Tramwaje Škoda

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

mpConroe pisze:Również na wizualizacjach projektu jest Skoda, tyle, że 14T we wrocławskim malowaniu, oprócz tego są na końcówce dla dwukierunków, a na wizualizacji są jednokierunkowce :mruga: . Więc ja bym raczej wierzył w specyfikację, niż w zdjęcia, czy wizualizacje...
Tylko zauważ, że to jest jedynie wizualizacja. To nie ma być odzwierciedlenie takie jak makieta (wszystko dokładnie) a ma tylko pokazać, jak to mogłoby to orientacyjnie wyglądać.

Nikt ci przecież tego nie zrobi super dokładnie.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kędzior pisze:wersja z drugiego przetargu (oznaczenie fabryczne modelu: 16T.2)
A czym się ona różni od Szkody 16T.1 :?:
J-31 pisze:czy większości miłośnikom z Wrocławia Skoda przestała się już podobać ?
Ja stanowczo twierdzę, że są :D po przejażdżce, którą zasposnorowała mi Babcia i Szkoda 16T 3008 :D
Z zewnątrz Szkody wydają bardzo ciekawy dźwięk przy rozpędzaniu się - przywodzi na myśl statek kosmiczny :)
Dziwny jest tylko system otwierania drzwi - myślałem, że są odskokowo-przesuwne, a tu zamontowane jest coś, co przypomina mechanizm znany z np. VW Transporterów :o:
Minusem są wg mnie przeguby, które skrzypią jak drzwi od starej szafy :confused:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wiesz, niby ten haczyk tam jest, ale mimo wszystko przyjęło się w Polsce i na świecie, że Skoda to Skoda, a nie żadna Szkoda. Szkody to te tramwaje wyrządzają estetyce miasta swoim designem mutanta popromiennego

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Wiesz, niby ten haczyk tam jest, ale mimo wszystko przyjęło się w Polsce i na świecie, że Skoda to Skoda, a nie żadna Szkoda.
No właśne - powinno wymawiać się "Szkoda", ponieważ znak "©" po czesku czyta się jako "SZ" ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

1. Głupio by było
2. Powinno się wiele rzeczy robić, a się nie robi
3. Wymawiać może i tak, ale pisać raczej nie

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

PAFAWAG pisze:powinno wymawiać się "Szkoda"
A tam, to w Polsce się przyjęło, że wszystko trzeba wymawiać, tak, jak to jest w oryginale, ot taki przykład kultu hameryki w Polsce. I nie jedźmy dalej z tym OT...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Piszcie "Skoda" i koniec tej lingwistycznej dyskusji.

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Kędzior pisze:Nikt ci przecież tego nie zrobi super dokładnie.
Przecież właśnie moja wypowiedź (którą zacytowałeś) wykazuje, że kpię sobie z wizualizacji i że nie należy się na nich opierać...
PAFAWAG pisze:powinno wymawiać się "Szkoda"
LOL xD

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Szkody to te tramwaje wyrządzają estetyce miasta swoim designem mutanta popromiennego
Wydaje mi się, że jednak za jakiś czas Skody wrosną - jeśli już nie wrosły - w architekturę miasta. Zatem nie uważam, że Skoda robi szkodę miastu ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

J-31 pisze:Wydaje mi się, że jednak za jakiś czas Skody wrosną - jeśli już nie wrosły - w architekturę miasta. Zatem nie uważam, że Skoda robi szkodę miastu ;)
Ludziom na ulicy ten wygląd zupełnie nie przszkadza, a Skoda zupełnie inaczej prezentuje się zdjęciach, a zupełnie inaczej na żywo :)

Kamil

Post autor: Kamil »

bystrzak2000 pisze: Skoda zupełnie inaczej prezentuje się zdjęciach, a zupełnie inaczej na żywo :)
Tzn. jeszcze gorzej? :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Wydaje mi się, że jednak za jakiś czas Skody wrosną - jeśli już nie wrosły - w architekturę miasta. Zatem nie uważam, że Skoda robi szkodę miastu
Nikt ci nie każe tak uważać, ale piękne to to nie jest i jeśli „wrosną” w miasto, tym gorzej dla niego.
bystrzak2000 pisze:Ludziom na ulicy ten wygląd zupełnie nie przszkadza
No przecież nie będą pluć na ten tramwaj i obrzucać go butelkami
bystrzak2000 pisze:a Skoda zupełnie inaczej prezentuje się zdjęciach, a zupełnie inaczej na żywo
Z ekskrementu piramidy nie zbudujesz, jak mawiał radziecki poeta Sofronow

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Ja bym bardzo chętnie radziecką grzałką do wody postapiał pudło Jożina vel. Poczwary.
Moim zdaniem do miasta lepiej pasują wyroby z Legnickiej, dzisiaj na Protramie widziałem 2610-09 i 2706.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

204wras pisze:Moim zdaniem do miasta lepiej pasują wyroby z Legnickiej
Powiedz to pasażerom, którzy się muszą wspinać po schodach do środka... Protramy technicznie nawet do pięt Skodom nie dorastają, a MPK kupuje je tylko dlatego, że na nic lepszego firmy nie stać, a 102Na już długo nie pociągną.

ppln

Post autor: ppln »

To może jednak Bombardier? Świetna światowa firma z ogromnym doświadczeniem i doskonałymi produktami.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

I nawet malowanie byłoby podobne do Krakowskiego :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

204wras pisze:Ja bym bardzo chętnie radziecką grzałką do wody postapiał pudło Jożina vel. Poczwary.
Ech, jeszcze będą z ciebie ludzie.
bystrzak2000 pisze:Powiedz to pasażerom, którzy się muszą wspinać po schodach do środka...
Nie ich wina, że Protramu nie stać na niskopodłogowy wózek
ppln pisze:To może jednak Bombardier?
Albo Stadler? Albo PESA? Albo Alstom? Albo Siemens? Skoda w sumie nie jest taka zła, tylko prezencję ma skopaną doszczętnie i dobitą bezsensownym malowaniem.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

ppln masz rację bomby były by lepsze.
bystrzak2000 Protram robi dopiero drugi typ tramwaju od podstaw.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

ppln pisze:To może jednak Bombardier? Świetna światowa firma z ogromnym doświadczeniem i doskonałymi produktami.
A kto za to zapłaci? Skodę kupiono między innymi ze względu na cenę (1,72 mln euro) i w cale nie spisuje się źle. A wygląd nie jest żadnym wyznacznikiem jakości tramwaju.

ppln

Post autor: ppln »

bystrzak2000 pisze:A wygląd nie jest żadnym wyznacznikiem jakości tramwaju.
Widziałem co młodszy (chyba 14T) brat tego tramwaju robi z torami... A to jest chyba wyznacznik jakości wykonania.

Może 15T (ten 100%LF) będzie miał porządny design

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”