[Śląskie] Infrastruktura tramwajowa

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
M11
Posty: 68
Rejestracja: 2011-09-01, 23:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: M11 »

Kierowcy PKM S-ec też mają komórki służbowe. Większej bzdury o "komunikatach" nie słyszałem...
Tłumaczenie KZK GOP jest kpiną, podobnie jak TŚ oraz cały ten artykuł.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

J-31 pisze:Pytanie do kolegów z Sosnowca.

1. Czy autobusy PKM-u Sosnowiec są wyposażone w radio ?

2. Czy jest jakiś "centralny dyspozytor" informujący o awarii np. tramwajów i nakazujący kierowcom podjeżdżanie możliwie najbliżej i zabieranie pasażerów unieruchomionych tramwajów ? ;)

Pytam o to ponieważ w artykule, którego zalinkował Wojtek, pani Katarzyna Musioł-Rogóź z biura prasowego KZK GOP powiedziała, że - w przypadku awarii tramwajów - wszyscy kierowcy w najbliższej okolicy otrzymują komunikat. Jaką drogą podawany jest ten komunikat ? ;)
W tramwajach są na pewno, a w autobusach, to jak już to jakieś komórki, chociaż wątpię

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli reasumując - wbrew tego co powiedziała pani z KZK GOP, jak dojdzie do awarii tramwajów, to kierowcy autobusów nic nie wiedzą i nie reagują, tylko jeżdżą sobie zgodnie z rozkładem i zatrzymują się na swoich przystankach... Zastanawiam się, czemu ta pani tak ślicznie mydli ludziom oczy, skoro rzeczywistość jest inna ;)

A propo, a czy TŚ tudzież KZK GOP mają jakiś Nadzór Ruchu. Bo może to NR reguluje te kwestie na miejscu zdarzenia i np. wyłapuje nadjeżdżające autobusy ? ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Z tego co wiem to nadzór ruchu jest z TŚ. W razie większej awarii, lub remontu torowiska wyjeżdżają ZA TRAMWAJE, a w razie planowanych remontów na przystankach pojawia się stosowna informacja.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

http://goo.gl/qL9Zd
Takie coś znalazłem na fb :D Widział ktoś?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja się na to nie natknąłem, ale po mojemu to chyba jakaś reklama lub promocja czegoś ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Mam takie małe pytanko. Piętnastka po remoncie będzie miała taką samą trasę jak przed, czy przedłużoną/zmienioną?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A w zasadzie gdzie miała by być przedłużona 15-stka ? Skasowano skręt w prawo z ul. 1-maja. Toteż na Rynku w Katowicach, tramwaje mogą jechać albo prosto, albo w lewo do pl. Miarki.

Z tego co pamiętam 15-stka docierała do pl. Wolności w Katowicach (jeśli się mylę to mnie Poprawcie), ale jeśli miała by być przedłużona - to musiałaby docierać aż do Chorzowa, bo po drodze żadnej pętli nie widziałem. ;)

Katowicki Pl. Wolności nie gwarantuje miejsca postojowego dla wagonów - a zatem miejsca odpoczynku dla pociągów i motorniczych. Aktualnie zawraca tam 7-ka, która została skrócona na czas remontu Rynku ;)

Pl. Wolności daje jedynie szanse łatwego zawrócenia wagonów (po okręgu), a pl. Miarki to szansa jedynie krótkiego postoju na przystanku - na razie kończy tam kilka linii (11, 14), a po remoncie - zapewne się to zmieni. ;)

Na razie musi się skończyć ten remont w Centrum Katowic i z tego co widzę, zakres prac jest tak potężny, że prędko się to nie stanie ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:A w zasadzie gdzie miała by być przedłużona 15-stka ? Skasowano skręt w prawo z ul. 1-maja. Toteż na Rynku w Katowicach, tramwaje mogą jechać albo prosto, albo w lewo do pl. Miarki.
15-stka ma być przedłużona w głąb osiedla Zagórze w Sosnowcu, za pętlą miał być wykopany tunel z którego tramwaj wyjeżdżałby na wysokości al. Blachnickiego, i potem wzdłuż ul. Białostockiej ze skrętem w prawo na al. Paderewskiego, potem skręt na ul. Rydza - Śmigłego i pętla na wysokości ronda im. Jana Pawła II.

