Kradzież zdjęć.

Dział dotyczący Fotogalerii Transportnews, fotografii i aspektów związanych z fotografowaniem pojazdów komunikacji miejskiej.
Podi

Post autor: Podi »

Podejrzane jest to, iż szeroko różne pod względem ostrosci wykonania a także kolorów zdjęcia są od jednego autora...

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Adrian wiem, że wiesz lepiej ale spokojnie.
Oczywiście już zająłem się tą sprawą - oczekuje wyjaśnień od A. Tasiora.
O ile moja pamięć mnie nie myli to xloloox = K. Łączak, a pod jego zdjęciami A.Tasior wyraźnie piszę, że zgoda jest - tak wiec w tym wypadku chyba wszystko jest OK.
Pod fotkami innych autorów również piszę, że zgoda jest. Ale nic - poczekajmy na stosowne wyjaśnienia.
Piotrek: Twoje zdjęcie oczywiście zostało już usunięte.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Na takie sytuacje staramy sie reagować jak najszybciej. Vide :strzałka: ostatnia sprawa ze zdjęciami kol. Kolinsa. Osobiście podoba mi się postawa zarówno Kolinsa jak i Piotrka. Widzę - zgłaszam. Tak właśnie powinno być - reszta należy do nas...
Podi pisze:Podejrzane jest to, iż szeroko różne pod względem ostrosci wykonania a także kolorów zdjęcia są od jednego autora...
Tak jak u kol. Adriana :?: :devil:

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Dzięki za szybką reakcję :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

u2w pisze:Tak jak u kol. Adriana
Przepraszam bardzo, ale co ja mam z tą całą sprawie wspólnego? nie mi skradziono zdjęcia, więc proszę znów nie rozpoczynać tematu pt. "Jakość zdjęć Adriana". Po prostu raz zdjęcia mi wychodza dobrze, a raz nie. I proponuję zając się sprawą naprawdę ważną, a nie rozmową o jakości moich zdjęć.

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2006-11-05, 20:09 ]
Np. zajęciem się użytkownikami, którzy próbują pouczać Administrację?
Nie, sprawą kradzieży zdjęć danego użytkownika. I proszę mnie nie mieszać w coś, co mnie nie dotyczy. A administracji nie pouczam, tylko próbuję wypersfadować rozpoczynanie tematu o jakości moich zdjęć, gdyż to nie dotyczy tematu "Kradzież zdjęć". I nie jest to pouczanie, ale zwrócenie uwagi. I proponuję zakończyć ten temat, a jeśli moja wypowiedź ma jakieś zastrzeżenia dla administracji i regulaminu zawsze są warny.
Ostatnio zmieniony 2006-11-05, 21:22 przez Adrian_, łącznie zmieniany 3 razy.

Podi

Post autor: Podi »

Tak jak u kol. Adriana :?: :devil:
Nie mam zamiaru sie bawić teraz w ocenianie zdjęc każdego użytkownika. Zdjęcia Adriana są jednakowe pod kilkoma względami i <b>niewiem</b> po co tu go zbędnie mieszamy...

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

A apropo: jeśli chce się dodać do galerii nie swoje zdjęcie to oczywiście trzeba mieć zgodę autora. A gdzie trzeba napisać że taka zgoda jest? W opisie zdjęcia, czy gdzie?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

ikarus9587 pisze:W opisie zdjęcia, czy gdzie?
Najlepiej napisać odpowiednie info w polu: Komentarz :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja jednak, mimo wszystko, sugeruję aby do galerii przesyłać - tylko i wyłącznie - zdjęcia zrobione przez siebie osobiście. :mruga:

Rozumiem oczywiście wyjątki, ale każdy będzie rozstrzygany indywidualnie. Nawet "zgoda autora" zdjęcia nie oznacza, że "sprawa jest załatwiona".

