Czystość autobusów w okresie nadmiernych mrozów!

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
B.A. Baracus

Czystość autobusów w okresie nadmiernych mrozów!

Post autor: B.A. Baracus »

Witam!

Temat ten powstał, aby ukazać co się dzieje z pojazdami KM, które nie moga zostać umyte z powodu niskich temperatur. Od kilku dni temperatura powietrza wynosi od -5 do -22 stopni. Jak wszystkim wiadomo wozy można myć dopiero wtedy gdy tempratura jest większa niż 0 stopni, w innym przypadku wszystko zamarza :| Jak sprawa wygląda w Waszych miastach :?: Jak lokalni przewoźnicy Sobie z tym radzą :?:

W Gdyni autobusy wyglądają tak :strzałka: Foto, jedyne co się myje (płynem do spryskiwaczy) to numery taborowe oraz wyświetlacze...

Czekam na relacje z pozostałych regionów Polski :)


B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Damhan pisze:W Gdańsku autobusy wyglądają tak:
A jak ZKM chce sobie z tym poradzić :?:

Damhan

Post autor: Damhan »

Pewnie tak samo jak w Gdyni. Myjnia na Hallera jest teraz częściowo zamknięta z powodu mrozów, wszystkie autobusy są brudne i tylko nieliczne są czyste. Gdy temperatury zelżeją to zacznie się mycie. :)

Podi

Post autor: Podi »

U nas autobusy jeżdzą całe osyfione,tylko numery boczne są "odczyszczone"... A tramwaje jak zawsze zadbane :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

B.A. Baracus pisze: jedyne co się myje (płynem do spryskiwaczy) to numery taborowe oraz wyświetlacze...
No to wiem już czemu tylko to jest teraz zadbane :lol:.

Może cały pojazd się będzie czyścić płynem do spryskiwaczy :lol: :?:

Dawcio

Post autor: Dawcio »

A u nas w Pile to jest tak sobie- miernie. Tyłki Solarisów są białe i nie widać numeru linii. Dziś byłem w zajezdni, aby porobić fotki, to akurat wyjeżdżał SU12 #377 na "czternastkę" i tyłek miał ośnieżony, więc w ogóle nie było widać linii. Poszedłem na dyspozytornię, aby uzyskać zgodę na wejście na teren zajezdni w celu obfocenia wozów, które tam stały. Od dyspozytora uzyskałem mniej więcej taką odpowiedź: "Chętnie bym Cię wpuścił, ale autobusy są brudne więc nie możesz zrobić zdjęć. Takie zdjęcia źle świadczyłyby o naszej firmie. Będziesz mógł przyjść popstrykać zdjęcia, jak autobusy będą czyste. Czyli jak miną mrozy i śniegi. Wybacz, ale nic niestwty nie możesz zrobić." No to poszedłem sobie do domku. Ale było tak simno, że nie chciałem już marznąć (-19*C) i udałem się do domku po 2,5 godzinnym pobycie w mieście i zajezdni (razem). Autobusy są brudne całe, więc raczej na razie ich nie umyją. Jak przyjdzie odwilż, będą mieli wówczas mnustwo roboty. ;)

Pozdrawiam.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Może cały pojazd się będzie czyścić płynem do spryskiwaczy :lol: :?:
To ile butelek/baniaków będzie musiało na to pójść?! A tak na marginesie, to jak często są myte autobusy?

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Może cały pojazd się będzie czyścić płynem do spryskiwaczy
Zapomnij ;) Koszt takiego mycia jest za wysoki :!:
Tomaszekkk pisze:A tak na marginesie, to jak często są myte autobusy?
Codziennie ;) Zależy to od warunków atmosferycznych, jeżeli jest ciepło bez opadów to autobusy się nie brudzą i nie ma potrzeby częstego mycia, a jeżeli jest mokro i brudno to oczywiste, że wozy myje się częściej :!:
Tomaszekkk pisze:To ile butelek/baniaków będzie musiało na to pójść?!
Ciężko to policzyć, nawet jeżeli obieg jest zamknięty, to zapełnienie tego płynem będzie bardzo ciężkie. A do tego ogromne koszta, lepiej pojeździć brudnymi busami ;)

voy

Post autor: voy »

Może mało wczoraj i dziś widziałem, jednakże każdy autobus w Rzeszowie był czysty. Problemem jednak są szyby - oprócz przedniej (rzecz jasna) szyby pozostałe są zlodowaciałe, ośnieżone i tylko dzięki otwartym drzwiom na przystanku widać, gdzie się chce wysiąść. Jechałem dziś 120M i nic poza promieniami słońca nie było widać.

