[Cieszyn] Powrót tramwaju?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5782
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

[Cieszyn] Powrót tramwaju?

Post autor: Przemek »

http://www.transport-publiczny.pl/mobil ... 58182.html
Nie uda się projekt reaktywacji komunikacji tramwajowej w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Powodem są zbyt wysokie koszty przedsięwzięcia. Jak zapowiedział w Radiu Katowice burmistrz Ryszard Mazura, odtworzony zostanie jeden pojazd.
Cieszyn polski i czeski zleciły wykonanie dokumentacji transgranicznego połączenia tramwajowego, jako atrakcję turystyczną.
Choć dokument ma być gotowy w połowie kwietnia, to już wiadomo, że ze śmiałego pomysłu nic nie wyjdzie. Ryszard Macura, burmistrz Cieszyna, powiedział Radiu Katowice, że linia tramwajowa, która miałaby łączyć rynek w Cieszynie z dworcem w Czeskim Cieszynie nie powstanie, a powodem są wysokie koszty.

Burmistrz Macura przekazał jednocześnie, że jeden tramwaj zostanie zrekonstruowany, choć nie wiadomo jeszcze, gdzie zostanie ustawiony. Ponadto, jak informuje Radio Katowice, miasto chce pokazać przebieg linii tramwajowej łączącej polskie i czeskie miasto, co ma nawiązywać do idei jednego miasta.

Komunikacja tramwajowa w Cieszynie funkcjonowała tylko przez dziesięć lat i została zlikwidowana już w 1921 r. Kres działalności cieszyńskiego tramwaju związany był z podziałem miasta na część polską i czechosłowacką, jaki nastąpił w 1920 r. Płynne prowadzenie komunikacji stało się wówczas niemożliwe z uwagi na kontrole graniczne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29513
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Cieszyn] Powrót tramwaju?

Post autor: J-31 »

To oczywiście nie realne. Jak zwykle wychodzi, że najtaniej i najszybciej jest kasować. A zbudować już nie tak łatwo. Bywa, że odtworzenie jakiegoś odcinka torowego jest strasznie kosztowne i trudne do realizacji, a tu tramwaj miał powstać od nowa. Chociaż Olsztyn jest przykładem miasta, że jednak można. No, ale chyba jednak nie w Cieszynie ;)

To chyba dobry przykład dla różnego rodzaju urzędników by jednak nie kasować tramwaju, bo jego odtworzenie czasami bywa niemożliwe do realizacji ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o tramwajach”