Chodzi o to by nie było potem takich sytuacji jak ta, którą tutaj opisali koledzy Kollins oraz Piotrek_2274. ;)

Arek Tasior

Post autor: Arek Tasior »

Już wyjaśniam, otóż tak mam oficjakną zgodę na publikację fotografi Krzysztofa oraz Nomita na publikację fotografi na KM FORUM, Panie Piotrze serdecznie Przepraszam za przypadkowe umieszczenie Pana fotografi na galeri, proszę o wybaczenie.PODI -Niestety ale zgoda jest, także nie widzę problemu,
ADRIAN- nie wrzucam pierdół, a jedynie poprawne opisy pojkazdowi uważąm że jest to dobrym rozwiążaniem, w ten sposób inaczej sie patrzyna fotografie jak jest szerszy i poprawny opis prawda.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Arek Tasior pisze:ADRIAN- nie wrzucam pierdół, a jedynie poprawne opisy pojkazdowi uważąm że jest to dobrym rozwiążaniem, w ten sposób inaczej sie patrzyna fotografie jak jest szerszy i poprawny opis prawda.
Może i tak, ale co z tego, skoro nieraz w opisach zdjęć nie umieszczasz miejsca zrobienia, do kogo należy dany autobus itd. a to jest niekiedy dużo ważniejsze od parametrów technicznych danego autobusu.

Arek Tasior

Post autor: Arek Tasior »

Poprawię niedługo wszystkie opisy, dziękuję Adrian za radę

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Arek - tak na wszelki wypadek - dobrze by było Gdybyś jednak w Albumie KM-F Umieszczał zdjęcia wyłącznie własne. "Własne", tzn. przez siebie (Ciebie) zrobione. :/

Nie bardzo rozumiem sensu instalowania w albumie zdjęć zrobionych przez kogoś innego, kto umieścił je u siebie na swojej stronie albo w albumie innego forum. :]

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Nie bardzo rozumiem sensu instalowania w albumie zdjęć zrobionych przez kogoś innego, kto umieścił je u siebie na swojej stronie albo w albumie innego forum.
J-31 zapewniam cię, ze ma to sens. Niektóre zdjęcia mogą przedstawiać np. coś historycznego, coś, czego już nie ma. Poza tym nie zapominaj też, że niektórzy użytkownicy albo nie znają galerii km-forum, albo też nie mają czasu dodawac tutaj zdjęć. Inni też np. nie za bardzo interesują się fotografią, ale na prośbę kogoś zrobią parę zdjęć i poproszą o dodanie. Tak więc opcja dodawania czyichś zdjęć jest wg. mnie przydatna. Oprócz tego nie każdy ma swoje forum, tudzież stronę, by tam zamieszczać zdjęcia, weźmy to też pod uwagę :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:
J-31 pisze:Nie bardzo rozumiem sensu instalowania w albumie zdjęć zrobionych przez kogoś innego, kto umieścił je u siebie na swojej stronie albo w albumie innego forum.
J-31 zapewniam cię, ze ma to sens. Niektóre zdjęcia mogą przedstawiać np. coś historycznego, coś, czego już nie ma. Poza tym nie zapominaj też, że niektórzy użytkownicy albo nie znają galerii km-forum, albo też nie mają czasu dodawac tutaj zdjęć. Inni też np. nie za bardzo interesują się fotografią, ale na prośbę kogoś zrobią parę zdjęć i poproszą o dodanie. Tak więc opcja dodawania czyichś zdjęć jest wg. mnie przydatna. Oprócz tego nie każdy ma swoje forum, tudzież stronę, by tam zamieszczać zdjęcia, weźmy to też pod uwagę :).
Adrian - ja wszystko rozumiem, ale czy... Wczytałeś się w sens zdania którego sam Zacytowałeś ? :mruga:

Zatem jeszcze raz napiszę to zdanie i podkreślę najważniejsze słowa
J-31 pisze:Nie bardzo rozumiem sensu instalowania w albumie zdjęć zrobionych przez kogoś innego, kto umieścił je u siebie na swojej stronie albo w albumie innego forum.
Oczywiście, że jeżeli ktoś z naszej rodziny bądź przyjaciół, kto nie jest miłośnikiem, ale dla nas - specjalnie na nasze życzenie -zrobił zdjęcie. To jest inna sytuacja o niej nie wspomniałem. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fotogaleria”