[BAHN] Pytania i odpowiedzi

Forum poświęcone symulatorom, takim jak: Maszyna, Vbus itp...
Michał

Post autor: Michał »

Skoro mowa o fikcyjnych symulacjach do BAHN'a, to podam może kilka linków do fikcyjnych symulacji, których nie ma na głównej stronie BAHN'a w Polsce:
WPK Lewin Śląski - http://www.wpk-lewin.prv.pl/
PTM Nidso - http://kraktram.zbiorkom.net/nidso/index.htm
PKT Górecko - http://galeria.trambus.info/gorecko/
Komunikacja w Chylonii - http://www.psmkms.ipx.pl/bahn.htm
No i ostatnią stronę każdy miłośnik BAHN'a pewnie zna (Austuria) - http://www.austuriatransport.w.pl/

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

marcin_1099 pisze:Do jakiej symulacji Poznania? ¯adnej aktualnej nie ma, a szkoda. Sam kiedyś próbowałem coś sknocic, ale szybko mi się odechciało, bo nikt nie chciał pomóc
Symulacja z Poznania Karola Tyszki z roku 2000. Przerobiłem ją w 90%, wg przebiegu ulic mniej więcej zbudowałem liniie autobusowe, ale obsługuje je praskimi Tatrami T3 :/ Bo nie mam ładnych busów. Moja symulacja jest powiedzmy aktualna, ale po zbudowaniu wielu nowych tras tramwajowych w ZPORR 2007-13, oraz innych realnych oczywiście. Autobusy są do tego dopasowane i docierają w miejsca gdzie powinny, czyli nie jest tak jak teraz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

A jak wygląda miejskich sieci komunikacyjnych w Bahnie? bowiem wraz z Kubą Zaporowskim z TWB zamierzamy stworzyć w tym programie sieć komunikacyjną Sanoka. Jak się mniej więcej coś takiego tworzy (trasy, linie itd.?).

Michał

Post autor: Michał »

Taki Sanok można spokojnie stworzyć w kilka dni. Obsługa BAHN'a jest wbrew pozorom bardzo prosta :) Poznańczyk na www.mzk804.prv.pl wejdź w dział bahn i ściągnij plik pojazdy tam są jedne z najładniejszych pojazdow do Bahn'a z wielu miast Polski w tym z Poznania.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nie wiem, czy taka najłatwiejsza. Trzeba zebrać dużo materiałów (w tym karty kursowe, przejścia na inne linie itd.), by stworzyć sieć Sanoka, a kierownik MKS-u raczej czegoś takiego nie udostępni. A tak BTW skąd mozna ściągnąć Bahna? bo szukałem w internecie i nie znalazłem takowego programu.

olo

Post autor: olo »

www.bahn.w.pl <- polska strona, jest na niej instalka

marcin_1099

Post autor: marcin_1099 »

Poznańczyk pisze:
marcin_1099 pisze:Do jakiej symulacji Poznania? ¯adnej aktualnej nie ma, a szkoda. Sam kiedyś próbowałem coś sknocic, ale szybko mi się odechciało, bo nikt nie chciał pomóc
Symulacja z Poznania Karola Tyszki z roku 2000. Przerobiłem ją w 90%, wg przebiegu ulic mniej więcej zbudowałem liniie autobusowe, ale obsługuje je praskimi Tatrami T3 :/ Bo nie mam ładnych busów. Moja symulacja jest powiedzmy aktualna, ale po zbudowaniu wielu nowych tras tramwajowych w ZPORR 2007-13, oraz innych realnych oczywiście. Autobusy są do tego dopasowane i docierają w miejsca gdzie powinny, czyli nie jest tak jak teraz.
A mógłbyś podesłać, jestem ciekaw jak to wygląda, i przy okazji busy bym skołował ;)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Pozwól że skonczę dokładnie wszystkie linie autobusowe. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Natomiast ja dodam, że w najnowszej wersji programu Bahn są już oczywiście tramwaje MPK Poznań. I są to wszystkie spotykane w Poznaniu tramwaje. ;)

Bemo

Post autor: Bemo »

siemka wszystkim ! jestem tu nowy.
mam problem z bahnem tzn. mały problem
mianowicie: gdzie jest przystanek ? i przystanek końcowy oraz zajezdnia ? jak je wstawić ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Witamy nowego użytkownika. :)
Bemo pisze:mianowicie: gdzie jest przystanek ? i przystanek końcowy oraz zajezdnia ? jak je wstawić ?
:strzałka: Przystanek jest to słupek (kolor zielony, czerwony, lub mieszany), bądź tablica położony obok torów bądź jezdni.

