Tramwaje w Krakowie - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

J-31 pisze:
M_Szymkowiak pisze:Jak będą wszystkim człon NF wstawiać to wszystkim chyba mordkę zbulwiać... Ale jak widzisz po naszym MPK wszystkiego się można spodziewać...
To fakt. Jednakże troszkę jestem zdziwiony. Rozumiem, że MPK chce wstawić środkowy niskopodłogowy człon, ale po co chcą sobie zwiększać koszty remontu - jeszcze o wymianę frontów. Przecież to bez sensu. Te tramwaje są bardzo ładne z aktualnymi frontami. ;)
Wiesz... Zawsze można coś wyremontować i stwierdzić, że to nówka sztuka :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Propaganda ponad wszystko, a przeciętny pasażer w to wierzy :D

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

A tu taki lekkie nawiązanie do "telenoweli" z udziałem TSz:
Prezes Urzędu zakończył kontrolę uprzednią obligatoryjną prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie postępowania na dostawę 24 sztuk tramwajów.
http://www.uzp.gov.pl/zagadnienia-meryt ... tramwajow/
MPK już się odwołało. A, że się okazało, ze to tylko zalecenia, a nie postanowienia UZP/KIO, więc umowa będzie podpisana.

http://news.komunikacja.krakow.pl/lokal ... mwaje.html

Lopez

Post autor: Lopez »

Mało ostatnio na forum informacji o krakowskich inwestycjach w rozwój sieci, a sporo się dzieje. W skrócie:
- trwa (sporo już opóźniony) remont linii na Krowodrzę Górkę od Basztowej-Lot do ul. Kamiennej; na początku lipca otwarte zostało skrzyżowanie Basztowej z Długą, a w tej chwili całe torowisko na Długiej jest już wykonane wraz nawierzchnią; instalowana jest obecnie sieć trakcyjna;
- zamknięty i remontowany jest odcinek linii na Salwator, m.in. wymieniane są tory na Placu Wszystkich Świętych, chyba najbardziej zjechany odcinek w Krakowie;
- posuwa się budowa linii na Płaszów; w najbliższa środę 4 sierpnia uruchomiona zostanie część trasy do skrzyżowania z ul. Nowohucką; pojedzie tamtędy nowa linia nr "20" (z Bronowic), obsługiwana przez tramwaje dwukierunkowe; oglądałem dziś tę trasę - wygląda elegancko;
- jesienią rozpocznie się budowa linii na Ruczaj - od lat najbardziej wyczekiwana inwestycja tramwajowa w Krakowie;
- na ten weekend zamknięty został pl. Bohaterów Getta, w związku z wymianą torów przy skręcie w ul. Na Zjeździe.
Jak widać dzieje się sporo, ale wiadomo - idą wybory...

ppln

Post autor: ppln »

To wy chyba macie władze, które bardziej się przejmują wyborami niż nasze. U nas w tramwajach nie dzieje się dokładnie nic (poza jedną umową, która powinna być załatwiona pół roku temu, a właściwie to już od dość dawna), czy są wybory czy nie

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Mało ostatnio na forum informacji o krakowskich inwestycjach w rozwój sieci, a sporo się dzieje. W skrócie:
- trwa (sporo już opóźniony) remont linii na Krowodrzę Górkę od Basztowej-Lot do ul. Kamiennej; na początku lipca otwarte zostało skrzyżowanie Basztowej z Długą, a w tej chwili całe torowisko na Długiej jest już wykonane wraz nawierzchnią; instalowana jest obecnie sieć trakcyjna;
- zamknięty i remontowany jest odcinek linii na Salwator, m.in. wymieniane są tory na Placu Wszystkich Świętych, chyba najbardziej zjechany odcinek w Krakowie;
- posuwa się budowa linii na Płaszów; w najbliższa środę 4 sierpnia uruchomiona zostanie część trasy do skrzyżowania z ul. Nowohucką; pojedzie tamtędy nowa linia nr "20" (z Bronowic), obsługiwana przez tramwaje dwukierunkowe; oglądałem dziś tę trasę - wygląda elegancko;
- jesienią rozpocznie się budowa linii na Ruczaj - od lat najbardziej wyczekiwana inwestycja tramwajowa w Krakowie;
- na ten weekend zamknięty został pl. Bohaterów Getta, w związku z wymianą torów przy skręcie w ul. Na Zjeździe.
Jak widać dzieje się sporo, ale wiadomo - idą wybory...
Ja bym się cieszył. To jest lepsze niż nic nie robienie ;)

Rozumiem, że 20-stkę będą obsługiwać GT8S ? ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

A byłem kilka dni temu w Krakowie i widziałem jak budują tą trasę na Podgórze. Tylko pozazdrościć. Ja osobiście mam wrażenie, że krakowska sieć rozwija się najszybciej ze wszystkich polskich sieci tramwajowych. ;)

Lopez a co z Franciszkańską? Widziałem, że tam też się teraz remontuje. ;)

A to czemu 20 już nie jeździ w relacji Mistrzejowice - Kopiec Wandy?

