Telewizyjne reklamy autobusów- jaki to ma sens?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
szymonm

Telewizyjne reklamy autobusów- jaki to ma sens?

Post autor: szymonm »

Czy reklamowanie autobusów w telewizji ma jakiś sens i czy może być opłacalne?
Mam wrażenie, że nawet duża rodzina nie kupi wysokopokładowego turystyka zamiast puszki :)
W niektórych krajach reklamuje się wszystko i taki dziwaczny spot, utożsamiający autobus ze złem i ciemnością, pojawiał się w telewizji w zwykłym bloku reklamowym razem z reklamami napojów, pralek i lodówek:
http://www.youtube.com/watch?v=qFSd4Sy6lg0
Hino S'elega odniosła spory sukces, ale raczej nie za sprawą reklamy. To cudo jest standardowo napędzane nieeuropejskim 20-litrowym silnikiem i wygląda całkiem nowocześnie jak na 1990 rok. Z profilu przy

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A jaki sens ma program "Na osi" skoro żadna rodzina nie kupi sobie kilkudziesięcio tonowej ciężarówki w roli kombi do jeżdżenia na cotygodniowe zakupy do hipermarketu?
Fakt faktem rynek autobusowy jest bardziej zamknięty niż ten ciężarowy ale nie zmienia to faktu, że oprócz firm państwowych (które w teorii powinny kupować pojazdy na drodze przetargu - oczywiście przetargów nieustawiowych), to jednak jest sporo firm prywatnych. Tak więc jeżeli by był program w TV poświęcony autobusom który oglądają nie tylko ludzie hobbystycznie ale również właściciele firm transportowych, to czemu by im podczas przerwy nie zaserwować reklamy autobusu? Uważasz, że na przedsiębiorców reklama zadziała inaczej niż na przeciętną rodzinę szukającego nowego kombi? Zobaczył, zainteresowało go, to teraz trzeba iść i obejrzeć oraz przetestować.
Reklamy są drogie i te telewizyjne niekoniecznie najlepsze dla autobusów ale jak widać próbowano i w ten sposób dotrzeć do potencjalnych odbiorców. A sam fakt, że nie ma w tv reklam autobusów pokazuje, że nie jest to opłacalna droga do zdobycia klienta.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Swoją drogą niemal każda forma programu telewizyjnego o pojazdach innych niż standardowe kombi jest swego rodzaju reklamą, to nie jest tak, że twórcy programu sobie mówią: "A chodź pokażemy tego Solarisa bo on ma ładne reflektory i szyby też ma ładne"... każdy tego typu program jest zazwyczaj sponsorowany i ma trafić do odpowiedniego odbiorcy, a że na co dzień nie spotykamy się z typowym spotem reklamowym w TV to nie znaczy, że tam niema reklam autobusów.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5671
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Telewizyjne reklamy autobusów- jaki to ma sens?

Post autor: Przemek »

szymonm pisze:Czy reklamowanie autobusów w telewizji ma jakiś sens i czy może być opłacalne?
Kiedyś pukano się w czoło na myśl, jak można reklamować podpaski, wodę źródlaną, środki do odchudzania, czy maście na hemoroidy. Jak widać obecnie - ludzie co tak uważali, minęli się z prawdą, a jednak - zainteresowanie na tego typu produkty nie słabnie.

Więc to samo, choć na mniejszą skalę, jest też w przypadku takiego wąskiego, możnaby powiedzieć, segmentu jak autobusy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 9999
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Fajnie wyglądałaby taka reklama Solarisa — piękny mężczyzna podjeżdża sportową furę do równie pięknego człowieka odmiennej płci, a ona idzie do przeciętniaka, który wysiadł z autobusu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29481
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O ile dobrze pamiętam, marketingowcy z Solarisa zlecili nagranie filmu reklamowego - zdaje się, że film reklamował Solarisa Interurbino. Aczkolwiek, nie widziałem tego filmu w TV, ale w necie ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pmaster pisze:Fajnie wyglądałaby taka reklama Solarisa — piękny mężczyzna podjeżdża sportową furę do równie pięknego człowieka odmiennej płci, a ona idzie do przeciętniaka, który wysiadł z autobusu
Duńczycy zrobili coś lepszego. Nakręcili reklamę w której miejski autobus wygrywa wyścig z Ferrari, Maserati i Corvette.
http://www.youtube.com/watch?v=yzpTMYj6 ... r_embedded

Bartek

Post autor: Bartek »

Amalio pisze:Duńczycy zrobili coś lepszego. Nakręcili reklamę w której miejski autobus wygrywa wyścig z Ferrari, Maserati i Corvette.
Uwielbiam tą reklamę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”