:strzałka: Przystanek końcowy charakteryzuje się podobnym rysunkiem słupka lub tablicy - czyli jak powyżej, ale dodatkowo jest z literką T z boku.

:strzałka: Podobnie jest z zajezdnią - w przypadku torowisk tramwajowych wtopionych w jezdnię lub jezdni - drogi pod autobus/trolejbus - jest to rysunek budynku, z którego lekko wystają tory.

Wszystkie te rysunki są w górnej części okna, tam gdzie tory, bądź rozjazdy - wystarczy się do nich dostać naciskają myszką strzałki z boku, lub klawiszami funkcyjny F7 i F8 (przewijanie)

Niestety nie mam screena, ale najwyżej podam Ci go jutro. ;)
Ostatnio zmieniony 2006-07-12, 09:08 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Bemo

Post autor: Bemo »

dzięki ! to rozwiązało mój jedyny problem z bahnem ! :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ja mam zgoła inny — jak zrobić działającą sygnalizację?
Chodzi mi o coś takiego: jest prosty, jednotorowy odcinek, a na nim 2 zwrotnice 1 po 2, tak że to wygląda tak: TT, i tym prawym torem wjeżdża tramwaj, i zjeżdża zwrotnicą z lewej strony. Z tegoż torowiska z 2 zwrotnicami korzysta także tramwaj innej linii, która jedzie z lewa na prawo, nie jak tamta.
Jak ustawić kontakty i semafory, żeby ruch tramwajów został przed lewą zwrotnicą zatrzymany, żeby tramwaje wjeżdżające na tor mogłby z niego zjechać bez ryzyka kolizji?
Trochę pokrętnie to wytłumaczyłem, ale chyba da się zrozumieć.

Michał

Post autor: Michał »

Jeżeli Cie dobrze zrozumiałem to wystarczy zrobić to tak:
Obrazek
(Zaczynamy budować od wyłączników! Dopiero potem sygnalizatory! Gdy już wszystko mamy zrobione wystarczy nacisnąć uaktywnij)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A gdzie to jest? ;)

Michał

Post autor: Michał »

Co gdzie jest? Sygnalizacje i wyłączniki do nich są w tym samym miejscu co drogi, przystanki itp. Sygnalizacje są na literze S albo P a wyłączniki trzeba poszukać klawiszem F7 albo F8.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:A gdzie to jest?
Sygnalizatory oraz znaczki "+" i "-" znajdziesz na górym polu okna, tam gdzie rysunki torów lub dróg, przewijanie klawiszami funkcyjnymi F7 lub F8.

Natomiast z tym "aktywowaniem" są dwie możliwości. :mruga:

:strzałka: Pierwsza w starszych wersjach, jest takie coś jak "aktywacja" sygnalizacji. I co ważne, wszystkie sygnalizatory i znaczki, które mają ze sobą współpracować muszą mieć jeden numer. One stanowią "system zamknięty", a to oznacza, że nie mogą różnić się numerami. ;)

:strzałka: Natomiast w najnowszej wersji Bahna - zdaje się 3.84 (jeśli sie nie pomyliłem) - nie ma opcji "aktywacji" - natomiast po kliknięciu na sygnalizator (postawiony) należy wpisać w specjalnym okienku nazwy sygnalizatorów i znaczków, z którymi dany sygnalizator ma być powiązany i ma współpracować.

Jeśli mógłbym Ci namieszać Plocmaster, to napiszę, że sygnalizacja może zmieniać się również pod wpływem czasu. Np. na skrzyżowaniach równorzędnych. Na jednym ze screenów poniżej nawet widać takowe skrzyżowanie tramwajowe.... :devil:

A ja jeszcze nawiążę do pytania, które wczoraj zawarł nasz nowy kolega - Bemo...
Bemo pisze:mianowicie: gdzie jest przystanek ? i przystanek końcowy oraz zajezdnia ? jak je wstawić ?
Wczoraj odpowiedziałem a dzisiaj pokażę screeny z mojej symulacji. I tam widać przystanek, przystanek końcowy i zajezdnia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

maciek1024

Post autor: maciek1024 »

O kurczę, to pierwsze miasto jest SUPER!

Bartej10

Post autor: Bartej10 »

Witam wszystkich.

BAHN znam już od dłuższego czasu (3-4 lata) po 2 latach robienia linii i tych innych fajnych bajerów :retard: znudziła mi się cała gra.

A J-31 ile już znasz ten symulator? :?:

Pozdrawiam.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Może mi ktoś pomóc? Chodzi o to jaką wersje ściągnąć, a najlepiej by było gdyby ktoś dał linka gdzie bym kliknął i od razu by wyskoczyło "ZAPISZ NA DYSKU". Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Symulatory”