Tramwaje w Warszawie - tabor, infrastruktura

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tweety_8205 pisze:Nie rozumiem tylko tego uporu poznaniaków, przecież nie mają nam czego zaoferować, a czasu było dosyć sporo na to żeby stworzyć choćby byle jaki tramwaj ale żeby spełniał warunki, jednak oni tego czasu nie wykorzystali
Spokojnie. Oni chyba sami tego nie rozumieją, już jakiś czas temu obrali taktykę na litość - tyle, że w Warszawie to na pewno nie przejdzie. Gorzej, jak tak będzie w Poznaniu.
Z biznesowego punktu widzenia: trzeba być idiotą, żeby nie spróbować skoro to nic nie kosztuje
Punkt widzenia FPS za dużo z biznesem wspólnego nie ma.

mkm101

Post autor: mkm101 »

Lopez pisze:Jeśli wrzucasz nie swoje rysunku, to podaj źródło. //Lopez
A proszę bardzo - dostępne w internecie wizualki C X04 dla Stambułu. Czy dla życzysz sobie źródła dla każdej z nich?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A co do tego Citadisa - on już gdzieś jeździ? Chyba nie, więc teoretycznie TW też nie powinno go kupować, bo to w końcu prototyp
Citadisów w świecie wiele.
Lopez pisze:Z biznesowego punktu widzenia: trzeba być idiotą, żeby nie spróbować skoro to nic nie kosztuje
Ale chyba jak tak ciągle będą się odwoływać, to coś zapłacą
Tweety_8205 pisze:czasu było dosyć sporo na to żeby stworzyć choćby byle jaki tramwaj ale żeby spełniał warunki, jednak oni tego czasu nie wykorzystali
Stworzyli byle jaki tramwaj, tylko jak mieli przewidzieć, że trzeba będzie niskacza? Zresztą, i tak nie mieli szans, bo musieli sprzedać gdzieś x tramwajów przedtem, a nawet gdyby to zrobili, to TW zażyczyłoby sobie x+5

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:Ale chyba jak tak ciągle będą się odwoływać, to coś zapłacą
W zasadzie to nie...

Tweety_8205

Post autor: Tweety_8205 »

plocmaster pisze:Stworzyli byle jaki tramwaj, tylko jak mieli przewidzieć, że trzeba będzie niskacza?
wystarczyło przypomnieć sobie ostatni przetarg

Bąbel

Post autor: Bąbel »

Tweety_8205 pisze:Nie rozumiem tylko tego uporu poznaniaków, przecież nie mają nam czego zaoferować
No tu jesteś w błędzie, bo poznaniacy zaoferować mogą bardzo wiele, ale niestety nie tramwaje :mruga:
Tweety_8205 pisze:żeby stworzyć choćby byle jaki tramwaj ale żeby spełniał warunki
Jak kolego można stworzyć coś spełniającego warunki, których się nie zna :D
Tweety_8205 pisze:tylko przeciwko czemu?
Przeciwko nieścisłościach w przetargu, albo może bardziej niejasnościach, które można interpretować jako stronniczość.
Tweety_8205 pisze:Co chcą osiągnąć?
Chcą osiągnąć możliwość wejścia do rozgrywki :chytry:
plocmaster pisze:Citadisów w świecie wiele.
Tak, nawet w Polsce ich całkiem całkiem.

Reasumując taką dyskusję można toczyć bez końca. Panowie poczekajmy troszkę. Chociażby do drugiej tury. Wtedy już chociażby jakiś zarys będzie widać. Teraz to jest zawracanie kijem Wisły ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Bąbel pisze:Panowie poczekajmy troszkę.
Popieram i apeluję o cierpliwość. Do 26 września już niedługo, a ta dyskusja i tak do niczego nie prowadzi.
Bąbel pisze:Przeciwko nieścisłościach w przetargu, albo może bardziej niejasnościach, które można interpretować jako stronniczość.
Niestety, ale brakuje w Polsce sądów wyspecjalizowanych m.in w zamówieniach publicznych. Stąd nieraz wyroki o powtórzeniu długotrwałej procedury.

