3 używane, przegubowe DAB-y w Gliwicach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
NEO_DAB

3 używane, przegubowe DAB-y w Gliwicach

Post autor: NEO_DAB »

Gliwicki PKM skusił się na używane autobusy. Na terenie zajezdni nasi reporterzy wypatrzyli trzy autobusy marki DAB pochodzące z Kopenhagi. O zakupie używanego przegubowego DAB-a było słychać już wcześniej, teraz plotki potwierdziły się. Z uzyskanych informacji wynika, że nie jest do końca pewne czy wszystkie trzy pojazdy pozostaną w PKMie. Jeśli tak, to przed wyjazdem na trasy zostaną przemalowane (a właściwie odświeżone, bo są już żółte). :mruga:

¬ródło: www.wpk.katowice.pl

http://www.wpk.katowice.pl/photo/gliwice-dab.jpg

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Trzeba przyznać, że Wasz PKM potrafi zaskoczyć ;). Zakupy fabrycznie nowych Solarisów, później Lionsów, a tu nagle DAB-y. Prawdę powiedziawszy to Kuba Zaporowski na początku lipca przekazął mi wiadomość o nowych-starych DAB-ach w Gliwicach, ale prawdę powiedziawszy wtedy mi nie wierzyłem. Teraz wierzę. Jeśli jednak PKM Gliwice będzie chciał zachować te DAB-y to niech je napierw porządnie odmaluje, a później zrobi im remont, bop wyglądają, jakby została cofnięte spod palnika kasacyjnego :/.
Ostatnio zmieniony 2006-08-03, 18:31 przez Adrian_, łącznie zmieniany 2 razy.

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Ja też już dawno wiedziałem, że mają przyjś przegubowe DAB-y lecz powiedział mi ktoś iż w ilości do 10 sztuk... :) A przemalowane na pewno będą. Remont? Zbędny gdyż jest to buda z aluminium i elementów plastiku więc wystarczy drobna kosmetyka ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Znowu powrót do używek. ja nie wiem co PKM widzi w tych miastach. Gliwice powinny stawiać na niskacze i to nowe a nie sprowadzać kolejne DABy. Mam nadzieję że to tylko taka chwilowa słabość tej firmy i już następne zakupy to będą fabrycznie nowe pojazdy.

ppln

Post autor: ppln »

O ile ogólnie jestem jak najbardziej za zakupem używek, o tyle w przypadku ponad 20-letnich wysokopodłogowców jestem przeciwny. Dlaczego przedsiębiorstwo, które pozwala sobie na jedne z najdroższych autobusów kupuje taki szrot. Jakby nie można było sprowadzić sobie 405GN-ki czy MAN-a NGxx2

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

marekJG pisze:Znowu powrót do używek. ja nie wiem co PKM widzi w tych miastach. Gliwice powinny stawiać na niskacze i to nowe a nie sprowadzać kolejne DABy. Mam nadzieję że to tylko taka chwilowa słabość tej firmy i już następne zakupy to będą fabrycznie nowe pojazdy.
A kasę dałeś żeby były fabryczne nówki? Jest już przetarg na dostarczenie chyba 6 przegubów do PKM-u (29.12.2006)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Właśnie. PKM Gliwice i tak ostatnimi czasy kupował wyłącznie autobusy fabrycznie nowe (Kapeny, MAN-y, Vecta i Solarisy były fabrycznie nowe), tak więc może PKM nie miał tyle pieniędzy, by ładować sie w kolejne nowe wozy? a tego typu autobusy to pewnego rodzaju odskocznia dla tego przedsiębiorstwa. Chociaż mnie osobiście takze dziwi taki zakup, gdyż równie dobrze mogli te DAB-y upchnąć do zagozdu, transgóru, albo też gdzie indziej. Ale miejmy nadzieję, że te DAB-y nie zaadaptują sie w PKM-ie (w co wątpię :/).

Milenium

Post autor: Milenium »

ppln pisze:O ile ogólnie jestem jak najbardziej za zakupem używek, o tyle w przypadku ponad 20-letnich wysokopodłogowców jestem przeciwny. Dlaczego przedsiębiorstwo, które pozwala sobie na jedne z najdroższych autobusów kupuje taki szrot. Jakby nie można było sprowadzić sobie 405GN-ki czy MAN-a NGxx2
Bo jakość DAB-a jest jedną z najlepszych wśród wysokopodłogowców. A PKM ma już swoje doświadczenie w takich typu jednostkach/marce/seri pojazdów.

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

marekJG pisze:Znowu powrót do używek. ja nie wiem co PKM widzi w tych miastach. Gliwice powinny stawiać na niskacze i to nowe a nie sprowadzać kolejne DABy. Mam nadzieję że to tylko taka chwilowa słabość tej firmy i już następne zakupy to będą fabrycznie nowe pojazdy.
Po pierwsze : Jakie kolejne DAB-y? Te wcześniejsze były kupywane jako fabrycznie nowe !
Po drugie : Te DAB-y w przetargach są obsadzone na kilku już liniach a się nierozmnażają dlatego trzeba było coś kupić.
Po trzecie : DAB to auutobus bardzo dobrej jakości. Nie potrzebuje NG wcale jak Ikarus...

dalej już nie wymieniam ;)

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

NEO_DAB pisze:Po trzecie : DAB to auutobus bardzo dobrej jakości. Nie potrzebuje NG wcale jak Ikarus...
Jaasne to czemu wszyscy płaczą, żeby DAB-y na 870 nie jeździły? Bo DAB to szrot i niech sobie zostawią to coś dla Ruskich a nie dla Polski.

Milenium

Post autor: Milenium »

DoMANik287 pisze:Bo DAB to szrot i niech sobie zostawią to coś dla Ruskich a nie dla Polski.
Nie jeździłeś to na pewno nie wiesz jaki to dobry autobus. O dziwo w Koszalinie żaden Dab nie ma "zadrapań" na siedzeniach ani śladów wandali.

ppln

Post autor: ppln »

Milenium pisze:O dziwo w Koszalinie żaden Dab nie ma "zadrapań" na siedzeniach ani śladów wandali.
Bo wandale od niego uciekają ;)

A dobrym autobusem to DAB był 20 lat temu, teraz to przestarzały szmelc

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Płakali, zeby nie jezdziły na 870 bo nie wieżyli jaki to dobry szprzęt i się NIE zajedzie .... :mruga:
Ostatnio zmieniony 2006-08-05, 16:50 przez NEO_DAB, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Od jakiego przewoźnika pozyskaliście te DAB-y? bowiem zauważyłem, ze mają logo HT z przodu :).

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Z Kopenhagi właśnie ;)

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

ppln pisze:
Milenium pisze:O dziwo w Koszalinie żaden Dab nie ma "zadrapań" na siedzeniach ani śladów wandali.
Bo wandale od niego uciekają ;)

A dobrym autobusem to DAB był 20 lat temu, teraz to przestarzały szmelc
Oo właśnie nareszcie ktoś to potwierdził.

I te 3 to są krótkie i jest jeden przegubowy pochodzi z Arhusa Sporveje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy PKM rzeczywiście zrobi jakiś remont, czy tylko je przemalują ? ;)

kombino

Post autor: kombino »

Ile kosztowały :?:

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Po co remont? Buda jest aluminiowa :) Tylko coś tam ponaprawiają bo co tu można przy DAB-ach robić... :mruga:

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Podobno dotarły kolejne DAB-y do gliwickiego PKM-u... 3 sztuki DAB-ów 7/12-1800B (ex. Arhus - Sporveje) i jeden DAB 12-1200B :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”