Modertrans - Poznań

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: J-31 »

Zgadza się. I te Bety, które teraz znamy tak mają, ale Popatrz na tą wizualkę. No - dobra, ale to chyba jakieś SF. Prędko tych wagonów nie zobaczymy w realu ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: wojtek1611 »

Wydaję mi się że po prostu ktoś zaprojektował szyby na wzór tych z autobusów LE. Dzięki temu nie byłoby krzywych linii okien i wszystko ładniej by wyglądało ;)

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: EU07-306 »

wojtek1611 pisze:
J-31 pisze:Ciekawe, że Modetrans najwyraźniej zamówił jakiś projekt tramwajów, które na pierwszy rzut oka mają inny design, ale konstrukcyjnie są zbliżone - bo przyznam szczerze, że nie wiem czym różni się Gamma i Beta54HF. Chyba, że Gamma ma skrętne wózki, ale nie wiem czy to ma sens. Oba wagony mają tą samą długość ;)
Beta miała chyba mieć tylko środkowy człon niskopodłogowy ;)
Oczywiście, że się zgadza. Bety jeżdżące po Szczecinie mają środek tylko niskopodłogowy. Wydaje mi się, że nie sprawia to żadnego problemu. Jak ktoś jest z wózkiem, rowerem, czy niewiadoma z czym jeszcze (ostatnio spotkałem pana z parą drzwi od samochodu) to dla niego jest przewidziany ten właśnie człon. Tramwaje bardzo ładnie wyglądają jeżdżące w kolorach floating garden :)

kubex
Posty: 143
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: kubex »

Widziałem Betę na pętli na zawodziu. Wsiadłeem w T9 i próbowałem ustalić cel jej trasy, ale zniknęła mi z oczu tuż za placem Wolności. Jutro zdjęcia, od razu mówię że kiepskie i z telefonu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: J-31 »

Mogła wyjechać jedynie na zasadzie próby, ale dobrze wiedzieć, że pierwsza Beta już jest na Śląsku ;)

kubex
Posty: 143
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: kubex »


Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: Marcin N »

https://www.transport-publiczny.pl/mobi ... 63060.html
Pierwsza krótka Beta gotowa. Za jakiś czas identyczne ale z frontami od Gammy zawitają na Śląsk. Trzeba przyznać, że wygląda dość zgrabnie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: J-31 »

Nareszcie, czekałem na ten wagon. Zewnętrznie wygląda fajnie, teraz ciekawi mnie jak rozwiązano wnętrze ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: J-31 »

Widzieliście to ? Nowy jednoczłonowy Moderus dla Tramwajów Śląskich - tak jak napisał Marcin powyżej - rzeczywiście ma fronty od Gammy. Normalnie szczęka mi opadła jak to zobaczyłem :shocked:

... a zresztą sami Zobaczcie. Pod tym linkiem są też zdjęcia

:strzałka: https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 63857.html

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 282
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: vernalisadonis »

Te dwukierunkowe to pewnie na linię 38.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: J-31 »

Między innymi tak. Tak naprawdę na linię 38 to aktualnie tylko jeden wagon, możliwe, że docelowo dwa, tam więcej nie wjedzie, aczkolwiek ta linia ma przejść remont nawierzchni i wtedy coś się może zmienić ;)

Natomiast TŚ potrzebują wagonów dwukierunkowych do pozostałej siatki połączeń ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Modertrans - Poznań

Post autor: Przemek »

Marcin N pisze: 2019-11-06, 15:26 Pierwsza krótka Beta gotowa. Za jakiś czas identyczne ale z frontami od Gammy
No to trochę zbyt duże uproszczenie. O ile faktycznie elbląska ma więcej wspólnego z Alphą, tak tej solówce dla TŚ bliżej już do Gammy.

Zastanawiające jest jak różnica 0,1 mln zł wpłynęła na to, że te konstrukcje różnią się tak bardzo od siebie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”