Warszawskie 105-tki na pomarańczowo

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Warszawskie 105-tki na pomarańczowo

Post autor: J-31 »

Wygląda na to, że mamy modę na pomarańczowe wyświetlacze zewnętrzne. Dotychczas instalowano je wyłacznie w autosach KM - przynajmniej w Warszawie...

A teraz czas na tramwaje - warszawski skład 105 N2k - #2018-2919 - jako pierwszy otrzymał pomarańczowe wyświetlacze diodowe...


Co o tym sądzicie ? I jak Wam się to podoba ? :)

Profesor

Post autor: Profesor »

No wiesz , nie widziałem tego w wawie , ale u nas od dłuższego czasu jeżdzi skład 105 , z wyświetlaczami pixela i wygląda to dobrze , a nawet lepiej . W środkowy wyswietlacz jest naprawde super sprawą . A kiedyś chciano dawać wyświetlacze z M120 które sa u nas kasowane , ale ostatecznie przechodzą jak wiecie do alb i cll

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ten skład pojawił się niedawno po długim remoncie, dodam tylko, że nie miał wcześnie w ogóle wyświetlacza. Ja zobaczyłem go po raz pierwszy wczoraj.

Profesorze a ja mam pytanie 4U, dotyczące krakowskich 105-k, wiem, że niektóre z nich mają jeszcze wyświetlacze-tablice na dachu - ale są to wyświetlacze w obudowie kwadratowej, a czy jest jakiś skład 105-tek z okrągła tablicą podobną wyglądem do tablic na trawmajach E1 z Wiednia ?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

We wrocławskich kartoflach takie wyświetlacze są.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Owszem są i również nie mam powodów aby narzekać.Są przedwszystkim dobrze widoczne z daleka no i ładnie się prezentuja.Jeździ po Wrocławiu taki skład 105-tek co ma numer linii na dachu...Chyba podobnie jak w Poznaniu.Jednak pod względem estetycznym to mi się nie bardzo podoba,no fakt że też jest widoczny z daleka.

Profesor

Post autor: Profesor »

Nie to są takie kwadratowe , jak w M120 . Te w wiedeńcach wyglądają super , ale 105 takich nie mają niestety , zwykłe kwadratowe badziewie.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Jedynie jakie można mieć zastrzeżenia to nie wychodza najlepiej na zdjęciach te wyświetlacze. Jakby się cały czas odświeżały. We Wrocku na kartoflach i w nowych Volvo 7000 sa stosowane i takze pixela.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Profesor pisze:Nie to są takie kwadratowe , jak w M120 . Te w wiedeńcach wyglądają super , ale 105 takich nie mają niestety , zwykłe kwadratowe badziewie.
Wielkie dzięki. :)
A z tego co widziałem w Encyklopedii Krakowskiej Komunikacji, to te stojące wyświetlacze na 105-tkach nie są ani diodowe ani pixelowskie, to jest chyba coś innego.
Czy Mógłbyś napisać co to jest i czy MPK zamierza wprowadzić więcej takich udogodnień ?

Juliusz Kublik

Post autor: Juliusz Kublik »

Witam wszystkich forumowiczów gorąco (szczególnie tych warszawskich) i jako miłośnik TW chciałbym wyrazić swe zdanie.

:wow: ! Diody w 105N2k? Super! Czy wiesz kiedy zakończył sie jego remont? Mam rozumieć, iż są to wyświetlacze z samym numerem linii, trasa (tablice boczne) pozostają bez zmian?

spider

Post autor: spider »

Nie widziałem jeszcze... musze kiedyś zobaczyć:) <b>napewno</b> fajnie to wygląda

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Juliusz Kublik pisze:Witam wszystkich forumowiczów gorąco (szczególnie tych warszawskich) i jako miłośnik TW chciałbym wyrazić swe zdanie.

:wow: ! Diody w 105N2k? Super! Czy wiesz kiedy zakończył sie jego remont? Mam rozumieć, iż są to wyświetlacze z samym numerem linii, trasa (tablice boczne) pozostają bez zmian?
Witam Cię. Remont tego składu zakończył się niedawno. Ja widziałem go po raz pierwszy 4 listopada.
Wyświetlacze są standardowe, tzn. przód: numer linii+kierunek jazdy; tył: nr. linii. Z boku podobnie jak z przodu...


W środku jeszcze nie byłem więc nie wiem... ;)

i-see

Post autor: i-see »

a mi się niepodobają... jakoś dziwnie wyglądają... ja go po raz pierwszy widziałem pod koniec października...
Zielone o wiele bardziej w tramach sa czytelniejsze...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem czy zauważyliście, ale 105-tki mają ciekawe wyświetlacze. Np. pixelowskie ale z małą zieloną diodą. A więc jest to pixel, ale podświetlany. Coś takiego mają 116-stki oraz niektóre 105 N2k. Natomiast 105N2k/2000 mają wyświetlacze diodowe, ale zielone... :)

voy

Post autor: voy »

Zielone wyświetlacze diodowe? Nie widziałem nigdy czegoś takiego, pewnie nieczytelne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ależ skądże znowu. Czytelne i to bardzo. Doskonale widoczne, chociaż pomarańczowe diody są lepiej widoczne i bardziej z daleka. O wiele bardziej niż zielone.... :)

voy

Post autor: voy »

Pokaż jakieś zdjęcia to sobie obejrze te dziwaczne zielone diody...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niestety nocny zdjęć nie mam. Oczywiście teraz mam ogromną szansę, ponieważ szybko robi się ciemno a ja akurat "operuję" właśnie w godzinach po południowych - przyznam, że nie wiem jak "to wyjdzie" po ciemku, spróbuję... ;)

Natomiast w Albumie możesz znaleźć w części tramwajowej moje zdjęcie "Bulwy" - czyli 105 N2k/2000 na pętli na Gocławiu. Tam, co nie co, widać...

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Zielone diodwowe montuje tez Jelcz. Sa duzo lepiej widoczne od tych mozaikowych (elektromagnesowych) zielonych. Wyswietlaczow diodowych nie da sie dobrze sfotografowac gdyz aparat lapie czestotliwosc miganai diod, ktorej oko nie widzi.

W Krakowie pomaranczowe sa we wszystkich wiedencach. Ostatnio zamontowano wyswietlacz numerowy pomaranczowy w jednym z GT6+B4

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem Maćku czy w którymś z pojazdów MPK Kraków posiada taką opcję...

Wyświetlacz pixelowski z diodami. Ja to zauważyłem w tramwajach typu 116 Na, zupełnie niedawno. W rogu każdego pixelka jest mała diodka. Stąd wyświetlany numer jest całkiem nieźle widoczny w nocy, ale nie jest to światło bardzo intensywne, jak w przypadku pomaranczowych diod...

Maciek-krakow

Post autor: Maciek-krakow »

Nie znam dokladnie budowy. Ta diodka to pewnie dodatkowe doswietlenie. Polecam strone www.rg.com.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”