i usunięcie tych zdjęć. Z największą przyjemnością umieszczę je powtórnie. Posiadam ich oryginały w większym rozmiarze, mogę udowodnić posiadanie praw autorskich.

Jakakolwiek niestosowna odpowiedź użytkownika " tramy_89 " skutkować będzie powiadomieniem organów ścigania. Sprawa oprze się o naruszenie praw autorskich.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Na pewno sprawę wyjaśnimy. Mam tylko dwa pytania - z czystej ciekawości.
  1. Czy zdjęcie z ostatniego linku nie było już kiedyś publikowane w Albumie :?:
  2. W jaki sposób tramy_89 mógł wejść w posiadanie Twoich zdjęć :?:

Kolins

Post autor: Kolins »

Być może ostatnią fotkę już tu publikowałem (muszę poszukać).

Swoje zdjęcia publikuję na wielu innych galeriach. Przecież to nie problem skopiować, pobrać, zapisać na swoim kompie cudze zdjęcie... :)



Bardzo dziękuję za szybki odzew. Oczywiście posiadam oryginały swoich fotek w większym rozmiarze. W razie czego mogę podesłać.

Serdecznie pozdrawiam, Kolins

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

A miałem się dziś spytać użytkownika "tramy_89" dlaczego dodaje zdjęcia o takiej małej roździelczości...

Kolins

Post autor: Kolins »

Niedługo sprawdzę, skąd one się tu wzięły. Dodane są do kilku galerii, tam jest różny ich rozmiar, waga...

Chciałbym podkreślić, że dodam je chętnie tu sam. Forum i galeria znana, lubiana (w tym przeze mnie...) więc to nie problem. Ja tylko złodziejstwa nie znoszę.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Jeśli ktoś publikuje zdjęcia w Internecoie stają się własnością publiczną - właściwie dobrem publicznym, więc nie ma co dumać, kto ukradł, a kto nie. Zdjęcia takie będą się pojawiać na różnych stronach. Najwyżej mozna zdjęcie podpisać i pojawią się z podpisem.

ppln

Post autor: ppln »

Tutaj nie masz racji - zdjęcia są własnością autorów, chyba, że w regulaminie galerii jest napisane, że można je wykorzystywać do woli. Ewentualnie jeśli są udostępnione na licencji CC trzeba napisać kto jest ich autorem. Zdjęcia są dobrem publicznym jeśli chodzi o oglądanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panowie o co ta dyskusja ? :chytry:

Co innego oglądanie, a co innego przesyłanie zdjęć czyichś jako swoich. Wydaje mi się, że ta kwestia jest chyba jasna i nie trzeba wyjaśnień... :mruga:

Milenium

Post autor: Milenium »

Proste: Skasujcie konto temu userowi, a zdjęcia powrócą do właściciela...

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ten tramy_89 to w ogóle jakiś dziwoląk :wall: Moje zdjęcia też wrzucał na swoją "galerię" a raczej blog i nie pytał mnie o zgodę :/ Przez przypadek tam wszedłem a tu patrze moje zdjęcia :wall:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Poznańczyk pisze:Jeśli ktoś publikuje zdjęcia w Internecoie stają się własnością publiczną
Tak sądzisz? a jeśli ktoś osobiście zrobi dane zdjęcie np. autobusu jadącego ulicą x i na zdjeciu wyjdą ludzie to także powiesz, ze to własność publiczna? :D
Milenium pisze:Skasujcie konto temu userowi,
Popieram w całej rozciągłości. Poza tym zawsze można posprawdzać strony tego użytkownika, by przekonać się, czy jeszcze komuś nie podebrał zdjeć. Mi i mojej marnej twórczości raczej to nie grozi, ale wam....................... :mruga:.

Milenium

Post autor: Milenium »

Adrian_ pisze:Poza tym zawsze można posprawdzać strony tego użytkownika, by przekonać się, czy jeszcze komuś nie podebrał zdjeć
A sprawę skierować do administratora srtony, który zablokuje stronę... Ale to już dotyczy np. Filipa, któremu tez zdjęcia ukradziono...

Kolins

Post autor: Kolins »

Poznańczyk pisze:Jeśli ktoś publikuje zdjęcia w Internecoie stają się własnością publiczną - właściwie dobrem publicznym, więc nie ma co dumać, kto ukradł, a kto nie. Zdjęcia takie będą się pojawiać na różnych stronach. Najwyżej mozna zdjęcie podpisać i pojawią się z podpisem.
Na codzień pracuję w zawodzie, gdzie hasło "prawa autorskie" przewija się codziennie. Doskonale wiem, że takich praw nie można sprzedać, udziela się tylko licencji na wykorzystanie czegoś tam (muzyki, zdjęć, itp.) - można to zrobić wielokrotnie, może też być wyłączność, itd.

Ja takich praw temu użytkownikowi internetu nie udzielałem, nigdy się o to do mnie nie zgłosił. Dlatego nie życzę sobie po prostu, żeby coś mojego bez wiedzy i zgody wykorzystywać. I tyle.

http://www.railfaneurope.net/pix/pl/die ... _10_02.jpg - tu jest jedno ze zdjęć ukradzionych, na tej galerii są wszystkie wykorzystane do kradzieży.

http://www.rrpicturearchives.net/locThu ... 22&Page=11 - tu np. jest ono również, ale nie z tej strony zostało ukradzione....

Robson

Post autor: Robson »

Ja zawsze podpisuje zdjęcia. Fakt że można to zamalować ale takiemu złodziejowi sie nigdy niechce.

Kolins

Post autor: Kolins »

A mnie z kolei się nie chce podpisywać. Za to być może zachce mi się niezłą kasę wygrać na loterii... :D

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Panowie o co ta dyskusja ? :chytry:
No tak, po co gadać o tym, że Kolinsowi jakiś pajac zarąbał foty. Nic ciekawego.

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

http://pkm.blog.onet.pl/1,3,0,album.html <<< To jest ten blog o którym pisał #Filip_2691 ... Znajdują się tu również moje zdjęcia, zgode "tramy_89" odemnie uzyskał ponieważ się zapytał a moje zdjęcia są zawsze podpisane ...

Ja również nie toleruje takiego zachowania tego osobnika - prawa autorskie rzecz "święta".

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Kradzież zdjęć.

Post autor: Piotrek_2274 »

Przez przypadek przeglądałem galerię KM-forum i wpadłęm na moje zdjęcie, które zamieściłem na TWB galeria/details.php?image_id=3940 , a użytkownik Arek tasior wsadził je tutaj pod swoim nickiem. Czy mógłbym prosić administratorów aby zrobili coś z tym?

Podi

Post autor: Podi »

galeria/details.php?image_id=3831&mode=search
Autor tej fotki tez pewno nie pozwolił na publikacje.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Problem w tym, że kol. Arek Tasior sam osobiście robi zdjęcia, które rzadko kiedy są akceptowane przez administratorów, dlatego też zaczął zapożyczać twórczość od inych autorów. Nie wiem, ale wydaje mi się, że zdjecia autorstwa xlolooxa z TWB również wykorzystał bez jego wiedzy. Co ciekawsze, Arek robi to w specyficzny sposób. Nieraz, by zatrzeć wrażenie, ze to nie jego zdjęcie nie opisuje go dokładnie, bądź wrzuca w opis zdjęcia pierdoły, które ja wyszukuję w wikipedii, czy gdzie indziej w 15 minut. Z mojej strony, jako forumowicza i galeriowicza wnoszę o usunięcie albo zdjęć nie zrobionych przez Arka Tasiora, bądź też o całkowite usunięcie konta :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”