[Tychy] Tabor trolejbusowy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o trolejbusach...
Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

kilof pisze:A JAŚ jaką ma aparaturę ?
Toć to trobusowy 12T - bliźniak gdyńskich #3001, ~02, ~37 i ~38.
kilof pisze:I czy aktualnie jeździ jakiś Trollino poza Tyszkiem i Tysią ?
Mają łącznie 5. Dwie parki (Jaś i Małgosia - niezgodne genetycznie :P ). Tyszek i Tyszka (rodzeństwo) i jeden bezimienny (chyba) biedak #005.

Przy okazji mam pytanie do kolegów z Tychów i okolic (i wszystkich mających do czynienia z Tyszkiem i Tysią): Jak zachowuje sie przetwornica statyczna Eniki w tych trolejbusach :?: Chodzi mi dźwięk i poziom hałasu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Mile widziane porównanie do 12T i 12AC.

kilof

Post autor: kilof »

No ja okolica jestem :) Z zewnątrz jest super, tam gdzie się głównie spotykam w rodzinką Tyszka no to jest ostro pod górkę i przyrównując do zwykłej solarki, czy nawet to gazowców jest dużo lepiej. W środku też miałem już okazję jechać w zimie, i to koło samego silnika. Jako iż się jakoś szczególnie temu nie przyglądałem to było dla mnie miłym zaskoczeniem że nie 'charczy' tylko wyje. I był to dosyć przyjemny dźwięk. Myślę że jest to duży plus, i komunikacja w tychach się powinna nadal rozwijać.

:!: Czy wie ktoś może coś na temat planów połączenia Bierunia z Tychami linią trolejbusową?! Ostatnio obiło mi się to o uszy, i nawet jadąc z Bierunia do Tychów drogą 44, to gdzieś od skrzyżowania na Urbanowicach do Wartogłowca są słupy zupełnie identyczne jak te z trakcji trolejbusowej, tyle że bez wysięgników a na górze są lampy. No ciekawe zagadnienie...

kombino

Post autor: kombino »

Shadow238 pisze:Jak już UE finansuję to mogliby przynajmniej zamówić Trollina z DPO
Jeśli DPO będzie jeszcze je "produkować".

shinkadamo
Posty: 40
Rejestracja: 2007-11-05, 15:51
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: shinkadamo »

u2w pisze:Mają łącznie 5. Dwie parki (Jaś i Małgosia - niezgodne genetycznie ). Tyszek i Tyszka (rodzeństwo) i jeden bezimienny (chyba) biedak #005.
Jeszcze jedno pudło z barwach firmowych "gnije" na zajezdni TLT. Pytanie teraz, kiedy dostanie osprzęt?
Czy wie ktoś może coś na temat planów połączenia Bierunia z Tychami linią trolejbusową?! Ostatnio obiło mi się to o uszy, i nawet jadąc z Bierunia do Tychów drogą 44, to gdzieś od skrzyżowania na Urbanowicach do Wartogłowca są słupy zupełnie identyczne jak te z trakcji trolejbusowej, tyle że bez wysięgników a na górze są lampy. No ciekawe zagadnienie...
Bardzo możliwe, że wrócą do tego pomysłu, bo mowa o nowych liniach. Jednak na razie powinni się zająć siecią w Tychach.

Citadis

Post autor: Citadis »

Jeszcze jedno pudło z barwach firmowych "gnije" na zajezdni TLT. Pytanie teraz, kiedy dostanie osprzęt?
Przypadkowo trafiłem go na TWB ;) http://www.phototrans.eu/14,259397,0.html

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Ładnie mu w tych barwach.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ciekawe od ilu miesięcy go przetrzymywali na zajezdni ?

