Okna przesuwane czy uchylane?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

J-31 pisze:Jak ktoś ma kasę i potrafi zamówić sobie autobusy, a nie to co u nas, "nie", bo "nie można".... :nuts:
Nie sądze, zeby to była jakaś wielka różnica w kasie - raczej w grę wchodzi to drugie: "nie" bo "nie". Kiedyś słyszałem o jakichś przepisach odnośnie bezpieczeństwa (to o łapkach za oknem :mruga: ), przekopałem net i literaturę ale nic nie znalazłem na ten temat. A pojazdy z dużymi suwankami mimo to się produkuje i sprzedaje.

Damhan

Post autor: Damhan »

Hmm.. Ponoć MAN nie zgodził się na montowanie takich okien w swoich autobusach.

voy

Post autor: voy »

Ale powyższy przykład temu zaprzecza. Czyżby przypadek?

Damhan

Post autor: Damhan »

Właśnie nie wiem co o tym myśleć. Przypomnę:

marcin 1099 w temacie o Lionsach napisał:
@Damhan: Odsuwane okna? MAN nie zamontuje nawet na prośbe zamawiającego.

Ponieważ zagraża to bezpieczeństwu pasażera, spójrzcie na TWB jak to jest w Krakowskich Solarisach, nie trudno wysadzić głowe przez takie okno, a może to się skończyć nie najlepiej :frown:

Milenium

Post autor: Milenium »

voy pisze:Ale powyższy przykład temu zaprzecza. Czyżby przypadek?
Może jakiś eksperyment.Typu "a co będzie kiedy zamontujmy takie okna :)?"
Ale okna takie są i post marcina może być mylący :). Jednakże zdania są podzielone :D.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Damhan pisze:Właśnie nie wiem co o tym myśleć. Przypomnę:

marcin 1099 w temacie o Lionsach napisał:
@Damhan: Odsuwane okna? MAN nie zamontuje nawet na prośbe zamawiającego.

Ponieważ zagraża to bezpieczeństwu pasażera, spójrzcie na TWB jak to jest w Krakowskich Solarisach, nie trudno wysadzić głowe przez takie okno, a może to się skończyć nie najlepiej :frown:
Jeśli to prawda, to MAN właśnie "strzela do własnej bramki", dlatego, że konkurencja przecież produkuje autobusy z odsuwanymi oknami - chociażby Solaris, czy Jelcz. A to oznacza, że wystarczy w czasie organizowania przetargu dodać warunek aby okna były odsuwane, no i... MAN jest już w odstawce.... :mruga:

Jessi

Post autor: Jessi »

Ja wolę okna przesuwane. Jak się np jedzie takim autobusem z uchylanymi oknami w upalny dzień w doatku stoi się w korku przez pół godziny, to wtedy człowiekowi blisko do Wariatkowa. Ale też wole przesuwane takie jak np we Wrocławskich V7700A, 7000 (zajmują one ok. 1/4 całego okna), są owiele lepsze dla zdrowia niż te w Ikarusach 280.xx (chyba każdy wie jakie mają rozmiary :)), ponieważ przy dużych prędkościach nie wieje tak człowiekowi w głowe, przez co jest mniejsze prawdopodobięństo przeziębienia.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ja najbardziej lubię małe przesuwne, takie jak w gniotach.
A co do tego MANa, zauważcie, że tenże autobus jeździ w Izraelu, gdzie codziennie zabija się tyle osób ile w tym czasie idzie w Polsce do Biedronki, a żeby móc wyjść na ulicę trzeba zjeść 0,5 kg psychotropów, więc parę urwanych głów wychylającym je przez okno w autobusie nie robi wielkiej różnicy.
BTW wiecie, że jeśli ktoś coś wyrzuci przez okno w autobusie, to jest to defenestracja? To byłaby nawet niezła nazwa kapeli „Autobusowa Defenestracja” albo nazwa handlowa nowego Jelcza: Jelcz M126I Defenestracja. O wiele lepsze niż jakieś tam Vecto.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:(...)
BTW wiecie, że jeśli ktoś coś wyrzuci przez okno w autobusie, to jest to defenestracja? To byłaby nawet niezła nazwa kapeli „Autobusowa Defenestracja” albo nazwa handlowa nowego Jelcza: Jelcz M126I Defenestracja. O wiele lepsze niż jakieś tam Vecto.
Sądzę, że popyt na takiego Jelcza byłby znikomy... ze względu na problemy z wymową słowa .... :o: deeeefeee... co ? defene... feno... :wall: .... ech... Defenestracja :diabeł:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

No, jak ktoś ma problem niech mówi M126.
Ale sam przyznaj, że to jest niczym magnes: nie kupiłbyś autobusu który się tak nazywa? Defenestracja, to lepsze nawet niż Lion’s City!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:(...)
Ale sam przyznaj, że to jest niczym magnes: nie kupiłbyś autobusu który się tak nazywa? Defenestracja, to lepsze nawet niż Lion’s City!
:lol: O tak. Na pewno byłby to magnes... :retard:

Tylko trzeba byłoby uważać, żeby się przypadkiem nie przyssać do autobusu... :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

I żeby nie doszło do defenestracji wstecznej, jak ktoś się przyssie do okna.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A tak wracając do tematu. To ciekawy jestem, czy płockie Conecto będą miały okna przesuwne, czy uchylne. Wg. mnie to raczej przesuwne... :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Przynajmniej będzie można dokonać samobójczej autodefenestracji z żalu po zakupieniu takiego g... do KM-u…

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Przynajmniej będzie można dokonać samobójczej autodefenestracji z żalu po zakupieniu takiego g... do KM-u…
Plocmaster wspólnie z Inspektorem zapraszamy Cię do małej dyskusji nt. Conecto ;)

:strzałka: viewtopic.php?p=40809#40809

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Wracając do tematu :) Ja wolę okna przesuwane. bo w pojeździe jest lepszy przewiew. Na przykładad w Karlikach okna uchylane to głupota bo jak jest tłok to człowiek może się udusić...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przyznam szczerze, że o ile nie cierpię okien uchylnych, to np. w Poznańskich Siemensach Combino - spodobały mi się. One są tam uchylne, ale część uchylna jest dosyć spora, dzięki temu jest może trochę lepsza wentylacja. Jechałem naprawdę przepełnionym tramwajem, a mimo to czułem się jednak komfortowo... :)

:chytry: Co prawda było to w marcu, nie wiem jak jest w lato... ;)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

W szczecinie jedyne autobusy z przesuwanymi oknami to dwie sztuki SU12.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

NEO pisze:W szczecinie jedyne autobusy z przesuwanymi oknami to dwie sztuki SU12.
Jedyne? a Ikarusy i Jelcze mają uchylne? :-P

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Piotrek_2274 pisze:
NEO pisze:W szczecinie jedyne autobusy z przesuwanymi oknami to dwie sztuki SU12.
Jedyne? a Ikarusy i Jelcze mają uchylne? :-P
Miałem tam napsiać,ze to są najnowsze a tak wszystkich to L-11,M-11,120M,120MM/1i ikarusy 280.26 i 2 SU 12.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”