Tak to ma wyglądać:
Obrazek
J-31 pisze:Pl. Wolności daje jedynie szanse łatwego zawrócenia wagonów (po okręgu), a pl. Miarki to szansa jedynie krótkiego postoju na przystanku - na razie kończy tam kilka linii (11, 14), a po remoncie - zapewne się to zmieni.
Panie, ale 14 kończy na Brynowie, więc na pl. Miarki zajeżdża tylko 11 i 15 ;) Z sosnowca na katowice kursują teraz dwie linie 15-> Pogoń Akademiki - Katowice pl. Miarki i 36-> Sosnowiec Wspólna - Brynów Pętla.
Ostatnio zmieniony 2013-05-23, 22:45 przez Marcin N, łącznie zmieniany 1 raz.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Marcin N pisze:15-stka miała być przedłużona w głąb osiedla Zagórze w Sosnowcu, za pętlą miał być wykopany tunel z którego tramwaj wyjeżdżałby na wysokości al. Blachnickiego, i potem wzdłuż ul. Białostockiej ze skrętem w prawo na al. Paderewskiego, potem skręt na ul. Rydza - Śmigłego i pętla na wysokości ronda im. Jana Pawła II.

Tak to ma wyglądać:
To ma, czy miała?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin N pisze:Panie, ale 14 kończy na Brynowie, więc na pl. Miarki zajeżdża tylko 11 i 15 ;) Z sosnowca na katowice kursują teraz dwie linie 15-> Pogoń Akademiki - Katowice pl. Miarki i 36-> Sosnowiec Wspólna - Brynów Pętla.
Ooops. Sorry, faktycznie, mea culpa :)

Tigin

Post autor: Tigin »

wojtek1611 pisze:
To ma, czy miała?
Ma, w bliżej nieokreślonej przyszłości ;) Nawiasem mówiąc, to przedłużenie 15-tki jest w planach na bliżej nieokreśloną przyszłość już od początku powstania tej linii i obecnej pętli :-P

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

No przecież pętla na Zagórzu była wybudowana tylko tymczasowo, żeby nowe 105Na miały gdzie zawracać. No ale upadł poprzedni ustrój i upadły plany dalszej budowy tej linii... ;)

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

W sosnowcu trwa remont wiaduktu przy ul. Piłsudskiego. Linie tramwajowe 21, 26, 36 jeżdżą ze zmienioną trasą. Tramwaj 15 nie kursuje w ogóle, ale za to została uruchomiona linia 35. Przy okazji, kto obsługuje za tramwaj T-15? Ponieważ na stronie KZK GOP tkwi informacja że Meteor, ale dzisiaj kursował tam biały Conecto LF.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

....należący do Ajreksu, a obeznani w temacie wiedzą na czym polegają związki Irex - Meteor ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

wojtek1611 pisze:Ponieważ na stronie KZK GOP tkwi informacja że Meteor, ale dzisiaj kursował tam biały Conecto LF.
Irex i Meteor to jedna firma.

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wojtek1611 »

Ogłoszono przetarg na remont kolejnego torowiska w Sosnowcu - http://www.wpk.katowice.pl/index.php?itemid=2211

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

¯e nie jestem z śląska to niech się ktoś wypowie obeznany. Na jakich liniach będą kursować?
Istnieje jakiś schemat linii tramwajowych na chwilę obecną? nie chce tej z KZK Gop bo dla mnie jest nie czytelna :D http://www.poselska.nazwa.pl/gazetagdan ... 04/gop.gif a ta jest zaaktualizowana ostatnio z 2010 roku. http://magazyn.wpk.katowice.pl/images/s ... 090301.gif a ten schemat też jest nie aktualny bo przecież już nie ma tramwajów w Gliwicach ani nie ma już linii 35...

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Linia 35 jest ;) Obecnie jako tymczasowa kursuje na trasie Os. Zamkowe Pętla - Sosnowiec Milowice :P Schematu jako takiego nigdzie chyba aktualnego nie dostaniesz bo co tydzień trzeba by było go zmieniać z powodu remontów. Co do Twistów na pewno mają kursować na zmodernizowanej trasie 15stki Katowice pl. Wolności - Sosnowiec Zagórze, poza tym może jakaś 13 do Siemianowic czy 7 do Bytomia jak otworzą trasę na Łagiewniki.

MrStronek
Posty: 303
Rejestracja: 2009-11-21, 20:02
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: MrStronek »

No a ja mówiłem o linii 35 która jeździła po Zabrzu. Myślałem że pójdą na linię nr 6. A niskopodłogowe Konstale 116Nd ile zostało zmodernizowanych?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”