Jessi

Post autor: Jessi »

We Wrocławiu też są brudne autobusy zimą. Myją tylko chyba szybe kierowcy, numery i rejestracje. W okolicach jakich kolwiek klap i drzwi jest brudno.

56247

Post autor: 56247 »

Jak wiadomo,podczas bardzo niskich temperatur,a tymbardziej sążnistych mrozów-myjki są zamknięte.Przed wjazdem na takową świeci się czerwone światło.Wtedy procedura jest uproszczona:kierowca gdy zjeżdża na zakład-wlewa paliwo,jedzie na halę OC i stawia wóz w "grządkę".Pomiedzy tankowaniem a OC-powinna być myjka,lecz ze zrozumiałych powodów takowa nie występuję.Przynajmniej do środy... :lol: ;)


Tak jest procedura w zakładach MZA.
Jak jest w innych pięknych polskich miastach?
Nie wiem.
Czekam na wasze opisy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo czystości - to może ja lekko zmienię temat (mam nadzieję, że mi to Wybaczycie) - nie ciekawie jest z czystością pojazdów w środku. Mam na myśli podłogę. Przyznam szczerze, że podczas grudniowych opadów śniegu znalazłem tylko jeden autobus, którego kierowca wziął szczotkę i na pętli zmiótł podłogę ze śniegu oraz błota ;)

Był to... kierowca MAN-a SD202 PPKS Piaseczno obsługującego darmową linię do Geanta na Ursynowie. :mruga:

Damhan

Post autor: Damhan »

Kilka manów dzisiaj było czystych (względnie :D ) reszta już gorzej. Chociaż jest coraz więcej czystych wozów. :)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

PKS Piaseczno ma piętrusa? fajnie :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

We Wrocławiu autobusy jeżdżą brudne zwłaszcza gdy jest mokro... Ale teraz podczas tych mrozów to są raczej mocno oszronione. Np. dziś pisząc kolejny raport zauważyłam, że nie są aż tak strasznie brudne...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

56247 pisze:Jak jest w innych pięknych polskich miastach?
W Gdyni dokładnie tak samo :) Na bazie trolejbusowej ta procedura obecnie jest jeszcze bardziej uproszczona ;) Pojazd od razu wjeżdża na hale (pomijając mycie) :D
Damhan pisze:Kilka manów dzisiaj było czystych (względnie ) reszta już gorzej. Chociaż jest coraz więcej czystych wozów.
Czyste są pewnie dlatego, że wieczorem się je myje, a później zostawia na noc na hali ;) Według mnie bardzo dobre rozwiązanie. Takim sposobem na jednej z Gdyńskich zajezdni można umyć 5 wozów dziennie :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek_2274 pisze:PKS Piaseczno ma piętrusa? fajnie :D
Jakiego piętrusa ? :rotfl:

[ Dodano: 2006-01-24, 10:58 ]
Natomiast podłoga warszawskich autobusów - np. Jelczy M121M jest makabrycznie brudna. Zalega tam gruba warstwa błota, śniegu, soli. Wszystkiego. Makabra. :( Jechałem wczoraj dwoma M121M. Dwa różne autobusy, a wyglądały w środku tak samo...

Damhan

Post autor: Damhan »

J-31 pisze:Jakiego piętrusa ? :rotfl:
Bo Man SD 202 to piętrus... :rotfl: :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Damhan pisze:Bo Man SD 202 to piętrus... :rotfl: :D
Ok. Pomyliłem się chodziło mi o SL202... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”