Lopez

Post autor: Lopez »

TLG pisze:Niestety, ale brakuje w Polsce sądów wyspecjalizowanych m.in w zamówieniach publicznych. Stąd nieraz wyroki o powtórzeniu długotrwałej procedury.
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że sąd ma w zasadzie 1 miesiąc na rozpoznanie skargi. Trudno, żeby w tym czasie można było się dokładnie przyjrzeć procedurze, więc najprostsze to znaleźć błąd i wysłać wszystkich w diabły.

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze: Nie wiem czy Miałeś okazję ją zobaczyć na żywo - bo ja owszem - i choćby na podstawie tego zo widziałem, wolałbym, żeby jej nie było w ilości 186 sztuk. Napiszę więcej. Od tego czasu znacznie bardziej polubiłem PESę 120N
Ja od kiedy zobaczyłem PESę, polubiłem Cityrunnera :P Więc co by było gdybym zobaczył tę pumę? :>

Bąbel

Post autor: Bąbel »

To Poznań odpada ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

E, jeszcze nie - trzeba odrzucić protest FPS-u i może Modertrans się pokusi :D

Tweety_8205

Post autor: Tweety_8205 »

Jakbyś przeczytał chociaż początek tego dokumentu to byś wiedział, że Poznań też odpadł ponieważ przyłączył się do protestu Solarisa więc zostali wspólnie odrzuceni ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Czytałem cały, ale już dawno :P

Bąbel

Post autor: Bąbel »

KKS pisze:Czytałem cały, ale już dawno
Oj Panie lecytynka się kłania :lol:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Bąbel pisze:To Poznań odpada
Niech się Poznań zajmie Poznaniem, bo plotka głosi, że w przeciągu paru najbliższych dni MPK ogłosi wszczęcie procedurę zamówienia.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Owszem, ale taką plotkę słyszę odkąd się interesuję poważniej KM w Poznaniu - wciąż przetarg ma być ogłoszony na dniach, ale tu uwaga: tym razem zapowiedział to dyrektor MPK, pan Tulibacki, więc może rzeczywiście coś się kroi ;) Jak będzie coś wiadomo, to założę osobny temat, a tymczasem EOT.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Jak będzie coś wiadomo, to założę osobny temat
A skąd wiesz, że nie wiadomo? :chytry:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jak będzie coś większego wiadomo i oczywiście jak sam będę o tym wiedział - jeśli masz już jakieś szersze info to na pewno będzie tu mile widziane :P

Bąbel

Post autor: Bąbel »

TLG pisze:Niech się Poznań zajmie Poznaniem, bo plotka głosi, że w przeciągu paru najbliższych dni MPK ogłosi wszczęcie procedurę zamówienia.
Niech spokojna twoja rozczochrana. Ja tam jestem dumny, że Poznań jak zawsze czeka aż inni się sparzą i dlatego żal mi, że Warszawa Cegłowstyda na testy eksploatacyjne nie wzięła.
KKS pisze:Owszem, ale taką plotkę słyszę odkąd się interesuję poważniej KM w Poznaniu - wciąż przetarg ma być ogłoszony na dniach, ale tu uwaga: tym razem zapowiedział to dyrektor MPK, pan Tulibacki, więc może rzeczywiście coś się kroi Jak będzie coś wiadomo, to założę osobny temat, a tymczasem EOT.
To cienko się interesujesz ;) , bo jeśli już dyrektor to Jan Firlik, a jak Wojciech Tulibacki to prezes.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Bąbel pisze:Poznań jak zawsze czeka aż inni się sparzą i dlatego żal mi, że Warszawa Cegłowstyda na testy eksploatacyjne nie wzięła.
No nie, nie rozważajmy zakupu tramwajów przez Poznań w tej kategorii. Zwłaszcza, że misiowe źródła mówią o jakiejś tajemniczej delegacji z Poznania u innego krajowego producenta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”