CN2x0UB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Irisbus - po postu zanim MPK kupiłoby Scanię CN2x0UB, to najpierw ZDiK musiałby totalnie wyremontować wszystkie drogi w Wałbrzychu. Ten autobus niestety jest zbyt delikatny na nasze warunki drogowe ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

ZDiK swoje drogi już wyremontował, te najgorsze należą do innych zarządców (GDDKiA, DSDiK) a te nie będą remontowane, aż Wałbrzych nie odzyska grodzkości i/lub nie będzie obwodnicy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak człowiek czasami wychodzi z domu, to napotyka różnie ciekawostki taborowe. Ja tak miałem dzisiaj :mruga:

Czy Pamiętacie nowinkę PKS-u Grodzisk Mazowiecki - czyli Scanię CN2x0 UB, A609 ? Otóż trafiłem na nią... złapałem ją przypadkowo na przystanku pod swoim domem. PKS wysyła ten autobus na warszawskie ulice. I dzisiaj obsługiwał sobie w najlepsze linię 166 ;)

Parę słów o pojeździe. W zasadzie nic nowego jeśli chodzi o przedział pasażerski. Autobus nie różni się w środku od pozostałych swoich "braci" znanych w Warszawie ;)

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=24397

Jedyny szczegół, to trochę inne drzwi do kabiny kierowcy. I inaczej "orurowane" pierwsze drzwi. Po za tym nie wiem, po co, ale PKS nakleił sobie na pierwszych drzwiach z jednej strony niebieską strzałkę, a z drugiej (od środka) informację "Drzwi przeznaczone do wsiadania"

:strzałka: http://img5.imageshack.us/img5/3264/pksa6092.jpg

Możliwe, że ten pojazd obsługuje linię "X" do Marek ;)

Z trzech zewnętrznych wyświetlaczy działał tylko jeden - przedni. Boczny i tylny były wyłączone, z tyłu w zamian za wyświetlacz ludzie z PKS-u nakleili karteczkę z numerem linii
:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=24398

Autobus nadal trzeszczał. Scania najwyraźniej nie potrafi poprawić tej wady ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Ta kabina jest chyba lepsza, niż ta rurkowo-szklana, znana mi z koszalińskich Scanii, co? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mrozard pisze:Ta kabina jest chyba lepsza, niż ta rurkowo-szklana, znana mi z koszalińskich Scanii, co? :)
Tak, zgadza się, jest znacznie lepsza. Co ciekawe - nie wiem jak jest w tym egzemplarzu, ale nasze Scanie z rocznika 2008 mają możliwość chowania szyby w skrzydle drzwi. Kierowcy z tego korzystają. Mam wrażenie, że tutaj też tak jest :cool:

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

J-31 pisze:Po za tym nie wiem, po co, ale PKS nakleił sobie na pierwszych drzwiach z jednej strony niebieską strzałkę, a z drugiej (od środka) informację "Drzwi przeznaczone do wsiadania"
Ta naklejka to pozostałość po testach w innym mieście.
J-31 pisze:Możliwe, że ten pojazd obsługuje linię "X" do Marek ;)
Na linii X do Ząbek jeszcze nie jeździł. Przez dwa dni kursował za to na linii "Ząbki-1", w środku cztery miejsca zajmował sprzęt pomiarowy i technik z laptopem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki Alojz za info :)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Ten wóz ma szybę chowaną i wysuwaną z drzwi kabiny, u nas jak był na testach kierowcy się tym bawili.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

alojz pisze:
J-31 pisze:Po za tym nie wiem, po co, ale PKS nakleił sobie na pierwszych drzwiach z jednej strony niebieską strzałkę, a z drugiej (od środka) informację "Drzwi przeznaczone do wsiadania"
Ta naklejka to pozostałość po testach w innym mieście.
Dokładnie po Katowicach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”