[BAHN] Symulacja

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Drogi użytkowniku Michale
Michał pisze:Drogi użytkowniku J-31: napisałem, że te pojazdy są żywcem ściągnięte z tej strony
Póki nie Prześlesz mi linku - traktuję Twoje paplanie wyłącznie w kategorii pomówienia. I koniec tej bezsensownej dyskusji. Do czasu, kiedy Dostarczysz mi link :!:
Michał pisze:Neo napisał "No i co". Czyli przyznał się do tego. Ty naucz się czytać ze zrozumieniem.
Byłbym wdzięczny, gbydyś nie uczył mnie czytania ze zrozumieniem. Skoro sam Masz z tym problemy. Po prostu tak się Zacietrzewiłeś, że niezależnie od tego co napisze Neo i tak Będziesz udowadniał, że się przyznał. To zaczyna być nudne. :/
Michał pisze:Skoro nie chcecie publikować tej symulacji to czemu zaśmiecacie forum takimi tematami jak ten? Może każdy sobie będzie tworzył symulacje, zakładał nowy temat i codziennie dopisywał nowe posty opisując ją.
Bingo :!: To jest właśnie cel tego tematu, którego to Ty zaśmiecasz i offtopujesz. :mruga:

Rozpocząłem ten tematu po to by Pobudzić wyobraźnie tych z Was, którzy korzystają z programu Bahn i brakuje im pomysłów. Zresztą Zwróć uwagę na jego tytuł.

Reasumując. Drogi kolego. Złamaniem praw autorskich byłaby sytuacja gdyby Neo pobrał czyjeś modele, przesłał je mnie, po czym podpisał się pod nimi jako własnymi. To byłoby rzeczywiście karygodne i bezczelne :/

Tymczasem Neo stworzył modele, pomalował je wg. moich sugestii. A to, że są one - podobno, bo wciąż nie mam dowodów, nie Dostarczyłeś mi ich - zbliżone do rysunków bądź zdjęć z jakiejś strony. Nie zmienia to faktu, że Neo zrobił je od podstaw, a nie ściągnął czyjeś.

Gdybyś znał program Bahn, Wiedziałbyś, że posiada on bogatą bazę danych pojazdów, które naśladują oryginały kursujące na całym świecie. Czy to oznacza, że autor programu Bahn złamał czyjeś prawa autorskie. :P

Drogi użytkowniku Michale. Jeśli Potrafisz czytać ze zrozumieniem - w co, coraz bardziej wątpię. To ani ja, ani Neo - nie Napisaliśmy, że wszystkie pojazdy które się tam pojawiają są "nasze własne". Nie ma takiego zdania :mruga:
Michał pisze:nie chcecie publikować tej symulacji to czemu zaśmiecacie forum
Drogi użytkowniku Michale. Mam już teraz ogromne wątpliwości czy Ty w ogóle Potrafisz czytać, ponieważ
J-31 pisze:Neo ma rację po prostu symulacja jest jeszcze nie skończona
To może zakończymy ten bezsensowny spór i zachęciłbym pozostałych kolegów - Ciebie również Michale - do pokazywania swoich symulacji. :)

Michał

Post autor: Michał »

Bez komentarza...

"Nie zmienia to faktu, że Neo zrobił je od podstaw, a nie ściągnął czyjeś."

"To ani ja, ani Neo - nie Napisaliśmy, że wszystkie pojazdy które się tam pojawiają są "nasze własne". Nie ma takiego zdania"

:lol: :lol: :lol:
To jak to w końcu jest?
Podejrzewam, że J-31 rzeczywiście nie wie skąd te pojazdy ma Neo dlatego tak zaciekle go broni... Oczywiście można wykorzystać czyjeś pojazdy do zrobienia swoich ale pod warunkiem, że uczciwie i jasno napisze się, że na tych pojazdach się wzorowaliście a tego czegoś nie ma... Zresztą jak napisałem wcześniej Neo przyznał się odpowiadając na moje zarzuty: "No i co"... Nie widać?

