Najlepszy autobus w MPK Wałbrzych

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...

Jaki jest twój najlepszy autobus w MPK Wałbrzych?

IK 260
4
9%
IK 280
4
9%
Jelcz 120M
6
14%
Jelcz M11
2
5%
Jelcz 121M
3
7%
Neoplan N4016
8
18%
Neoplan N4020
7
16%
Karosa B961E
10
23%
 
Liczba głosów: 44

paput

Post autor: paput »

Przodzik jest cacy, tył już nie... Jak patrzysz od boku to mam wrażenie, że silnik jest doklejony. :P

misdroj

Post autor: misdroj »

Chciałem coś napisać na temat naszych wozów. Wiem, nie znam się za bardzo, lecz uważam iż najlepszym wozem w MPK jest obecnie Neoplan N4016. Dlaczego tak sądzę? Otóż: wozy mają po 10 lat... przejechane ok 1 mln km... chyba w żadnym jeszcze nic nie było ruszane w silnikach... posiadają niezależne zawieszenie na wahaczach. Wozy pomimo tego, że jeżdża już ponad 10 lat świetne radzą sobie z naszymi dziurawymi drogami (oszyście oprócz #228 i #229, które mają już belkę skrętną). Prosiłbym osobe odpowiednią o dodanie do spisu Citelisa 12M CNG. Nie wiem również dlaczego niektórzy sądzą że Karosa B961E jest dobra ;/ ?? Przecież to największa porażka MPK (nie licząc Kapen) - wysoooka podłoga, mocy mu brak, skrzynia pracuje bardzo niekulturalnie.. i ogólnie to złe wozy. Oczywiście zaraz ktoś by się mnie zapytał dlaczego nie powiedziałem nic o Citelisach. Otóż dlatego, że są one dopiero 3 miesiące i za krótki to czas żeby coś o nich mówić... ogólnie to żwawe woziki pełne wdzięku... ale niestety przyznać muszę, że brakuje im przestrzeni... niestety :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”