Bombardier Flexity Classic (NGT6/8)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Za jakieś 20 lat, kiedy nie będzie szkoda poddać bombki szkodliwemu działaniu nowohucian, pewnie będą jeździć.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Jakoś 20 Solarisów 18 z lat 06/07 stacjonujących w zajezdni Bieńczyce i obsługujących nowohuckie linie ma się bardzo dobrze :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Za jakieś 20 lat, kiedy nie będzie szkoda poddać bombki szkodliwemu działaniu nowohucian, pewnie będą jeździć.
Muszę Ci się przyznać - Plocmaster - że ja, po raz pierwszy jadąć do Krakowa (w zeszłym roku), wiele złego słyszałem o młodych mieszkańcach Nowej Huty. I zastanawiałem się nawet przez chwilę jak ominąć Nową Hutę, by nie mieć możliwości spotkania "nowohucian"... I okazało się, że to są naprawdę sympatyczni ludzie. A tramwaje, które tam kursują wcale nie są "makabrycznie zdewastowane". Zatem potwierdzam słowa M_Szymkowiaka - Nowa Huta to nie mordownia, Bobardiery na pewno nie zostaną tam zdewastowane. :chytry:

... Co innego Ty - jeśli przez przypadek Udasz się na dyskotekę gdzieś w Nowej Hucie i po kilku browarach wymsknie Ci się: "Sorki. Jak stąd dojechać metrem na Starówkie?" :diabeł:

szubak

Post autor: szubak »

plocmaster pisze:Za jakieś 20 lat, kiedy nie będzie szkoda poddać bombki szkodliwemu działaniu nowohucian, pewnie będą jeździć.
Moge Cie zapewnic ze pojawia sie o wiele wczesniej ;)

W NH jest w zasadzie problem jedynie ze Wzgorzami, gdzie grasuja grupy malujace sprayem tramwaje od wewnatrz...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

szubak pisze:Moge Cie zapewnic ze pojawia sie o wiele wczesniej
Hmm to jakby już to na jakieś linii w stronę Piastowa/Mistrzejowic, a do tego chyba trzeba byłoby zrobić torowisko na Kocmyrzowskiej między R. Czyżyńskim a Kocmyrzowskim. A wiesz jakie to mogłyby być linie?

***
Na mieście pojawił się już 2040 w nocy pon/wt widziałem kolejną Bombkę na jedzie próbnej, jeszcze bez nr.

Lopez

Post autor: Lopez »

M_Szymkowiak pisze:Na mieście pojawił się już 2040 w nocy pon/wt widziałem kolejną Bombkę na jedzie próbnej, jeszcze bez nr.
Swietnie. To oznacza, że tempo montażu zostaje zachowane i do maja już na 100% wyjadą wszystkie bombki.

szubak

Post autor: szubak »

M_Szymkowiak pisze:Hmm to jakby już to na jakieś linii w stronę Piastowa/Mistrzejowic, a do tego chyba trzeba byłoby zrobić torowisko na Kocmyrzowskiej między R. Czyżyńskim a Kocmyrzowskim. A wiesz jakie to mogłyby być linie?
Torowisko na Bieńczyckiej (Kocmyrzowska kończy sie na r. Kocmyrzowskim) nie jest złe, o wiele gorsze było na KG, a NGT6 tam jeździły, porównywalne jeśli nie gorsze jest również chwilami na trasie do Borku. Na Bieńczyckiej jest ponoc problem z krawężnikami na przystankach (dwóch :D ), niemniej zeby to poprawic wystarczy jedna noc.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

szubak pisze:niemniej zeby to poprawic wystarczy jedna noc.
A to chyba nie w Krakowie :P

filimer

Post autor: filimer »

Na Hutę raczej wpuszczą N8S jeden (co prawda bez części niskopodłogowej, tylko z wysokopodłogową) już śmiga na 16-stce - na Mistrzejowice i Os. Piastów bombka przejedzie, już zresztą tam była:
http://galeria.funthomas.info/details.p ... ode=search
http://galeria.funthomas.info/details.p ... ode=search

Lopez

Post autor: Lopez »

Jak donosi GW być może już w kwietniu przystanki na liniach 8, 12 i 24 będą zapowiadać Grzegorz Turnau, Anna Dymna i Krzysztof Globisz. Oczywiście wszystko musi się odbyć w pełni profesjonalnie. Nagrania przeprowadzane są w studio S2 Radio Kraków. Artyści mają nagrać 145 zapowiedzi :)

szubak

Post autor: szubak »

No, bo nagrywaja zapowiedzi dla wszystkich przystankow. ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

A teraz przypadki gdańskiej bombki:
http://infotram.pl/text.php?id=16389&from=main
Jak rozumiem nic strasznego się nie stało. Coś jednak Gdańsk nie ma szczęcia do tych pojazdów ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:A teraz przypadki gdańskiej bombki (...)
Ooops. Mam cichą nadzieję, że ZKM Gdańsk będzie jednak dbać o te Bombardiery, chociaż to, że wagon wypadł z szyn, nie oznacza "braku dbałości" - to mógł być przypadek ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Podobno w bombkach działa już zapowiadanie głosowe z udziałem p. Anny Dymnej. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, nie mniej myślę, że to akurat nie jest żart 1apr. Informacja pochodzi z GW.

szubak

Post autor: szubak »

na razie zdaje sie jezdzi tylko jeden woz z glosem Dymnej ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

szubak pisze:na razie zdaje sie jezdzi tylko jeden woz z glosem Dymnej
Wczoraj sprawdzałem w dwóch bombkach i nie działało, a dziś pierwsza sztuka na linii #24 w drodze do pracy i bingo. Niestety na numer nie zwróciłem uwagi. Muszę powiedzieć, że sam bym się chyba nie domyślił, że to Anna Dymna. Przynajmniej skończył się wreszcie ten bezpłciowy lektor. Z cała pewnością jest to krok w dobrą stronę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A właściwie jakie jest nagłośnienie w krakowskich "bombkach" - czy mocno zniekształca głos lektora ? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:czy mocno zniekształca głos lektora ?
Czy ja wiem... Powiedzmy, że umiarkowanie. Może po prostu p. Dymna nie ma aż tak charakterystycznego głosu. Bardzo róźnie jest za to z głośnością. Nie wiem od czego tak naprawdę to zależy.

ppln

Post autor: ppln »

Od ustawień sterownika (można wybrać głośność głośników wewnętrznych, zewnętrznych i mikrofonu)

Lopez

Post autor: Lopez »

Pewnie tak. Chodzi mi jednak o coś innego - czy MPK eksperymentuje, czy każdy motorniczy ustawia sobie sam głośność jak chce, czy po też sprzęt działa "jak chce".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”