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

To po co ów autor tych pojazdów udostępnił je od razu w rozszeżeniu .fgs?? Po to by inni mogli z nich korzystać.Chyba to logiczne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michał pisze:Podejrzewam, że J-31 rzeczywiście nie wie skąd te pojazdy ma Neo dlatego tak zaciekle go broni
Trudno abym Go nie bronił. Na początku naszej współpracy prosiłem Neo o oryginalny makijaż autobusów i trolejbusów. To miało być coś ciekawego, fajnego, nie spotykanego, innego. Sugerowałem Neo rozwiązania, pokazałem swoje rysunki prawdziwych pojazdów km (m.in. niemieckie SU 12), które w jakiś sposób odpowiadały by moim założeniom i myśli. Neo stwierdził, że zrobił i przesłał mi te modele. Uznałem więc, że Neo po prostu sam to wymyślił, wspierając się na moich rysunkach. ;)

Zatem Michale, sorry, nie jestem jasnowidzem i nie znam wszystkich krajowych stron internetowych. Chciałbym w końcu zobaczyć o czym Piszesz. Bo na razie wciąż nic nie wiem. Chciałem zajrzeć na tą stronę, ale ona nadal jest w przebudowie. ;)

Niezależnie od tego czy są one takie same, czy podobne, nie planuję wymiany taboru. Jest to prywatna symulacja. Makijaż taboru zupełnie mi odpowiada. ;)

Michał

Post autor: Michał »

NEO pisze:To po co ów autor tych pojazdów udostępnił je od razu //pisownia - osobno w rozszeżeniu .fgs?? Po to by inni mogli z nich korzystać.Chyba to logiczne.
Aha. Czyli mogę sobie wejść np. na TWB skopiować wszystkie fotki i otworzyć swoją stronę ze zdjęciami i podpisać, że są moje bo ktoś je udostępnił? OK już nie piszę nic bo to nie ma sensu, gdy uaktualnią stronę mzk804 wszyscy poznają prawdę :)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

A jakbym zrobil od podstaw i wyszły by takie same pojazdy to też byś osądzal,że to nie moje pojazdy??
Ostatnio zmieniony 2007-03-23, 20:01 przez NEO, łącznie zmieniany 2 razy.

Michał

Post autor: Michał »

Nie ma to jak pisać po polsku :roll: Zapewniam cię, że gdybyś zrobił je od podstaw różniłyby się czymś ;) Poza tym to jestem dumny z siebie - ujawniłem aferę pojazdową :D

ppln

Post autor: ppln »

A masz posty prawdy ;) ?

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Posty to nic! Tu bedzie potrzebna cała szafa :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To może zamiast postów, szafy i innych afer zajmijmy się jakąś symulacją ;)

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

Mam proźbę podajcie jakis aktualny link do wersji BAHNA , bo wchodziłem tam ale jest jakaś wesja do października aktualna i chyba się nie opłaca. Tzn chciałbym wgrać i sobie trochę pobawić się.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Adam 4044 pisze:Mam proźbę podajcie jakis aktualny link do wersji BAHNA
Jeśli wchodziłeś na tą stronę: http://inlog.pl/bahn/download/install/b384b4en.php to tam jest do ściągnięcia wersja działająca jedynie do końca paźdzernika. Co do nowej wersji Bahna nie wiem, czy już pojawiła się w internecie :).

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

W sumie tak to u mnie wygląda Może ktoś zechce pomóc co zrobić . Mam linię utworzoną wagony i jak puściłem to tak długo stoi na pętli dopóki nie nacisnę START. A na pętli jest przystanek początkowy. Jeśli ktosik podpowie to z góry DZIęKUJę.

Ventlan

Re: Odp

Post autor: Ventlan »

Adam 4044 pisze:A na pętli jest przystanek początkowy.
Nie ma takiego pojęcia w BAHNie, sprecyzuj co tam ustawiłeś i z jakimi parametrami.

Adam 4044

oDP

Post autor: Adam 4044 »

Ustawiłem z paska narzędzi taki punkt: Timinq point/terminal stops .A parametry to gdzie sie ustawia. Bo widać nie wszystko wiem.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Musisz wejsć w ustawienia punktu czasowego i wpisać godziny odjazdów.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Dzięki pomocy J-31 (dziękuję!) wreszcie "zaczaiłem" o co chodzi w BAHNie. Stworzyłem sobie oto takie miasteczko:
http://img182.imageshack.us/my.php?image=bahntd7.png
Zrobiłem sobie prezent na urodziny. xD
Ostatnio zmieniony 2006-12-29, 16:47 przez chudy5d, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Chudy5d jak na początek to nie jest aż tak źle;) Jeśli chcesz porad to napisz na GG lub na priv chętnie pomogę.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Dzięki. Dopiero się rozkręcam. Dzisiaj zrobiłem las na obrzeżach miasteczka. :)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Pytanko mógł by mi ktos podać link do tej gry. :?: :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”