Radiotelefony i oznaczanie ich istnienia w pojazdach KM

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Radiotelefony i oznaczanie ich istnienia w pojazdach KM

Post autor: rupak9 »

Mam pytanie, co oznacza ta nalejka Obrazek :?: Ostatnio coraz częściej widuje ją na autobusach i trolejbusch.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Pojazd jest wyposażony w radiotelefon (radiolę).

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Aha, wielkie dzięki :). Bo nie wiedziałem co ona oznacza :).

voy

Post autor: voy »

Jest jakiś cel jej umieszczania?

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No ja myśle, że tak można odróżnić pojazdy z radiotelefonem, od tych które go nie mają.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tak sa oznaczone wrocławskie autobusy posiadające radiolę (wszystkie ją posiadają) :strzałka: http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/images/ph ... /56175.jpg (prawy dolny róg szyby).

DAB

Post autor: DAB »

A u nas nie ma radioli ( CB radia czy jak to tam ) Są zwykłe telefony komórkowe ...

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Chodziło o tą naklejkę słuchawki w kółku jakby ktoś nie zrozumiał Inspektora, lub miał problemy typu : gdzie jest prawo a gdzie lewo...
Sam nie wiedziałem że jest takie oznaczenie, więc serdecznie dziękuję...

ppln

Post autor: ppln »

W Łodzi wszystkie autobusy (łącznie z najstarszymi M11) i tramwaje mają radiotelefon, ale żaden nie ma naklejki oznajmiającej to.
Ostatnio zmieniony 2005-12-25, 18:38 przez ppln, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

W Tczewie wszystkie, autobusy maja radiotelefony, i nie mają oznaczeń.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

DAB pisze:A u nas nie ma radioli ( CB radia czy jak to tam ). Są zwykłe telefony komórkowe...
Jeżeli mówisz o PKM Gliwice to nie, ale jeśli chodzi o innych przewoźników w GOPie to jesteś w błędzie. W takowe "cacka" wyposażone są przecież pojazdy z PKM Bytom. W tramwajach(śląskich) również istnieją tego typu "papugi".

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

DAB pisze:A u nas nie ma radioli ( CB radia czy jak to tam )
Radiotelefon i CB to dwie różne rzeczy (inne pasma).

Jessi

Post autor: Jessi »

Inspektor pisze:Tak sa oznaczone wrocławskie autobusy posiadające radiolę (wszystkie ją posiadają) :strzałka: http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/images/ph ... /56175.jpg (prawy dolny róg szyby).
Wrocław do tego ma ten sprzęt marki Motorola. Wrocławskie autobusy mają też to oznaczenie zawsze z tyłu. Tylko nie wiem gdzie mają je Volvo 7x00x. Ktoś mógłby mi napisać?

Kozik

Post autor: Kozik »

W Gorzowie w tym roku domontowywano radiotelefony do wszystkich pojazdów, które jeszcze ich nie posiadały. I tak jak pierwotnie montowano Motorolki, tak tutaj padło na jakieś wynalazki firmy ICOM. Są one mniej wygodne w użyciu a nawet prezentują niższą jakość pod względem jakości przekazywanego dźwięku jak i utrzymywania zasięgu..

Damhan

Post autor: Damhan »

U nas wszystkie pojazdy są wyposażone w radiotelefony Tetra, które posiadają wszystkie pojazdy. Na tramwajach oznacza to cyfra 0 (pisana czcionką jak od numerów bocznych), ale teraz już zdejmują te "zera".

56247

Post autor: 56247 »

Ilekroć bywałem w Gdańsku,zawsze nurtowały mnie i zastanawiały te "zera",na przedniej szybie tramwaju.Dzięki za wyjaśnenie.Głowiłem się nad tym,ładnych parę lat...

lukluk

Post autor: lukluk »

u nas w Krakowie urządzenia alcatela http://transportszynowy.200.pl/alcateld.jpg (zdjęcie nie moje) nie wiem czy we wszystkich pojazdach są :o:

Kolins

Post autor: Kolins »

Dominik pisze:W Tczewie wszystkie autobusy maja radiotelefony i nie mają oznaczeń.
W Wejherowie identycznie. Oznaczeń brak, radiotelefon jest.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Jakby ktoś się pytał, to zmieniłem nazwę tematu bardziej adekwatną. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo tematu u2w. Jaki jest sens znakowania pojazdów "mają" radiolę. Czy ma to jakieś znaczenie dla np. Nadzoru Ruchu, czy też innych służb ? :shocked:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”