N8S

Post autor: N8S »

"20" na trasie Mistrzejowice - Kopiec Wandy nie jeździ już od prawie roku (dokładnie to od 29 sierpnia 2009), ale zmieniono trasę "17" i jeździ na podobnej trasie Os. Piastów - Kopiec Wandy i wariantowo do Walcowni ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

OPi pisze:Lopez a co z Franciszkańską?
Franciszkańska jest częścią trasy na Salwator. Remontowane ulice to kolejno: Dominikańska - Plac Wszystkich Świętych - Franciszkańska - Zwierzyniecka. Oczywiście prace z różną intensywnością trwają na całym odcinku.

filimer

Post autor: filimer »

J-31 pisze: Rozumiem, że 20-stkę będą obsługiwać GT8S ? ;)
Na to wygląda ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Swoją drogą, muszę przyznać, że podobają mi się krakowskie GT8S. Oglądałem proces ich remontu na "Podgórzu". I MPK dosłownie wybebesza te tramwaje prawie do zera. Zrywają nawet wewnętrze dykty ze ścian. I po remoncie na ulice Krakowa wyjeżdżają całkowicie odmłodzone, bardzo ładne tramwaje. Które dodatkowo dostają nowy system informacji pasażerskiej, a jednocześnie instaluje się - co jest słusznym podejściem - ramkę na dyktę z opisem linii. ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

J-31 pisze:Zrywają nawet wewnętrze dykty ze ścian.
A co za tym idzie półeczki i podłokietniki przy oknach :cry:

filimer

Post autor: filimer »

Dobiega końca budowa tramwaju na Płaszów (foto tutaj), rozstrzygnięto także (prawdopodobnie ostatecznie) przetarg na budowę linii tramwajowej na Os. ruczaj:
www.zikit.krakow.pl pisze:

Informacja z aukcji A-246-2010 - Budowa linii tramwajowej ul. Brożka - Kampus UJ

Informacja dotycząca

Aukcji A-246-2010 - Budowa linii tramwajowej ul. Brożka - Kampus UJ.

Dot. postępowania pn.:

Budowa linii tramwajowej łączącej ul. Brożka oraz Kampus UJ w Krakowie wraz z systemem sterowania ruchem i nadzoru - nr sprawy 9/VII/2010

Status aukcji:

Zakończona
Zwycięzcą jest:
wyk_2462010_4.
Dane:
wyk_2462010_4 - ZUE S.A., ZUE S.A.
Jugowicka 6a
30-443, Kraków

Termin otwarcia aukcji:

2010-10-14 10:00:00

Termin zamknięcia aukcji:

2010-10-14 13:00:00

Etap dogrywki

Został ustawiony etap dogrywki. W przypadku dwóch lub więcej ofert najkorzystniejszych o takich samych wartościach punktowych, termin zamknięcia zostanie przedłużony o 15 minut.

Podstawa prawna - art. 80 ust. 2 w związku z art. 91c ust. 5 ustawy Pzp.
Czekamy na ostateczną kwotę, jaką miasto zapłaci za tą inwestycję (poprzednio było 160 mln zł).

Ponadto otwarto już przejazd na Salwator i dobiega końca remont Franciszkańskiej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filimer, a kiedy tramwaje pojadą nową trasą przez Płaszów ? I jakie linie są tam planowane. Czy będzie to linia nr 50 oraz 51 (bo z tego co pamiętam one miały tam trafić w ramach KST) ;)

N8S

Post autor: N8S »

Możliwe, że tramwaje na Mały Płaszów pojadą już pod koniec listopada, no ale zobaczymy ;) Co do linii tramwajowych to na chwilę obecną mówi się o "11" i "20", ale ciągle trwają dyskusje odnośnie organizacji komunikacji po otwarciu trasy.

filimer

Post autor: filimer »

J-31 pisze:Filimer, a kiedy tramwaje pojadą nową trasą przez Płaszów ? I jakie linie są tam planowane. Czy będzie to linia nr 50 oraz 51 (bo z tego co pamiętam one miały tam trafić w ramach KST) ;)
Formalnie czas mają do kwietnia 2011, praktycznie mówi się o listopadzie tego roku, o ile pogoda nie padnie. Co do linii - nie przypominam sobie żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat, ale poszukam w tzw. plotkach.

N8S

Post autor: N8S »

filimer pisze:Co do linii - nie przypominam sobie żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat, ale poszukam w tzw. plotkach.
http://zikit.krakow.pl/aktualnosci-arty ... a-i-rybitw

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

filimer pisze:Czekamy na ostateczną kwotę, jaką miasto zapłaci za tą inwestycję
Dowiemy się, kto wygra tę aukcję i dlaczego będzie to ZUE :D

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

J-31 pisze:Czy będzie to linia nr 50 oraz 51 (bo z tego co pamiętam one miały tam trafić w ramach KST)
A to jak powstanie łącznik Wielicka - Lipska, jakoś do 2015 ;)

filimer

Post autor: filimer »

TLG pisze:
filimer pisze:Czekamy na ostateczną kwotę, jaką miasto zapłaci za tą inwestycję
Dowiemy się, kto wygra tę aukcję i dlaczego będzie to ZUE :D
Z tego, co zacytowałem jasno wynika, że wygrało ZUE ;) Cena to 150 mln zł (dopiero głębokim popołudniem wstawili komunikat) więcej info i wizki (polecam ogrooooomny P&R :diabeł: ) tutaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”