Szkoda, że dostał sprzęt by TLT- pewnie zaś elektryczny silnik z Jelcza :/

Mam nadzieje, że chociaż nie dostanie reklamy ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Shadow238 pisze:Szkoda, że dostał sprzęt by TLT- pewnie zaś elektryczny silnik z Jelcza
Trochę osprzętu dostanie nowego, i będzie jeździć trochę lepiej niż elektropeera. Poza tym zawsze lepszy ST ze starą elektryką niż PR ze starą elektryką.
Shadow238 pisze:Mam nadzieje, że chociaż nie dostanie reklamy
Ma tyskie malowanie, to nie od razu…

Citadis

Post autor: Citadis »

Szkoda, że dostał sprzęt by TLT
Czy ja czegoś nie wiem, czy TLT produkuje jakiś osprzęt elektryczny?

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Citadis pisze:
Szkoda, że dostał sprzęt by TLT
Czy ja czegoś nie wiem, czy TLT produkuje jakiś osprzęt elektryczny?
To był skrót myślowy oznaczający montaż aparatury by TLT. Sama zaś aparatura została wykonana przez ELMOR + przetwornica statyczna z IEL-u.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ep40 pisze:aparatura została wykonana przez ELMOR
Gwoli ścisłości - elmorowski jest jedynie silnik trakcyjny.

shinkadamo
Posty: 40
Rejestracja: 2007-11-05, 15:51
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: shinkadamo »

Kolejnych 15 nowych trajtków czeka na przybycie, więc bez obaw. Może dostaną osprzęt z DPO? :mruga:

Aha i w sierpniu dowiemy się, czy podjęte zostały plany budowy nowych linii (oprócz modernizacji obecnych 5 linii). :)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Wczoraj jak jechałem do Katowic przejechać się eNką to na przystanku "Tychy Szpital Wojewódzki" koło kościoła św. Krzysztofa stała Solarka #011. Udało mi się ją obfocić (musiałem iść na przystanek pod Tęczą, bo mi 4 uciekła) bo miałem jeszcze ok. 10 minut do "jedynki". Czekała na poświęcenie (wczoraj było święcenie pojazdów). Poniżej dodaję dwa zdjęcia tego trajtka:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajnie wygląda najnowszy nabytek TLT - szkoda tylko, że tak długo stał w zajezdni, zanim mu założyli aparaturę. Niemniej jednak lepiej późno niż wcale :cool:

Kolejka - a gdzie odbyła się impreza poświęcenia tego trajtka ? :)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Trajtek stał na zatoczce na przystanku "Tychy Szpital Wojewódzki" i tam raczej był święcony. To nie była impreza święcenia trajtka, tylko ogólnie święcenie samochodów (w piątek było Krzysztofa, ale święcenie przy tym kościele odbyło się wczoraj i przy okazji był tam odpust), które stały po obu stronach ulicy na dosyć długim odcinku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki za info - czyli ten trolejbus został poświęcony razem z ... samochodami osobowymi ? :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A czemu miałby nie być poświęcony razem z nimi?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:A czemu miałby nie być poświęcony razem z nimi?
No w sumie też prawda :)

Wracając do tematu. Jakie są najbliższe plany TLT pod względem taborowym i pod względem inwestycji w infrastrukturę ? I co z tego jest realne ? ;)

Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 239
Rejestracja: 2007-07-02, 12:49
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolejka »

Dzisiaj wracając z dworca Tyszkiem zauważyłem, że nad pierwszym fotelem po stronie kierowcy został umieszczony monitor, na którym pokazywane są reklamy. Tak on wygląda:
Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2008-08-23, 16:35 ]
Dzisiaj nasz najnowszy Trollino (#011) jeździł na linii B. Poniżej dodaję jego zdjęcia podczas przejazdu przez Rondo Paprocańskie:
Obrazek Obrazek
Zwróćcie uwagę na boczny wyświetlacz. Nie pokazuje linii, tylko datę i godzinę.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kolejka pisze:Zwróćcie uwagę na boczny wyświetlacz. Nie pokazuje linii, tylko datę i godzinę.
Przyznaje, że dość dziwacznie to wygląda. Pewnie jakiś błąd wkradł się do sterownika albo celowo ustawili tak- tylko po co ?

Z drugiej strony jechałeś już może nim ?

Wiadomo jak sprawdza się ten system zapowiadania głosowego przystanków ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o trolejbusach”