FPS 118N -"Puma"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...

Co sądzisz o nowym tramwaju z FPS?

Jest to niewątpliwie rewolucja na rynku!
12
19%
"Ceglorz" zostawił konkurencję lata świetlne w tyle!
8
13%
Ta nowa jakość, ech, nie mogę się wręcz doczekać, kiedy się tym przejadę!
28
44%
Aż brak mi słów, tylko piać z zachwytu!
16
25%
 
Liczba głosów: 64

Podi

Post autor: Podi »

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,2949933.html
To tak troszkę na temat: Niskopodłogowiec z Poznania.
Muszę przyznać,że ta wiadomośc mnie ucieszyła :)

voy

Post autor: voy »

Mało drzwi...

P.S. Zazdroszczę taniej ceny Combino, 2 miliony ZŁOTYCH (w GW) za wagon to świetna cena :P:P:P

Milenium

Post autor: Milenium »

Łał jestem po głębokim wrażeniem...Tylko szkoda że na razie podali jeden rysunek :).Fajnie że w tym tekście krytykują Combino,to mi się podoba :D.

Podi

Post autor: Podi »

Podi pisze:Mało drzwi.
Tłumaczą się tym,że drzwi będą szerokie,no ale zobaczymy :)
W Combino tez jest kiepska wymiana pasażerów(najlepiej jest w Tatrach :D ).

[ Dodano: 2005-10-04, 16:49 ]
P.S. Zazdroszczę taniej ceny Combino, 2 miliony ZŁOTYCH (w GW) za wagon to świetna cena :P:P:P
Pomyłka,chodziło raczej o 2 mln Euro...

voy

Post autor: voy »

Poza tym Combino powinny mieć wg mnie dłuższy czwarty człon, pomijając fakt że pomieści on niewiele więcej osób to tramwaj wyglądałby bardziej cywilizowanie, a nie jak niskopodłogowiec kupiony na siłę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Jestem pod wrażeniem projektu z Cegielskiego. :shocked:

Póki co ładnie wygląda, oby tylko na wyglądzie się nie skończyło... :mruga:

Robson

Post autor: Robson »

Mam nadzieje ze Cegielski zrobi dobry projekt który zdobędzie rynek krajowy no i moze zagraniczny bo jak mowi ze bedzie tani i dobry to takie mniej zamozne miasta moze jeszcze zakupia.

voy

Post autor: voy »

Temat nadaje się do wydzielenia.

OK , temat został wydzielony - Mac

ZwierZ

Post autor: ZwierZ »

Witam ,

Całkiem ładnie zapowiada się nasz nowy produkt z Cegielskiego. Jeśli jeszcze jakość będzie odpowiednia to może to być całkiem udana konstrukcja.
Mało drzwi?
Za to mają być szerokie - można to sobie wyobrazić patrząc na Tatre RT6 i myślowo wstawić miedzy dzrwiami w zewnętrznych członach jedne szerokie i i takie same w wydłużonym członie środkowym o dwa wózki. Te szerokie i dwa wąskie na końcach wejścia powinny w sumie wystarczyć na szybki przepływ ludzi.
Trzeba czekać na wieści co do ukazania prototypu i być może będziemy mogli zobaczyć je w Warszawie bo FPS będzie chciał też te tam puścić po zwycięstwie z wysokopodłogowymi.
pzdr. :)

Podi

Post autor: Podi »

ZwierZ pisze:Witam ,

Całkiem ładnie zapowiada się nasz nowy produkt z Cegielskiego. Jeśli jeszcze jakość będzie odpowiednia to może to być całkiem udana konstrukcja.
Mało drzwi?
Za to mają być szerokie - można to sobie wyobrazić patrząc na Tatre RT6 i myślowo wstawić miedzy dzrwiami w zewnętrznych członach jedne szerokie i i takie same w wydłużonym członie środkowym o dwa wózki. Te szerokie i dwa wąskie na końcach wejścia powinny w sumie wystarczyć na szybki przepływ ludzi.
Trzeba czekać na wieści co do ukazania prototypu i być może będziemy mogli zobaczyć je w Warszawie bo FPS będzie chciał też te tam puścić po zwycięstwie z wysokopodłogowymi.
pzdr. :)
Również witamy kolejnego poznaniaka na forum :)
Całkowicie popieram tą opinię i wierzę,że tramwaj na pewno będzie super :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ZwierZ pisze:(...) Trzeba czekać na wieści co do ukazania prototypu i być może będziemy mogli zobaczyć je w Warszawie bo FPS będzie chciał też te tam puścić po zwycięstwie z wysokopodłogowymi.
pzdr. :)
Nie bardzo chce mi się wierzyć, aby ten prototyp miał kursować na zasadzie testu w Warszawie. Jeśli już to może trafić tu na jakiś zamknięty pokaz. ;)

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Nie bardzo chce mi się wierzyć, aby ten prototyp miał kursować na zasadzie testu w Warszawie. Jeśli już to może trafić tu na jakiś zamknięty pokaz.
Najpierw będzie jeździł po Poznaniu na pewno ;p

Peter

Post autor: Peter »

Wszystkie wynalazki i prototypy Konstalu też zawsze jeździły prawie pod moim oknem. Mieszkam niedaleko. :D Próby hamowania i jazdę do tyłu testowali na trzecim torze między pętlami przy St. Śląskim. :lol:
Pewnie tak samo będzie w Poznaniu. ;)

Podi

Post autor: Podi »

Peter pisze:Wszystkie wynalazki i prototypy Konstalu też zawsze jeździły prawie pod moim oknem. Mieszkam niedaleko. :biggrin: Próby hamowania i jazdę do tyłu testowali na trzecim torze między pętlami przy St. Śląskim. :lol:
Pewnie tak samo będzie w Poznaniu. :wink:
U nas mamy PST,czyli próby wytrzymałościowe :)

Peter

Post autor: Peter »

Podi, jakbyś mógł to zdaj nam tu relację z tych testów z Ceglorza. :)

Podi

Post autor: Podi »

Spoko,tylko on musi sie nam wyprodukować najpierw ;p

Peter

Post autor: Peter »

Taka produkcja to jednak mnóstwo stali, więc czekam cierpliwie. ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Podi pisze:Spoko,tylko on musi sie nam wyprodukować najpierw ;p
Dokładnie, ale i tak nie jest powiedzane, ze MPK będzie go testować

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Dokładnie, ale i tak nie jest powiedzane, ze MPK będzie go testować
No to <b>niewiem</b>,ale chyba raczej tak,inaczej byłoby bez sensu...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Podi pisze:
Poznaniak pisze:Dokładnie, ale i tak nie jest powiedzane, ze MPK będzie go testować
No to <font color=red><b>nie wiem</b> //autokorekta</font>,ale chyba raczej tak,inaczej byłoby bez sensu...
W sumie racja ale po MPK sie mzona wszystkiego spodziewac. Moga np. udostępnic tylko jakis odcinek torowiska to testów alby sprawdzić np. układ hamowania, albo zupełnie normalnie kursowac na linii wozac pasażerów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”