CL94UB E-95

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Mercury

Post autor: Mercury »

Pustej, pustej, bo wodą nie zapełnie :P

Jutro się pojawi :D

Naprawde niezle bierze ta wóde....znaczy buteleczka :P

[ Dodano: 2006-11-03, 11:26 ]
Kolejna dawka elektryzujących newsow!

Juz w ten poniedzialek - 6.11 - nasz "etanol" wyjedzie na ulice, regularnie woząc pasazerow!
MZK Słupsk otrzymalo zgode od Ministerstwa i już mogą eksploatowac Scanie CL94UB OmniLink #1249! Będzie ona jezdzic co drugi dzien.

Oddanie stacji paliw MZK do użytku z terminu 22 listopada ma sie podobno przesunąc o tydzien lub dwa. Przez ten czas autobus bedzie tankowany w Scanii.
źródło: www.slupsk.eco.pl

Scanie zobaczymy prawdopodobnie na liniach: 15, 16, 19 lub ewentualnie 2,5,8,9.

Zapraszam wszystkich miłośników z całej Polski na tą jedyną w swoim rodzaju przejażdżke autobusem na etanol !

Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-11-06, 13:01 ]
Wszyscy maja to gdzies, ale co mi tam,....

Dzis #1249 jezdzi na linii 16 (dawna B). Ostatni kurs robi na "12" - do pobliskiej wioski Kuleszewo.

Opinie pasazerow sa pozytywne, zobaczymy jak bedzie na wsi. Z tylu tylko nie slychac gadaczki - poza tym miodzio. Zapraszam do Słupska. Najswiezsze newsy na slupsk.eco.pl !

Sowa

Post autor: Sowa »

Jutro do MZK najprawdopodobniej trafią kolejne dwa etanole.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mercury pisze:Zapraszam wszystkich miłośników z całej Polski na tą jedyną w swoim rodzaju przejażdżke autobusem na etanol !
Przy okazji - trochę może przy późno, ale lepiej późno niż wcale - oczywiście dziękujemy za zaproszenie, ale - przynajmniej ja - pozwolę sobie poczekać aż będzie dzień dłuższy i cieplejszy. Czyli bliżej wakacji. Może. :)

Mercury

Post autor: Mercury »

To ja zapraszam na poczatku roku 2007 - wtedy i Irisbusa zaliczysz :P

2 kolejne etanole dotarly do MZK, 2 kolejne podobno juz stoja zrobione w Scanii. Na ulicach stale sa testowane.

a #1249 jezdzi na 16....

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Mercury pisze:2 kolejne etanole dotarly do MZK,
To świetna wiadomość :). Niedługo pewnie będziecie mieli już komplet tych Scanii :). A tak z czystej ciekawości: jakie są opinie pasażerów na temat tego autobusu? w końcu są to pierwsze autobusy napędzane dość nietypowym paliwem i ogólnie są dosyć nietypowe :).

Mercury

Post autor: Mercury »

1249 nadal jeździ, bezawaryjnie, za to 4 kolejne Scanie OmniLink stoją na placu Scanii. Słyszałem plotkę, że jedna z nich ma pojechać do Chin jako produkt instruktażowy... czyli na pokaz. Jedno jest pewne - wszystkie bez numerów, tablic rejestracyjnych stoją i czekają...

A swoją droga mówiono, że 22.11.06 MZK otworzy stacje paliw z etanolem i CNG. Ciekawe, czy już otworzyli, bo ja nic nie wiem...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mercury pisze:1249 nadal jeździ, bezawaryjnie, za to 4 kolejne Scanie OmniLink stoją na placu Scanii. Słyszałem plotkę, że jedna z nich ma pojechać do Chin jako produkt instruktażowy... czyli na pokaz
Zaraz, zaraz. Czy ja dobrze zrozumiałem - słupska Scania ma pojechać do Chin ? :shocked:

Mercury

Post autor: Mercury »

Z tego co wiem, to już pojechała....

Swego czasu 4 sztuki z zielonymi przodami stały na placu obok Scanii. Potem jeden koleś na forum slupsk.eco.pl napisał o wyjeździe do Chin. Dane są raczej prawdziwe, bo autor posta pisze bardzo sensownie, a poza tym jeden OmniLink gdzieś znikł - wszystkie zostały znów przeniesione na plac do siedziby Scanii.

Jeden etanol miał pojechać do Chin jako produkt instruktażowy oraz prezentacja tego typu modelu z nowym rodzajem paliwa. W MZK miał sie pojawić później niż pozostałe.


A #1249 jeździ bezawaryjnie - naprawde poziom wykonania bardzo dobry - dla porównania w jednym OmniCity (#1024 chyba) były problemy z przednią osią i kołem - ktoś pisał, że koło odpadło...


Zapraszam do Słupska na zimę i przełom roku 2006/2007 - nowe Citelisy podobno już prawie gotowe...


EDIT: w tym miesiącu ma zostać oddana stacja paliw MZK....na pewno pójdę na oficjalne otwarcie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki Mercury za zaproszenie. Rzeczywiście zapowiada się ciekawie. Najważniejsze jednak, że nowe autobusy są bez awaryjne. :)

Mercury

Post autor: Mercury »

I co najważniejsze #1249 pojawia się na różnych liniach -> 16, 15 głównie, ale też 5 i 9 ostatnio...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”