Prototypy które nigdy nie wyjechały na ulicę. . . .

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Milenium

Prototypy które nigdy nie wyjechały na ulicę. . . .

Post autor: Milenium »

Czy macie zdjecia autobusów prototypowych ktore nigdy nie wyjechaly na ulice.? Ja zaraz poszukam jakieś zdjecia. ;)

Naucz sie poprawnie budować zdania ,mac

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Na forum, bodajże w dziale Autosan , masz Autosany , które nigdy nie zostały wprowadzone do produkcji seryjnej ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak ale tam są tylko autosany, a może coś Jelcz wyprodukował ? :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Uwaga : http://www.przegubowiec.com/s-f/psiukacz.htm a Jelcza jeszcze poszukam .. . .. :mruga:

Hannibal

Post autor: Hannibal »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hola, hola. Tramwaj zlituj się. To co pokazałeś to był żart prim-aprilisowy :mruga: A nie żaden prototyp... :lol:

[ Dodano: 2005-01-04, 16:26 ]
mac pisze:Były także te zdjecia na forum :P
http://www.km-forum.pnth.net/viewtopic.php?t=71&start=0
No tak, ale zajmijmy sie prototypami innych producentów ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Prototyp Jelcza który ine został wprowadzony do produkcji M183M (miał on zacząc rodzima prodkcje M183M, a później M185M ale nic nie wyszły na razie). Prorotyp kursuje w PKS ¯ary

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ciekawe co się stało z M185M. Pamiętam, że został stworzony i pokazany na wystawie. A co teraz się z nim dzieje ?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:A ciekawe co się stało z M185M. Pamiętam, że został stworzony i pokazany na wystawie. A co teraz się z nim dzieje ?
No własnie, też mnie to ciekawi........... :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na pewno nie został sprzedany. Natomiast, czy został zdemontowany ? Nie wiem... ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Na pewno nie został sprzedany. Natomiast, czy został zdemontowany ? Nie wiem... ;)
No wszystko możliwe.......
Albo stoi w Laskowicach cały czas :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Sprawdzałem na stronie ZS Jelcz. Ani słowa o tym autobusie. Rzeczywiście nie jest oferowany.
Ciekawe dlaczego nie chcieli kontynułować tego projektu ? :o:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Sprawdzałem na stronie ZS Jelcz. Ani słowa o tym autobusie. Rzeczywiście nie jest oferowany.
Ciekawe dlaczego nie chcieli kontynułować tego projektu ? :o:
Moze za dużo wad miał, i nie chcieli go na razie wprowadzic to produkcji ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Albo koszt takiego pojazdu nie byłby konkurencyjny z innymi bardziej nowoczesnymi pojazdami ... :|

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Albo koszt takiego pojazdu nie byłby konkurencyjny z innymi bardziej nowoczesnymi pojazdami ... :|
Oj sie nie zgodze. Na pewno byłby o wiele tańszy od Solarisa, Mana i Volva (tak samo jest z M125M). M185M schodził by pewnei jak ciepąe bułeczki (przez naiwnosc przewoźników, ze to jaki super strong bus :diabeł: )

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może nie tyle przez naiwność, ale przez stawiane warunki w przetargu: tzn. warunek nr. 1 - niska cena. :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:Może nie tyle przez naiwność, ale przez stawiane warunki w przetargu: tzn. warunek nr. 1 - niska cena. :)
No tak :). Niestety w dzisiejszych czasach cena najważniesza, a nie jakosc........

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Postaram się dzisiaj wieczorem poszperać w moich zasobach literaturowych i znaleźć coś nt. M185M...
Pamiętam, że coś mam. Problemem będą tylko zdjęcia. Jeśli gdzieś udałoby by mi się zeskanować. Pomyślę o tym...

Tak więc ten temat zostawmy do jutra... ;)

[ Dodano: 2005-01-06, 12:16 ]
No dobrze. Mam przed sobą ten artykuł. Miesięcznik "Autobusy", nr. 7-8/2003. Artyukuł Zbigniewa Rusaka, pt. "Nowe konstrukcje Zakładów Samochodowych Jelcz S.A. Wyjść naprzeciw potrzebom klienta". Na str. 28 dwa zdjęcia na górze. Na jednym zdjęcie nowego Jelcza M120 I, ale zupełnie innego niż znamy. Jest to fotomontaż - przerobiony, przedłużony "Salus". Autobus jest w barwach MPK Wrocław i ma numer tab. 4001, nawet tablicę rejestracyjną DW-78556.

Drugie zdjęcie przedstawia przegubowe Vecto - M185M. Jak się na to zdjęcie popatrzy po raz pierwszy to na prawdę można uwierzyć, że to prawdziwy prototyp. Ale jak się przypatrzymy dogłębnie, to widać, że to zdjęcie to niestety też fotomontaż.

Natomiast w artykule, w dziale "Kierunki rozwoju", można odnaleźć m.in. taki tekst:
"(...) Z kolei największy z produkowanych autobusów Jelcz M181 M/MB, zostanie zastąpiony przez niskopodłogowy autobus M185M, bazujący na konstrukcji Vecto. W odróżnieniu od poprzednika autobus odznacza się wszystkimi bezstopniowymi drzwiami. Autobus może przewieźć jednorazowo 176, w tym 37 na miejscach siedzących. Autobus napędzany będzie leżącym silnikiem MAN D0836 LUH01 o pojemności 6,9 dm3 i mocy 206 kW (280 KM)."

Tak więc Jelcza M185M, faktycznie nie ma... :cry:

Niestety chwilowo nie mogę tych zdjęć zeskanować, ale postaram się w najbliżej przyszłości to zrobić... :)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »


faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Świetny ten trzeci autobus. Futurystyczny mocno, jak na tamte czasy, może właśnie dlatego nie dostał się do masowej produkcji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”