Tabor PKS

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
marekJG

Tabor PKS

Post autor: marekJG »

Nie wiem czy ten temat jest odpowiedni do KM forum ale istnieje ogromny problem z ustaleniem stanu taboru autobusowego przedsiębiorstw PKS> Nie ma problemu z uzyskaniem informacji o ilostanie taboru p-tw KM ale ani na Infobusie w Bazie danych ani w innych źródłach jest to ciężkie do ustalenia. Zastanawiam sie dlaczego i proszę także o podawanie ewentualnych źrodeł z których można się dowiedzieć o taborze PKSów.

Michał

Re: Tabor PKS

Post autor: Michał »

Niestety w przeciwieństwie do KM zajezdnie PKS są trudno dostępne dla osób postronnych w tym dla miłośników komunikacji. Na przykład na zajezdnię MPK Sieradz można wejść bez większego problemu, na zajezdnię PKS Sieradz jest to niemożliwe.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Tak to prawda. PKSy jakby ukrywają spis swojego taboru. Np. Pisałem do firmy Polbus PKS o informacje na temat manów - podali bez problemu, pisałem o spis taboru - odpowiedź: "(lista pojazdów oczywiście istnieje mam natomias wątpliwości związane z formą i zakresem jej" Oczywiście owijanie wełny w bawełnę, ale spisu nie udostępnili. No cóż zobaczymy, ale jest naprawdę ciężko. Popróbuję do innych PKSów.

P.S. Mój 100 post na KMF. :D

[ Dodano: 2007-07-06, 20:58 ]
Tutaj masz informacje o taborze PKS Gorzów Wlkp.
http://www.pks-gorzow.pl/59,autokary.html
Warto poszukać na stronach firm. Podobnie jest z Polbus PKS. Tylko w tym przypadku jest to tylko mała część autobusów nie wiem jak jest z PKS Gorzów Wlkp. Tutaj link do Polbusu: http://www.polbus.pl/galeria

Podi

Post autor: Podi »

Hmm, jeśli chodzi o tabor pksów, to faktycznie najłatwiej się dowiedzieć ze stron przewoźników, albo z TWB. Tam w bazie jest dużo zdjęć z każdego pksu i można wywnioskować (oczywiście "mniej więcej") co gdzie jeździ ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Dzięki za info też popróbuję popisać trochę do PKSów choć mój rodzinny PKS Tour odmówił mi udzielenia informacji :cry:

tczewianin

Post autor: tczewianin »

To powiedz, że robisz listę pojazdów do galerii transportowej (np. TWB - takim cudem zwiedziłem całą zajezdnię w Malborku)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

marekJG pisze:Dzięki za info też popróbuję popisać trochę do PKSów choć mój rodzinny PKS Tour odmówił mi udzielenia informacji :cry:
Nie dziwie się, powłuja sie najczęściej na tajemnice firmy. Tour ma taki ogromny wachlarz pojazdów, ze nigdy nie wiadomo co gdzie pojedzie :)
Ostatnio zmieniony 2007-07-11, 20:47 przez Poznaniak, łącznie zmieniany 1 raz.

maciek88

Post autor: maciek88 »

Witam

U mnie w zachodniopomorskim PKS Kamień Pomorski jakoś nie chciał mi zbytnio podać ilostany oraz rodzajów wykorzystywanych autobusów.
Wszystko musiałem zbierać według własnych obserwacji na dworcu PKS w Świnoujściu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

marekJG pisze:Nie wiem czy ten temat jest odpowiedni do KM forum ale istnieje ogromny problem z ustaleniem stanu taboru autobusowego przedsiębiorstw PKS (...) ani na Infobusie w Bazie danych ani w innych źródłach jest to ciężkie do ustalenia. Zastanawiam sie dlaczego (...)
A czy czasami to nie jest tak, że lokalne PKSy to po prostu śmietnisko różnych pojazdów a dodatkowo nikt nie prowadzi elektronicznej bazy danych (bo po co ?). No a zajrzenie do dokumentacji wymaga czasu i wysiłków, więc nikomu (pod przykrywką tajemnicy) nie chce się zaglądać by policzyć co ma firma i w jakich ilościach. :roll:

tczewianin

Post autor: tczewianin »

Najdziwniejszym jak dla mnie PKSem bardzo mrocznym i tajemniczym jest SPKS Dzierzgoń. Którego taboru nie ma ani na ich stronie, ani za dużo w TWB więc nic nie wiadomo.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

J-31 pisze:A czy czasami to nie jest tak, że lokalne PKSy to po prostu śmietnisko różnych pojazdów
Jest tak prawie zawsze.
J-31 pisze:a dodatkowo nikt nie prowadzi elektronicznej bazy danych (bo po co ?)
Nie musi być koniecznie elektroniczna, może być papierowa :D Ale np. Polbus PKS posiada spis taboru, lecz za każdym razem jak pisze to pani przekierowuje mojego meila do kierownika ds. taboru, a mi odpisuje że jak już wyżej napisałem spis jest ale nie wie czy są to dane do publicznej wiadomości. :confused:
maciek88 pisze: PKS Kamień Pomorski
Niedawno wróciłem znad morza. Z tego co widziałem to w/w PKS ma dużo Jelczy T120 i Autosanów H9.

Na moje zapytanie o tabor odpowiedział PKS Bydgoszcz: Odpowiedź: Nie są to dane do publicznej wiadomości.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Gadzie pisze: Na moje zapytanie o tabor odpowiedział PKS Bydgoszcz: Odpowiedź: Nie są to dane do publicznej wiadomości.
Nie powiedzą ci tego bo tabor jest cały czas wymieniany lub sprzedawany :P . Dlatego nie podają .

plocman

Post autor: plocman »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”