Okna przesuwane czy uchylane?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Hannibal

Okna przesuwane czy uchylane?

Post autor: Hannibal »

Jakie okna wolicie w pojazdach KM? Ja osobiście jestem zwolennikiem okien przesuwanych - dzięki nim w autobusie jest lepszy przewiew, a także przemawia powierzchnia jaką można odsunąć, a w uchylanym ta powierzchnia jest zdecydowanie za mała, przez co otwieranie okien nie zdaje egzaminu. Dużym plusem okien uchylanych jest to , że są o wiele łatwiejsze w otwieraniu niż przesuwane w starych autobusach - okna w PR110/IK2x0 lubią sie zacinać ;)

Zapraszam do dyskusji

Podi

Post autor: Podi »

Przesuwane,bo wiecej powietrza wlatuje :)

56247

Post autor: 56247 »

:strzałka: Uchylane


Między innymi dlatego,że żadne matołki nie mogą wystawiać baniaków za okno,lub wyrzucać dużych przedmiotów.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ja również wolę suwanki (oczywiście takie jak w starszych Jelczach - uszczelkowe czy Ikarusach), chociaż mam skłonności do "przewiewów" :( . Fakt, faktem, że w pojazdach z oknami uchylnymi jest dość duszno.
BTW ktoś może przytoczyć przepis który rzekomo mówi o bezpieczeństwie użytkowania okien (mam na myśli wystawianie rąk, głów tudzież innych części ciała ;) ).

voy

Post autor: voy »

Oczywiście okna przesuwne. Najlepsze są chyba takie jak w Jelczu, bo powierzchnia otwierania jest stosunkowo mała, ale wystarczająca do ochłodzenia pojazdu, jest chłód a nie ma wichury :)

Marecki

Post autor: Marecki »

Dobra wichura nie jest zła :)
Zdecydowanie okna odsuwane.
wyrzucać dużych przedmiotów.
-> A kto to praktykuje? Nawet w nocnych czegoś takiego niewidziałem :shocked:

Damhan

Post autor: Damhan »

Lepsze okna odsuwane. :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Zdecydowanie okna przesuwane, o ich zaletach chyba mówić nie muszę :)

Kuba

Post autor: Kuba »

Przesuwane, przynajmniej mozna sobie wicherek zrobic w autobusie :retard:

DAB

Post autor: DAB »

Oczywiście, że przesuwane. Ale do przesady, nie takie jak w Ikarusach

Marecki

Post autor: Marecki »

Ja nie mam nic przeciwko oknom uchylnym, ale w polsce się nie sprawdzają, i sprawdzać nie będą - nawet gdyby była klima, to i tak nikt by jej nie naprawiał i nie konserwował, i po roku np. taka Solarka znowu była by solarium...

56247

Post autor: 56247 »

Marecki pisze:Dobra wichura nie jest zła :)
Zdecydowanie okna odsuwane.
wyrzucać dużych przedmiotów.
-> A kto to praktykuje? Nawet w nocnych czegoś takiego niewidziałem :shocked:
To jeszcze mało widziałeś... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mając świadomośc różnych, ekstremalnych zdarzeń z huliganami w tle, jestem mimo to zdecydowanie ZA oknami przesywnymi.

W naszych warunkach pogodowych zapewniają one jednak najlepszą wentylację. Zupełnie niezłym pomysłem są małe okna przesuwne w Jelczach (Vectuś, Tantuś, Gniotuś :lol: ). Aczkolwiek, nie są też złe duże odsuwane okna w Ikarusach, starszych Jelczach, czy w Solarisach (np. SU10 Mobillisa)... :)

Michał

Post autor: Michał »

IMHO jeśli chodzi o autobusy miejskie to tylko okna przesuwane a lokalne i turystyczne mogą mieć uchylane.

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

Jak dla mnie to by mogły być przesuwane, ale niektórzy to przeginają i nawet jak nie jest za ciepło to są w stanie tak pootwierać okna, że przeciąg jak cholera, nie mają umiaru :diabeł:

Ale nie ma to jak Ikarus i dźwięk obijąjących się szyb w za dużych ramkach, dodając do tego RABę D2156 - nie ma lepszej muzyczki dla mych uszu :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mody_82 pisze:Jak dla mnie to by mogły być przesuwane, ale niektórzy to przeginają i nawet jak nie jest za ciepło to są w stanie tak pootwierać okna, że przeciąg jak cholera, nie mają umiaru :diabeł:
Co zrobić, tak już jest. Albo ludzie szeroko podsuwają okna i jest straszny przeciąg, albo jak pada deszcz to leci na głowę, a nikomu nie chce się zamknąć. Każdy czeka, aż ktoś inny to zrobi... :nuts:

A z kolei w pojazdach z uchylnymi oknami, nawet otwarcie wszystkich okien nic nie daje i tak jest duszno... :mruga:
Mody_82 pisze: Ale nie ma to jak Ikarus i dźwięk obijąjących się szyb w za dużych ramkach, dodając do tego RABę D2156 - nie ma lepszej muzyczki dla mych uszu :D
Przyznam szczerze, że ja to już przywykłem do tego odgłosu, i nie zwracam na to uwagi... :)


Milenium

Post autor: Milenium »

Uchylane,jednak brakuje mi przesuwanych jakie były w Ikarusach :D.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To jest wspaniały przykład tego jak się chce to można :) . Jak ktoś ma kasę i potrafi zamówić sobie autobusy, a nie to co u nas, "nie", bo "nie można".... :nuts:

Peter

Post autor: Peter »

Zgadzam się z Tobą. Powinno się kupować pojazdy na potrzeby przewoźnika i tak wygodne jak to tylko możliwe dla pasażerów. Wcale takie pojazdy nie muszą być najdroższe, tylko trzeba mieć odpowiednią wiedzę, żeby wybrać dobry model.
KZK GOP to nawet nie wie iloma dokładnie autobusami dysponuje, ja również nie znalazłem pełnego zestawienia. Sam to kiedyś liczyłem przeglądając różne strony internetowe, ale dałem sobie spokój ze względu na ciągłe kasacje, podmiany i nowości taborowe.
Natomiast w tramwajach mam wszystko dokładnie policzone i śledzę to na bieżąco. :diabeł:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”